V dřívějších dobách (od 9. století n.l.) neslo toto město jiné názvy – Lin’an (Lin-an), Badian (Pa-tien). Nynější název byl ustanoven až v 18. století. Ve městě lze nalézt dobře zachovalou mingskou architekturu (1368–1644) – více než 15 staveb – mezi nejskvostnější patří Konfuciův chrám, Zahrada rodiny Zhu (Ču), Dvojitý dračí most aj. V okolí se nachází další pozoruhodné pamětihodnosti: Vlaštovčí jeskyně a Zahrada rodiny Zhang (Čang) ve vesnici Tuanshan (Tchuan-šan).
Konfuciův chrám
V době jeho výstavby (14. století) se jednalo o největší chrám zasvěcený největšímu čínskému mysliteli Konfuciovi. Později jej rozlohou předběhl chrám v Konfuciově rodném městě Qufu (Čchü-fu) ve východní Číně. V souladu s pravidly tradiční čínské architektury směřuje hlavní vchod budovy na jih. Mezi zvláštnosti patří velké bronzové vykuřovadlo na prostranství před jednou z velkých síní, jehož nohy jsou vylity do tvaru sloních hlav, což má reprezentovat kulturní odlišnost čínského jihozápadu. Styl výstavby a výzdoby celého chrámu je obecně skvělým příkladem dokonalé symbiózy chanské a místní kultury. V chrámu jsou dodnes při příležitosti výročí související s Konfuciem vykonávány starobylé ceremonie.
Rezidence klanu Zhu
Sídlo dříve vlivného klanu Zhu (Ču) je reprezentativní ukázkou rezidenční architektury doby dynastie Qing (Čching; 1644–1911). Při procházce zahradou budete mít pocit, že jste se ocitli v klasickém čínském románu Sen v červeném domě od autora Cao Xueqin (Cchao Süe-čchin) z první poloviny 18. století. V zahradě, jež je dominantou sídla, lze na rozloze 20 000 čtverečních metrů nalézt až 218 pavilonů s typickými čínskými střechami a pestrobarevně zdobenými trámy.