Vyhledat zájezd na mapě

Pohoří Mjohjangsan se nachází 150 km severně od Pchjongjangua obvykle je to první šance, jak se seznámit s realitou severokorejského venkova. Výlet do Mjonghjangsanu dává díky krásné přírodě s vodopády a procházkami téměř zapomenout, že se nacházíme v KLDR. Připomene nám to však Expozice mezinárodního přátelství. Navzdory panenské přírodě a kráse hor se většina výletů ubírá právě tam. V Expozici se nachází více než 300.000 vystavených darů. Mezi dary určené Kim Ir-senovi patří k nejzajímavějším ozbrojený vagón – dar od Mao Ce-tunga a kabriolet – dárek od Josefa Stalina. Dary drahému vůdci, Kim Čong-ilovi jsou však neméně zajímavé. Celé části expozice však mohou připomínat obchod s elektronikou, protože se prochází řadami vystavených televizorů, rádií atp.

Na konci expozice stojí vosková figurína Kim Ir-sena, které je třeba se při odchodu poklonit. Je docela obtížné zachovat při prohlídce vážnou tvář, jak je předepsáno. Návleky na botách a vyleštěné podlahy doslova svádí k tomu, aby se po nich člověk sklouzl…

Klášter Pjohon je historicky nejdůležitější buddhistický klášter na západním pobřeží KLDR. Byl založen již v roce 1044, avšak jeho nynější podoba je mnohem mladší. Nachází se u vstupu do údolí Sangwong nedaleko Expozice mezinárodního přátelství. Klášterní komplex se skládá z několika malých pagod, rozlehlé haly, kde jsou uchovávány obrazy s vyobrazením Buddhy a klášterního muzea.

Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů