Vyhledat zájezd na mapě

Malý okruh Šrí Lankou

Program (prodloužení zájezdu Čínou a Tibetem do Indie):

1. den: DILLÍ – KOLOMBO – NEGOMBO

Dopoledne absolvování poslední části programu závěrečného dne zájezdu Čínou a Tibetem do Indie; v poledne oddělení od skupiny a přesun taxíkem do dillíského hotelu; odpoledne přejezd na letiště a v podvečer odlet na Šrí Lanku; po vízových formalitách přejezd autem do nedalekého letoviska Negombo a ubytování.

2. den: NEGOMBO

Volný den na pláži.

3. den: NEGOMBO – DAMBULLA – POLONNARUVA – GIRITALE

Po snídani odjezd do Dambully – návštěva skalního chrámu Rangiri (Zlatý chrám) s pěti jeskyněmi vyzdobenými freskami a 150 sochami Buddhy a králů; z Dambully přejezd do Polonnaruvy – města zbudovaného jihoindickými Čóly, v době jeho rozkvětu ve 12. stol. zde vznikly rozsáhlé zahrady, velké množství soch Buddhů, mnoho paláců i mnoho dalších staveb, které zde existují dodnes v relativně dobře zachovalém stavu, pro turisty je zde nejzajímavější Gál Vihára – čtveřice Buddhů vytesaná do skály, přičemž každý je v jiné poloze, a Citadela – centrální prostranství s množstvím menších stavem starého města; z Polonnaruvy přesun do hotelu v Giritale.

4. den: GIRITALE – SÍGIRIJA – MATALÉ – KANDY

Po snídani výstup na 180 m vysokou Lví skálu, na které stojí skalní pevnost Sígirija, kterou 18 let stavělo 35 tisíc řemeslníků – v pevnosti jsou slavné fresky žen, "zrcadlová stěna" z vyhlazeného kamene a známé zahrady, ze kterých je nádherný pohled do krajiny; odpoledne přejezd do srdce ostrova – města Kandy; 

  • cestou možnost návštěvy řezbářské manufaktury, kde se vyrábějí dekorativní a užitné výrobky z vzácných dřev;
  • další možná zastávka je v ajurvédské zahradě koření poblíž Matalé, kde lze vidět, jak roste exotické koření, a z výkladu se dozvědět o léčivých vlastnostech jednotlivých rostlin;
  • v Matalé je možnost se také zastavit u jihoindického hinduistického chrámu Šrí Muthumariamman s velice pitoreskní výzdobou;

v podvečer příjezd do Kandy – posledního hlavního města sinhálského království, jež leží na břehu umělého jezera ve výšce 500 m n.m.; večer návštěva představení kandyjských tanečníků a bubeníků – v závěru představení ukázka chůze po žhavém uhlí; po představení návštěva chrámu Buddhova zubu, ve kterém je uchovávána nejcennější relikvie Šrí Lanky. 

5. den: KANDY – PERADENÍJA – VYSOČINA

Po snídani brzy ráno je možná návštěva místní tržnice; následuje přesun do proslulé botanické zahrady v Peradeníji, která je považována za jednu z nejlepších v Asii; z botanické zahrady přejezd na šrílanskou Vysočinu – cesta zalesněnou horskou krajinou, zastavení u vodopádu Ramboda, který padá z výšky 108 metrů; cestou návštěva čajových plantáží a továrny na zpracování čaje.   

6. den: VYSOČINA – PINNEVALA – KOLOMBO

Z kraje čajových plantáží přejezd do sloního sirotčince v Pinnevale – chovné stanice a domova cca 60 slonů; odpoledne přesun do Kolomba.

7. den: KOLOMBO – PRAHA / MALE

Brzy ráno přejezd na letiště a odlet domů / + případně ještě na pobyt na Maledivách.

Mám zájem o zájezd na míru

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů