Vyhledat zájezd na mapě

Andong je provinční město se 180 tisíci obyvateli ležící v provincii Kjongsangpukto na jihovýchodě poloostrova. Je ze všech stran obklopené horami – na východě je to pás pohoří Tchebeksan (Velké bílé hory), na severozápadě pohoří Norjongsan. Protéká jím řeka Naktonggang, která se svými přítoky vytvořila poměrně úrodné údolí s mnoha jezery.

Odedávna je město známé svými vzdělávacími institucemi. Během celého období Čoson byly v jeho okolí zakládány konfuciánské akademie či jiné školy, a díky tomu se sem za vzděláním stěhovali jak studenti, tak učenci a literáti.

Před konfuciánskou akademií Tosan Sowon

Tosan Sowon 

Jedním z nejznámějších sowonů, jak se konfuciánské akademie nazývaly, byl Tosan Sowon vystavěný na památku jednoho z největších korejských myslitelů – I Hwanga. (Jeho podobenka je na nejpoužívanější korejské bankovce hodnoty 1000 W.) Kromě škol je zde zachováno několik starých vesnic s tradičními obydlími především korejské nižší šlechty – jangbanů. Tosan Sowon je posledním jihokorejským zápisem na seznam Světového dědictví UNESCO (r. 2019).

V Andongu se též vyrábí sodžu – tradiční korejská pálenka, která má však oproti dnes běžně rozšířené (cca 20 %) mnohem vyšší obsah alkoholu – cca 43 %.

Stejně jako jeho okolí se Andong dodnes vyznačuje příjemnou lehce ospalou náladou, kterou dříve předcházela „uměřená“ a tichá atmosféra studijního městečka.

Místo lze navštívit na zájezdu

Související články
Katalog zájezdů Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů