Vyhledat zájezd na mapě

Ubud je kulturním centrem Bali, ostrova bohů. Městečko nabízí muzea, galerie, chrámy, krámky se suvenýry, restaurace a kavárny, balijské masáže a ještě mnohem víc. Ubud je vlastně spojení několika vesnic, a i když má dohromady kolem 60 tisíc stálých obyvatel, stále neztrácí svou venkovskou atmosféru. Městečko se nachází ve vnitrozemí ostrova s vyšší nadmořskou výškou, a tedy i příjemnějším klimatem a je vhodným místem pro relaxaci a poznávání balijského uměleckého života.

Od 16. století se do oblasti stěhují umělci, intelektuálové a duchovní. Za tímto vývojem stojí především islamizace Jávy, která donutila hinduistické obyvatelstvo k útěku. Okolí Ubudu se tedy jevilo jako ideální útočiště. Na konci 19. století se o kulturní rozkvět města zasadil král Cokorda Gede Agung z nedalekého městečka Sukawati, jehož záliba v různé formy umění přitáhla umělce z jiných indonéských ostrovů i ciziny.

Pura Tirta Empul

Chram Tirta Empul, BaliVznik hinduistického chrámu zasvěceného třem nejvyšším bohům, hoře Batur a bohu Indrovi se datuje do r. 926 n.l. Kromě chrámu ale má svůj velký význam i posvátný pramen. Součástí komplexu je obdélníkový bazén vytesaný z kamene s 12 vodotrysky. Komplex se nachází v kopcích severně od Ubudu. 

Místo lze navštívit na zájezdu

Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů