Vyhledat zájezd na mapě

Průzračná voda, vlny narážející do boků lodi, jejíž paluba láká k opalovaní a poslouchání křiku ptáků nad hlavou. Lenivou pohodu střídá rybaření, šnorchlování a objevování opuštěných pláží. Plavba na soukromé lodi kolem ostrovů Malediv je pro mnohé snem, který se lehce může stát realitou.

Maledivám se říká „stát tisíce ostrovů“ a rozhodně se nejedná o nijak přehnané tvrzení – celkem jich je tu 1196 a není zde nouze ani o opuštěné ostrůvky, protože těch obydlených je asi jen okolo 200. Ovšem ne všechny vytvořila Matka příroda – například ostrov Hulhulmale byl uměle vytvořen v roce 2004.

Nejnižší země světa

Maledivy jsou nejmenší asijskou zemí a zároveň také nejnižší zemí na světě. Nejvyšší bod se „tyčí“ do výšky 2,5 metru, takže hory tu nečekejte. To má bohužel i stinnou stránku, protože vlivem globálního oteplování se tyto klenoty v Indickém oceánu pomalu zaplavují. Na klimatické změny pak samotné Maledivy upozornily v roce 2009, kdy tamní vláda uspořádala zasedání pod vodou.

Podmořský svět

Území Malediv tvoří z 99 % voda a ta je tu na život opravdu bohatá. Tvoří tak naprosto ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Na tamních korálových útesech můžete pozorovat mořské želvy a stovky druhů ryb! Není tedy nic překvapivého, že se Maledivy řadí mezi jednu z nejkrásnějších lokalit k potápění.

Tradiční jídelníček

Vzhledem k tomu, že území státu pokrývá z 90 % voda, na talířích místních obyvatel se objevují především ryby. Ty se velmi často kombinují s kořením – oblíbené je zde kari. Místní specialitou je pak tzv. raa, což je míza z kokosové palmy, a zapomenout nemůžeme ani na čerstvý kokosový ořech, který můžete ochutnat třeba při snídani v typickém pokrmu mashuni – tvoří ho nasekaný tuňák s kokosem, cibulkou, koriandrem a šťávou z limetek. Asi nikoho z návštěvníků ostrovů nepřekvapí, že sladká voda se získává především desalinizací vody mořské.

Dobré jídlo a krásy korálových ostrovů se spojují v podmořských restauracích, kterých zde naleznete hned několik. Při čekání na jídlo se tak můžete kochat proplouvajícími rybami a vychutnat si opravdu jedinečnou atmosféru.

Čistě muslimská země

Maledivy ovšem nejsou jen o přírodních krásách, ale i tamních obyvatelích – ti jsou ze 100 % muslimové. Při návštěvě hlavního města se můžete kochat historickými i moderními mešitami. V běžných obchodech alkohol nebo vepřové maso nenajdete, ale pro turisty na lodích a v rezortech je alkohol povolen.

Maledivy na lodi

Zájezd Maledivy na lodi nadchne každého, kdo si chce dopřát aktivní exotickou dovolenou. Pro skupinu bude připravena pohodlná soukromá loď s posádkou, díky níž budete moci poznat řadu míst této úžasné části světa. Na palubu se vejde maximálně 12 účastníků, což umožňuje program po dohodě do značné míry uzpůsobit.

V ceně zájezdu je kromě plavby na lodi samozřejmě i zpáteční letenka z Prahy do Malé, dále pak snídaně, obědy a večeře na palubě a také pitná voda, káva a čaj po celý den. Pohodlí vám zajistí dvoulůžkové kajuty, které disponují vlastním sociálním zařízením. Svoje zážitky z plavby bude moci hned sdílet s rodinou a příteli – na lodi se totiž připojíte i k internetu.

Fotogalerie k článku
Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů