Vyhledat zájezd na mapě

Scénická oblast pohoří (shan = hora) Danxia (Tan-sia) se nachází v provincii Guangdong (Kuang-tung) asi 200 km od Kantonudala název celému typu krajiny, jaký se nachází nejen v Číně, ale po celém světě zhruba v 1200 lokalitách (jen v Číně samotné je jich asi 650). Tzv. geoparky Danxia jsou tvořeny červeným pískovcem z období křídy, z něhož postupem času eroze vymodelovala kamenné věže, skalní stěny, mosty a převisy.

Krajina je velmi podobná krajině krasové, tvořené vápenci, ale jelikož je z pískovce, je označována jako pseudokrasová. V pohoří Danxia, které je jednou z největších a nejrůznorodějších lokalit tohoto krajinného typu, nalezneme na rozloze 280 km2 zhruba 380 různých takovýchto roztodivných útvarů.

Nejzajímavějšími z nich jsou bezesporu Yangyuan (Jang-jüan) – jangový kámen, připomínající pánské přirození, a Yingyuan (Jing-jüan) – jinový kámen, připomínající přirození ženské. Nejvyšší vrcholek oblasti má 409 m. Celá oblast je protkána jeskyněmi, jezírky a protéká jí také řeka, po níž je možné si udělat příjemný výlet loďkou. Nachází se zde také několik klášterů a chrámů.

Místo lze navštívit na zájezdu

Fotogalerie k článku
Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů