Vyhledat zájezd na mapě

Jedná se o pohoří vzdálené od Chengdu (Čcheng-tu) v provincii Sečuán v jihozápadní Číně vzdušnou čarou zhruba 120 km, které je součástí stejnojmenného národního parku s rozlohou okolo 2000 km2. Celá oblast byla v r. 2006 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Nejmladší ze Čtyř dívek dorostla do 6250 mNázev Siguniangshan lze přeložit jako Pohoří čtyř dívek, což poukazuje na čtyři nejvyšší vrcholky pojmenované jako Velká sestra, Druhá sestra, Třetí sestra a Nejmladší sestra. Právě „nejmladší sestra” je se svou výškou 6250 m ze všech „čtyř sester” nejvyšší a poprvé ji pokořila v r. 1981 japonská expedice.

Nejvyšší hora provincie Sečuán Gonggashan (Kung-ka-šan) 贡嘎山, která dosahuje úctyhodných 7556 m n.m., je nazývána "králem sečuánských hor". Z tohoto důvodu se vrcholu Velká sestra v Pohoří čtyř dívek coby druhé nejvyšší hoře v provincii někdy též přezdívá "královna sečuánských hor". Celá oblast se proslavila svými krásnými výhledy, díky kterým je občas přezdívána jako Alpy Orientu. Na pastvinách zde lze spatřit stáda ovcí a jaků. V lesích pak žijí různé druhy opic, leopardi obláčkoví a sněžní, a při troše štěstí prý lze spatřit i vzácnou volně žijící pandu velkou. Nejbližší městys Rilong (Ž‘-lung) 日隆镇 je vzdušnou čarou vzdálen asi 15 km.

Místo lze navštívit na zájezdu

Fotogalerie k článku
Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů