Vyhledat zájezd na mapě

Turistická pobřežní vesnička nedaleko historického města Gálla. Jedná se o písečný záliv s korálovými útesy v „doplavatelné“ vzdálenosti a s kamenitým ostrůvkem v centru zálivu, který chrání zátoku před vlnami Indického oceánu. Je to poslední místo, kde budeme trávit čas aktivním odpočinkem v hotýlku, který je jen přes cestu od pláže, s možností šnorchlování i potápění.

Šnorchlování na korálech v Unavatuně a Hikkaduvě

V Unavatuně a ve 35 km vzdálené Hikkaduvě, kde je podmořský národní park, se dá s maskou a šnorchlem proplouvat nad korálovými útesy a sledovat podmořský život.

V teplých vodách Indického oceánu žijí stovky druhů exotických ryb, které známe především z akvárií. Ty žijí na korálových útesech, kde mají nejlepší možnost získat potravu a zároveň úkryt před jinými druhy. Korálové útesy byly bohužel závažně poškozeny vlnou tsunami v roce 2004.

Korálové útesy jsou v Unavatuně zhruba 120 m vzdálené od pobřeží v okolí kamenného ostrůvku, kam se dá za dobrých podmínek doplavat. Od hotelu se dá pronajmout katamarán (bez motoru) nebo loďka s proskleným dnem, které vás dovezou k ostrůvku, kde čekají dle vašeho přání. Menší útes je asi 20 m od břehu – dá se k němu doplavat (pozor na odření).

V případě velkých vln je potápění na korálech poněkud nebezpečné, takže je potřeba zvážit své zkušenosti a fyzickou kondici.

V Hikkaduvě začínají korálové útesy zhruba 15 m od pláže a sahají cca 150 m do moře. Korálová podmořská rezervace je označena bójkami. V případě nízké vody a vln je nebezpečí poranění o ostré hrany korálů.

V Hikkaduvě, protože to není chráněný záliv, je nebezpečí podmořských proudů, ty však jsou jenom cca 100 m od břehu a dál. Plavat extrémně daleko od břehu je tedy krajně nebezpečné. Pro zájemce se dá v Hikkaduvě pronajmout loďka s proskleným dnem, což umožňuje sledování podmořského života.

Místo lze navštívit na zájezdu

Související články

Očkování na Šrí Lanku

Ostrov Šrí Lanka je označován za jeden z nejkrásnějších ostrovů světa a patří mezi často vyhledávané destinace turistů v jihovýchodní Asii. Návštěvník může volit mezi rekreační dovolenou v luxusním resortu, nebo plánovat dobrodružnou cestu i do odlehlejších oblastí ostrova. V obou těchto případech je vhodné před cestou myslet na prevenci zdraví na cestách... >> Podrobnosti o očkování na Šrí Lanku <<  Při plánované cestě na Šrí Lanku je dobré prověřit si aktuální platnost očkování proti tetanu. Mezi základní očkování pro každého turistu patří očkování proti žloutenkám typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu.  Očkování proti žluté zimnici není pro evropské turisty povinné a ani se tato nemoc na Šrí Lance nevyskytuje. Státem je očkování proti žluté zimnici vyžadováno po příjezdu ze zemí, kde se toto onemocnění vyskytuje. Při pobytech v uzavřeném prostoru, kde je velká kumulace lidí (např. letadlo, místní doprava, noclehárny), je na místě zvážit očkování proti meningokokovým, případně pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Při pobytu v odlehlých oblastech nebo na venkově je doporučeno očkování proti vzteklině, která patří stále mezi smrtelná onemocnění.  Dále doporučujeme očkování proti choleře, protože tato vakcína v nápoji chrání i několik měsíců proti průjmům způsobeným bakterií E. coli. Tato bakterie je častou příčinou cestovatelských průjmů. Mimo očkování je vhodné zajistit si správné vybavení cestovní lékárničky. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, léky na teplotu, probiotika, léky proti průjmům, dezinfekce na kůži a další. Nezapomeňte na antibakteriální gel na dezinfekci rukou, případně filtrační láhev na čištění vody a repelenty proti hmyzu s vyšším obsahem DEET. Dbejte rovněž na další doporučení pro konkrétní destinaci, např. vyvarujte se pití nebalené vody a jejího použití na omytí potravin. Ani pro čištění zubů není doporučeno použít tamní zdroj vody, ale v rámci prevence zvolit balenou nebo filtrovanou vodu. Příčinou průjmových onemocnění mohou být kostky ledu, nedostatečně tepelně upravená strava, ovoce (konzumujte jen to, co jde oloupat). Stravujte se raději v restauracích než po ulicích. Velmi nízké riziko malárie je pouze na severu země. V ostatních oblastech se malárie nevyskytuje. Velkým problémem je ale výskyt dengue horečky, kterou přenáší komár. Proto doporučujeme používat vhodné repelenty. Další doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Před cestou do zahraničí je vhodné vše zkonzultovat s lékařem v očkovacím centru, který Vám sestaví individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách.  Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů