Vyhledat zájezd na mapě

Město Kesong bylo hlavním městem v období Korjo (10. – 14. stol.), avšak z dávné doby se do dnešních dnů mnoho nedochovalo. Městu dominuje masivní socha Kim Ir-sena, v širokých ulicích se nachází řada obchodů zejména s elektronikou. Mezi řekou a hlavní třídou se nachází čtvrť s původní architekturou, most Sondžuk pochází z počátku 13. stol. Další historickou památkou ve městě je Jižní brána – Nammun, ve které se nachází starý zvon s buddhistickými výjevy. V okolí Kesongu je tradice pěstování ženšenu. Ženšen z této oblasti je vyhlášený po celém korejském polostrově.

Budova muzea Korjo, která se nachází severovýchodně od města, uchovává celadonovou keramiku a buddhistické relikty byla původně konfuciánskou školou založenou již v r. 992. Původní stavba byla však zničena v r. 1592 při japonské invazi. Celý areál je ale velice malebný, je v něm mnoho starých stromů.

Hrobka krále Kongmina

Král Kongmin vládl v období Korjo v letech 1352 – 1374. V hrobce je uložen nejen on, ale i jeho manželka. Vnitřek hrobky je bohatě zdoben reliéfy a sochami. Jedná se o jednu z mála autentických hrobek.

Vodopády Pakkjon

Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů