Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Silvestrovský výstup na Pico de Teide (3718m) s dopomocí lanovky
  • Exkurze v místním pivovaru Diorada a ve vinařství v okolí La Laguny 
  • Poznávací program s pěšími výlety

Vnímat ostrov Tenerife jen jako plážovou destinaci by znamenalo velkou chybu. Koupání je zde samozřejmě také příjemné v téměř jakoukoli roční dobu, ale aktivnějším cestovatelům nabízejí „Kanáry“ jako hlavní lákadlo především krásnou romantickou přírodu, velmi pestrou a často překvapivě opuštěnou.

Vychutnejte si s námi konec roku uprostřed nekonečného Atlantiku. Během našeho putování se zaměříme nejen na poznávání jedinečných scenerií Národního parku Teide, pohoří Anaga či nejkrásnějších pláží na jihu ostrova. U sklenky vína s tradičním kozím sýrem však pronikneme především do pohody a lehkosti životního stylu místních obyvatel, kteří jakoby neznali uspěchaný způsob života kontinentální Evropy. Oslavte s námi konec roku na Tenerife a nebudete litovat.

Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Tenerife; večerní prohlídka koloniálního města Puerto de La Cruz.

2. den

Dopoledne prohlídka města Puerto de La Cruz a La Orotava; odpoledne návštěva Observatorio del Teide – prohlídka jednoho z nelepších míst k pozorování hvězd na severní polokouli; odpoledne fakultativní projížďka lodí v okolí Los Gigantes.

3. den

Výstup na Pico del Teide (3718 m) s dopomocí lanovky, od níž už není vrchol daleko (viz poznámka), obvyklé jsou zde nadoblačné výhledy až na sousední ostrovy; odpolední procházka kolem bizarních skalních útvarů v NP Teide a krátký nenáročný výlet v měsíční krajině - Paisaje Lunar na okraji náhorní plošiny NP Teide, variantně odpočinek u Atlantiku na plážích městečka El Medano.

4. den

Punta Teno - návštěva nejzápadnějšího bodu Tenerife; pronikneme do místního životního stylu ve městečku Garachico; návštěva bodegy a vinice v Icod de los Vinos a ochutnávka sýrů typických pro Kanárské souostroví.

5. den

Pohoří Anaga – geologicky nejstarší část ostrova protkaná desítkami turistických stezek, ze kterých skrze majestátní scenérie hor můžete pozorovat nekonečný oceán.

6. den

Santa Cruz de Tenerife - prohlídka historického centra hlavního města ostrova; poklidné odpoledne v nejkrásnějším koloniálním klenotu ostrova, městě San Cristobal de La Laguna. Případně relaxace na pláži Playa de las Teresitas.

7. den

Hornaté západní pobřeží ostrova, sestup slavnou soutěskou Masca k moři, koupání a návrat lodí podél závratných skalních stěn Los Gigantes. Večer silvestrovský přípitek na břehu Atlantiku.

8. den

Pirámides de Güímar - dopolední prohlídka z velké části restaurovaných pyramid. Odpoledne odlet.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2206690128. 12. 2018 – 4. 1. 2019 (8 dní) 39 700 Kč 39 303 Kč   sleva 397 Kč
sleva za včasnost do 28. září 2018
Rezervovat

Termín zájezdu se může ještě drobně změnit, a to v závislosti na letových řádech.

  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • Jednolůžkový pokoj povinný - 4 000 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Tenerife–Praha ve výši 12 000 Kč, doprava pronajatým mikrobusem, 7x ubytování v hotelech či v penzionech na dvou místech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 7x snídaně, exkurze do observatoře Observatorio del Teide, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

Vstupy do památek, lanovka na Pico de Teide, lodní výlet v okolí Los Gigantes.

Poznámka:

Pořadí jednotlivých dnů programu není závazné, ale na témže ubytovacím místě se budou vybírat podle počasí a dohody. Vzhledem k velmi omezenému počtu povolenek na vrchol Pico de Teide nejsme schopni toto garantovat.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Náročnost:

Jde většinou o půldenní vycházky a túry. Krátká technicky náročnější místa zajištěná lany nás čekají v soutěsce Masca.

Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů