Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Unikátní koncentrace různorodých starověkých i středověkých památek
 • Překrásná horská krajina i pobřežní scenérie
 • Výtečná a pestrá kuchyně i typická řecká vína
 • Možnost každodenního koupání i relaxace na pláži

Mnozí z nás každoročně zavítají do Řecka na svoji dovolenou. Většina zamíří na řecké ostrovy, na krásné písečné pláže, jiní za antickými památkami metropole země, velkolepých Athén. Řecko však nabízí mnohem více a opravdu pestrou mozaiku nabízí poloostrov Peloponés. Naše cesta vám umožní poznat známá i méně známá místa Peloponésu, která všechna spojuje hluboká historie, nádherná horská příroda, tyrkysové moře a pláže. Bydlet budeme v příjemných hotelech se snídaní, vyrážíme v malé skupině mikrobusem a poznávací program si na mnoha místech můžete zaměnit za relaxaci na mořské pláži.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Athény, transfer na Peloponéský poloostrov do městečka Náfplio, malebně rozloženého kolem mořského zálivu; ubytování a prohlídka starého města s výhledy na benátské pevnosti obklopující město.

2. den

Dopoledne výlet do světoznámých starověkých Mykén, někdejšího palácového komplexu z doby bronzové a sídla krále Agamemnona; odpoledne volno v Náfpliu (odpočinek, koupání) nebo výlet do starověkého antického naleziště Epidauros, jemuž dominuje monumentální amfiteátr a Asklépiuv posvátný okrsek.

3. den

Cesta vnitrozemím poloostrova na jih až do Monemvasía, opevněného středověkého městečka ležícího na monumentální osamělé mořské skále a zvaného též „řecký Gibraltar“ – prohlídka zachovalého dolního města s mnoha křivolakými uličkami a poté i neobydleného Horního města z období byzance v čele s chrámem sv. Sofie.

4. den

Tento den věnujeme návštěvě divokého poloostrova Máni protkaného slavnými obytnými věžemi – návštěva nejtypičtějšího zdejšího kamenného městečka Areópoli, plavba lodičkou nejkrásnější řeckou jeskyní Dirou, plné úchvatných jezer, jezírek a krápníků, prohlídka některé ze zdejších vesnic plné obytných věží, které působí dojmem velkolepých hradů, často čnějících nad rozeklaným pobřežím.

5. den

Dopoledne návštěva byzantské Mystry – trosky středověkého města v pohoří Taygetos ozdobené mnoha byzantskými kostely a kláštery a korunované velkolepým palácem Despotů; odpoledne ubytování a buď relaxace spojená s koupáním nebo výlet do starověké Messénie, kde lze obdivovat mimo jiné devět kilometrů dlouhé monumentální hradby antického města.

6. den

Cesta na západní výběžek Peloponéského poloostrova do Methoni – prohlídka rozlehlého vodního hradu s prvky benátské, turecké a i francouzské architektury, výlet podél úžasných písečných pláží a kolem legendární laguny Voidokoiliá proslulé tyrkysovou vodou a pláží s možností koupání.

7. den

Cesta do samotného srdce poloostrova Peloponés – divokou horskou krajinou vyjedeme až k jedinečně zachovalému chrámu Apollóna Epikura ve Vasses (Bassai); zpět skoro až na pobřeží a návštěva slavné Olympie proslulé od starověku jako centrum náboženství a sportu, návštěva zdejšího muzea, ruiny stadionu a zdejších chrámů zasvěcených Diovi a Héře.

8. den

Jízda unikátní ozubnicovou dráhou úchvatným kaňonem řeky Vouraikos – vláček překonává strmou trasu dlouhou 22 km s mnoha tunely a mosty až do horského městečka Kalávrita; návštěva Jeskyně jezer s podzemními jezery pod horou Chelmós (2355 m), zastávka u kláštera Moní Megálou Spilaiou, považovaného za nejstarší klášter v Řecku.

9. den

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
1545010325. 9. – 3. 10. 2021 (9 dní) 32 900 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Jednolůžkový pokoj povinný - 7 000 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Athény–Praha ve výši 6000 Kč
 • doprava mikrobusem
 • 8x hotel *** se snídaní
 • informační materiály.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupy do navštívených památek a archeologických lokalit a vlaková jízdenka na horskou zubačku.

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit systém slev.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů