Vyhledat zájezd na mapě

Město se rozkládá v úrodném údolí Paro na březích stejnojmenné řeky. Vrby sklánějící se nad řekou ostře kontrastují se svěží zelení všudypřítomných rýžových polí a sněhobílými dzongy roztroušenými na úbočích. Samotné centrum města bylo vybudováno až v r. 1985. Za městem se rozkládá jediné letiště v zemi.

Paro dzong

Klášter a muzeum v ParoPevnost v Paro je jedním z nejpůsobivějších dzongů v Bhútánu. Rinčhen dzong, jak zní jeho správné jméno, byl postaven v l. 1644–45 prvním šabdrungem Ngawangem Namgjalem. Pevnost byla vybudována na místě základů kláštera, který prý nechal vystavět Guru Rinpočhe. V průběhu staletí dzong nejednou ochránil údolí před nájezdníky z Tibetu. V r. 1897 stavba vydržela zemětřesení, bohužel v r. 1907 ji zachvátil požár a musela být o rok později zrekonstruována. Dzong původně sloužil jako zasedací budova Národního shromáždění. Dnes je sídlem oblastní správy a klášterní školy. Administrativní část budovy je položena o 6 m výše než prostory školy.

Njamai Zam

Na západ od Rinčhen dzongu spojuje oba břehy řeky Paro tradiční dřevěný most nazývaný Njamai Zam. Jedná se o rekonstrukci původního mostu, který býval v době ohrožení dzongu odtažen. 

Ta dzong

Ta dzong, ParoNa kopci nad pevností Rinčhen se nachází Ta dzong. Stavba byla zrekonstruována v r. 1968 a od té doby se v ní nachází Národní muzeum. Původní stavba pochází z r. 1656 a sloužila jako strážní věž. Národní muzeum vystavuje své sbírky v šesti patrech, přičemž každé podlaží je jinak tematicky zaměřeno – od sbírek poštovních známek (Bhútán je filatelistickou velmocí) přes zbraně k thangkám – náboženským malbám.

Místa můžete navštívit na zájezdu

Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů