Vyhledat zájezd na mapě

Indie – Kérala (12 dní)

Program:

1. den 

Káthmándú – Dillí: přelet do Dillí v odpoledních hodinách, po vízových formalitách transfer do hotelu poblíž letiště a ubytování.

2. den

Dillí – Kočín: ráno návštěva komplexu Kutub Mínár a následně přejezd na letiště; odlet spojem IndiGo Airlines E6 515 (13:15–16:30 h) na jih Indie do města Kočín; transfer na hotel a ubytování. 

3. den

Kočín: celodenní prohlídka starobylého přístavního města s bohatou křesťansko-židovskou historií, jež se rozkládá na několika ostrůvcích u Arabského moře; procházka ulicemi starého města, jež bylo chráněno portugalským opevněním – koloniální kostelíky, staré portugalské a holandské domky, hrob Vasca de Gamy, palác Mattacherry; uvidíte symbol města – čínské závěsné rybářské sítě; a pokud bude otevřena, nahlédnete do synagogy Pardési z 16. stol; navečer představení Kathákali – ritualizovaná forma divadla, jež je typická pro jih Indie. 

4. den

Kočín – Périjár (cca 155 km, 4 h jízdy): přejezd malebnou krajinou se zastávkami ve vesničkách a pauzami na fotografování k přírodní rezervaci Périjár; odpoledne návštěva plantáže s kořením.

5. den 

Périjár: dopoledne projížďka loďkou po jezeře v přírodní rezervaci Périjár spojená s pozorováním místní fauny; odpoledne individuální volno; večer představení kalaripajattu – starověké jihoindické bojové umění.

6. den

Périjár – Allépi: nalodění na kettuvallam (někdejší obchodní plavidlo, jež je přestavěno na hausbót) – pro Kéralu jsou kettuvallamy typické a plavba spletí kanálů se zastávkami ve vesnicích a manufakturách na zpracování kokosových vláken patří k zajímavým zážitkům.  

7. den

Allépi – Kóvalam (cca 165 km, 3,5 h jízdy): přejezd do letoviska Kóvalam a ubytování. 

8.–10. den

Kóvalam: pobyt na pláži.

11.–12. den 

Kóvalam – Trivandrum (cca 10 km, 30 min. jízdy): odpoledne přejezd na letiště a přelet přes Kočín do Dillí spojem IndiGo E6 176 (11:00–16:10); přesun kyvadlovou dopravou z vnitrostátního na mezinárodní terminál a odlet do Prahy letem OS 032 v 02:25. 

Mám zájem o zájezd na míru

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů