Vyhledat zájezd na mapě

Klášter Yonghegong (Jung-che-kung) najdeme Pekingua je to nejlépe zachovalý a největší lamaistický chrám nacházející se mimo území Tibetu. O jeho existenci se zasloužili Mandžuové, kteří, stejně jako Mongolové, vyznávali tibetskou formu buddhismu. Jedná se původně o palác mandžuské šlechtické rodiny, postavený poté, co Mandžuové zničili čínskou dynastii Ming.

V paláci se narodil kníže Yin Zhen (Jin-čen), který se stal v r. 1723 císařem. Jelikož se nehodilo, aby kdokoli další obýval prostory, kde žil budoucí císař, nechal jeho následovník císař Qianlong (Čchien-lung) přebudovat palác v r. 1744 na lamaistický klášter. Po r. 1979 ho čínská vláda s velkými náklady renovovala. Dnes je obydlen mnichy z vnitřního Mongolska.

Areál se skládá z několika nádvoří porostlých stromy a zelení, které jsou odděleny klášterními budovami. Z nich turisticky nejzajímavější je bezesporu síň Desetitisíce Buddhů s 18 m vysokou sochou budoucího Buddhy Majtreji, která je údajně celá vyvedena z jednoho kusu santalového dřeva.

Místo lze navštívit na zájezdu

Fotogalerie k článku
Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů