Vyhledat zájezd na mapě

Cílem tohoto unikátního zájezdu je představit čínskou čajovou kulturu a místa s ní spjatá. Po krátkém školení v Hangzhou, v areálu největšího muzea čaje v Číně, se vydáme po stopách čaje poetickou krajinou jižní Číny. Ochutnáme nejznámější zelené čaje, wolongy, i skalní čaje hor Wuyi. Navštívíme také největší trh s yixingskou (i-singskou) čajovou keramikou a zastavíme se na šálek čaje uprostřed "bambusového moře". Zajímavým zpestřením zájezdu jsou také unikátní kruhová sídliště "tulou" národnostní menšiny Hakka a obranné mnohapatrové věže "diaolou".

  • Nejznámější čaje Číny a slavná čajová keramika
  • Čajové plantáže, továrny, muzea a tržiště
  • Kruhové stavby tulou  a obranné věže diaolou 
  • NP Wuyishan a moderní města Šanghaj a Kanton

Program:

1.–2. den

Praha – Šanghaj: přílet a prohlídka „města 3. tisíciletí“ – nejmodernější čtvrti, vyhlídka ze 492 m vysoké věže SWFC; projížďka nejrychlejším (magnetickým) vlakem na světě (431 km/h); procházka po večerní obchodní třídě Nanking.

3. den

Šanghaj – Hangzhou (Chang-čou): zanikající staré čínské město s chrámem Boha města; nábřeží Bund – centrum života smetánky 20. a 30. let 20. stol.; odpoledne přejezd vlakem do Hangzhou – večerní procházka u pohádkového Západního jezera  s typickou čínskou scenérií mostků a altánků.

4. den

Hangzhou: buddhistický klášter Lingyin(Ling-jin) – jeden z největších chrámových komplexů v Číně a nejnovější čínský zápis UNESCO (2011); odpoledne čajové školení v areálu největšího čínského muzea čaje uprostřed čajových plantáží – deset nejznámějších čajů Číny, degustace a způsoby přípravy.

5. den

Hangzhou: legendární Tygří pramen; vesnice Dračí studna a čajové plantáže na Lvím vršku – rodné místo světoznámého zeleného čaje Longjing (Lung-ťing); osmiboká pagoda Šesti harmonií.

6. den

Hangzhou – Suzhou (Su-zhou): přejezd do města Changxing (Čchung-sing) s muzeem čajového světce Lu Yu (Lu-jü) – monumentální replika čajové továrny z 8. stol. uprostřed bambusových lesů, ochutnávka vzácného čaje Purpurové bambusové výhonky; „hlavní město čajových konviček“ Yixing (I-sing) – místní tržiště a několik set let stará dračí pec; večer příjezd do Suzhou.

7. den

Suzhou – Šanghaj: prohlídka města, kdysi nazývaného „Benátky Východu“, světoznámé zahrady čínských úředníků ; možnost návštěvy dílny na výrobu hedvábí; návrat do Šanghaje a noční přejezd lehátkovým vlakem.

8. den

Wuyishan (Wu-i-šan): plavba na bambusových raftech pohádkovou krajinou hor Wuyi – místo původu jednoho z nejdražších čínských čajů Šarlatové roucho (Dahongpao); degustace nejznámějších „skalních“ čajů – např. Vodní víla (Shuixian) či Skořicovník čínský (Rougui).

9. den

Wuyishan: čajové plantáže v horách – nejstarší čajové keře Šarlatového roucha; starobylá vesnička Xiamei (Sia-mej) se zachovalou architekturou dynastií Ming a Qing (Čching); noční přejezd lehátkovým vlakem do Anxi (An-si).

10. den

Anxi – oblast tulou (tchu-lou): oblast jednoho z nejznámějších čajů typu wulong (wu-lung) Železné bohyně milosrdenství (Tieguanyin, Tchie-kuan-jin); návštěva rozsáhlého čajového tržiště; půldenní přejezd do oblasti "tulou" půvabnou krajinou provincie Fujian (Fu-ťien).

11. den

Tulou – Kanton: celodenní návštěva okolních vesnic – unikátní kruhová sídliště národnostní menšiny Hakka  (okolo 3000 v celé oblasti); noční přejezd lehátkovým vlakem.

12. den

Kanton: klášter Šesti banyánů s 57 m vysokou Květinovou pagodou; síň předků rodu Chen (Čchen) v typickém jihočínském stylu; trh Qingping (Čching-pching) s produkty čínské medicíny, jedno z největších čajových tržišť v Číně.

13. den

Kanton: celodenní výlet do oblasti Kaiping (Kchaj-pching) za diaolou (tiao-lou) – opevněné mnohapatrové věže proti banditům (asi 1800 v celé oblasti); návštěva nejzajímavějších vesniček; večer procházka po pěší zóně Shangxiajiu (Šang-sia-ťiou) a možnost večeře ve stylu dim-sum.

14.–15. den

Kanton – Hongkong: dopoledne přejezd vlakem do Hongkongu – historickou lanovkou na Victoria Peak s vyhlídkou na město; pohled na večerní osvětlené velkoměsto z městské části Kowloon; pozdě večer odlet do ČR a přílet domů 15. den.

Fotogalerie k článku Mám zájem o zájezd na míru

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů