Vyhledat zájezd na mapě

Pohled na jižní stranu DMZ z Pchanmundžomu je vskutku nevšední zážitek. Před vjezdem do DMZ je na šestiproudé poloprázdné dálnici ukazatel na Soul, 70 km… První zastávka při návštěvě DMZ je v KPA post, kde je návštěvníkům představen model celého areálu včetně Jihokorejských i Severokorejských ústředí a pozorovatelen. Poté následuje návrat do autobusu a přesun dlouhou betonovou chodbou. Betonové zátarasy mohou být spuštěny na silnici v případě invaze. Další zastávkou je Hala Vyjednávání o příměří. Zde se vedla jednání v letech 1951 – 1953 a 27. července 1953 zde byla podepsána smlouva o příměří. Ta je zde vystavena ve dvou kopiích vedle Severokorejské vlajky a vlajky Spojených národů. Ve vedlejší místnosti se nachází výstava fotografií zachycující Korejskou válku i plaketa, na které popsána Severokorejské verze průběhu událostí.

27. července 1953 zde američtí imperialisté poklekli před hrdinným lidem země Čoson a podepsali dohodu o příměří, která přerušila válku. Ta byla jimi vyprovokovaná dne 25. Června 1951…

Průvodci je doporučováno držet se pohromadě „pro vlastní bezpečnost“, následuje návštěva samotné hranice mezi KR a KLDR. Zde je cítit napětí velice silně, rozhodně se vyvarujte přibližování se demarkační čáry!!!


Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů