Vyhledat zájezd na mapě

Andong je provinční město se 180 tisíci obyvateli ležící v provincii Kjongsangpukto na jihovýchodě poloostrova. Je ze všech stran obklopené horami – na východě je to pás pohoří Tchebeksan (Velké bílé hory), na severozápadě pohoří Norjongsan. Protéká jím řeka Naktonggang, která se svými přítoky vytvořila poměrně úrodné údolí s mnoha jezery.

Odedávna je město známé svými vzdělávacími institucemi. Během celého období Čoson byly v jeho okolí zakládány konfuciánské akademie či jiné školy, a díky tomu se sem za vzděláním stěhovali jak studenti, tak učenci a literáti.

Před konfuciánskou akademií Tosan Sowon

Tosan Sowon 

Jedním z nejznámějších sowonů, jak se konfuciánské akademie nazývaly, byl Tosan Sowon vystavěný na památku jednoho z největších korejských myslitelů – I Hwanga. (Jeho podobenka je na nejpoužívanější korejské bankovce hodnoty 1000 W.) Kromě škol je zde zachováno několik starých vesnic s tradičními obydlími především korejské nižší šlechty – jangbanů. Tosan Sowon je posledním jihokorejským zápisem na seznam Světového dědictví UNESCO (r. 2019).

V Andongu se též vyrábí sodžu – tradiční korejská pálenka, která má však oproti dnes běžně rozšířené (cca 20 %) mnohem vyšší obsah alkoholu – cca 43 %.

Stejně jako jeho okolí se Andong dodnes vyznačuje příjemnou lehce ospalou náladou, kterou dříve předcházela „uměřená“ a tichá atmosféra studijního městečka.

Místo lze navštívit na zájezdu

Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů