Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

Pohled na jižní stranu DMZ z Pchanmundžomu je vskutku nevšední zážitek. Před vjezdem do DMZ je na šestiproudé poloprázdné dálnici ukazatel na Soul, 70 km… První zastávka při návštěvě DMZ je v KPA post, kde je návštěvníkům představen model celého areálu včetně Jihokorejských i Severokorejských ústředí a pozorovatelen. Poté následuje návrat do autobusu a přesun dlouhou betonovou chodbou. Betonové zátarasy mohou být spuštěny na silnici v případě invaze. Další zastávkou je Hala Vyjednávání o příměří. Zde se vedla jednání v letech 1951 – 1953 a 27. července 1953 zde byla podepsána smlouva o příměří. Ta je zde vystavena ve dvou kopiích vedle Severokorejské vlajky a vlajky Spojených národů. Ve vedlejší místnosti se nachází výstava fotografií zachycující Korejskou válku i plaketa, na které popsána Severokorejské verze průběhu událostí.

27. července 1953 zde američtí imperialisté poklekli před hrdinným lidem země Čoson a podepsali dohodu o příměří, která přerušila válku. Ta byla jimi vyprovokovaná dne 25. Června 1951…

Průvodci je doporučováno držet se pohromadě „pro vlastní bezpečnost“, následuje návštěva samotné hranice mezi KR a KLDR. Zde je cítit napětí velice silně, rozhodně se vyvarujte přibližování se demarkační čáry!!!


Související články
Katalog 2017/18 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů