Vyhledat zájezd na mapě

Ubud je kulturním centrem Bali, ostrova bohů. Městečko nabízí muzea, galerie, chrámy, krámky se suvenýry, restaurace a kavárny, balijské masáže a ještě mnohem víc. Ubud je vlastně spojení několika vesnic, a i když má dohromady kolem 60 tisíc stálých obyvatel, stále neztrácí svou venkovskou atmosféru. Městečko se nachází ve vnitrozemí ostrova s vyšší nadmořskou výškou, a tedy i příjemnějším klimatem a je vhodným místem pro relaxaci a poznávání balijského uměleckého života.

Od 16. století se do oblasti stěhují umělci, intelektuálové a duchovní. Za tímto vývojem stojí především islamizace Jávy, která donutila hinduistické obyvatelstvo k útěku. Okolí Ubudu se tedy jevilo jako ideální útočiště. Na konci 19. století se o kulturní rozkvět města zasadil král Cokorda Gede Agung z nedalekého městečka Sukawati, jehož záliba v různé formy umění přitáhla umělce z jiných indonéských ostrovů i ciziny.

Pura Tirta Empul

Chram Tirta Empul, BaliVznik hinduistického chrámu zasvěceného třem nejvyšším bohům, hoře Batur a bohu Indrovi se datuje do r. 926 n.l. Kromě chrámu ale má svůj velký význam i posvátný pramen. Součástí komplexu je obdélníkový bazén vytesaný z kamene s 12 vodotrysky. Komplex se nachází v kopcích severně od Ubudu. 

Místo lze navštívit na zájezdu

Související články
Katalog zájezdů Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů