Vyhledat zájezd na mapě

Indonésie, největší souostroví na světě s více než 14 tisíci ostrovy, je nejlidnatější muslimskou zemí, v níž ale nalezneme pestrou směs náboženských skupin. Ostrov Bali je baštou hinduismu jihovýchodní Asie, početnou křesťanskou komunitu najdeme na ostrově Sulawesi a řada unikátních animistických kultur a náboženství je rozeseta po dalších ostrovech. Indonésie je také velmi pestrá svou přírodou, jíž dominují tropické lesy, vulkány a bělostné pláže.

Základní informace o Indonésii

Oficiální název: Indonéská republika, Republik Indonesia
Rozloha: 1 910 000 mil. km2, 7 966 mil. km2 vodní plocha (17 508 ostrovů)
Obyvatelstvo: asi 237 milionů, z toho více než 40 % tvoří Javánci
Národnostní složení: V Indonésii žijí Javánci 46 %, Sundové 13 %, Madurci 6 %, dále Minangkabauové, Buginijci, Batakové, Balijci, Číňané (5 mil.), Arabové i Indové.
Hlavní město Indonésie: Jakarta (více než 8 milionů obyvatel)
Státní zřízení: republika
Územní členění: Indonésie se dělí na 33 provincií včetně dvou zvláštních provincií a samostatného okresu Jakarta.
Jazyk: indonéština
Měna: indonéská rupie (IDR); kurzy
Náboženství: 86 % – muslimové, 5 % – protestanti, 3 % – katolíci, 2 % – hinduisté. Více v článku Náboženství a víra v Indonésii.
Časové pásmo: SEČ +6-8 hodin (Indonésie je rozdělena do tří časových pásem)
Mezinárodni předvolba: +62
Důležitá telefonní čísla: policie (110), první pomoc (118), hasiči (113)
Doména: .id

Zastupitelské úřady ČR pro Indonésii

Vízum do Indonésie

Občané ČR mohou vstoupit na území Indonéské republiky bez víza, pokud:

 • Účelem pobytu je výlučně turistika, kdy doba pobytu nepřesáhne 30 dnů od vstupu na území a současně vstup i výstup na/z území Indonéské republiky se uskuteční na jednom z pěti mezinárodních letišť (Soekarno Hatta – Jakarta, Ngurah Rai – Bali, Kualanamu – Medan, Juanda – Surabaya, Hang Nadim – Batam) či jednom ze čtyř mezinárodních přístavů (Sri Bintan Pura – Tanjung Pinang, Batam Center – Batam, Sekupang – Batam, Tanjung Uban – Tanjung Uban).
 • V ostatních případech (pobyt na dobu nejvýše 30 dnů) je nutné získání víza na indonéském letišti či příjezdu do přístavu za poplatek 35 USD. K získání jednorázového víza jsou nutné následující náležitosti:
  • 1. Cestovní doklad platný alespoň 6 měsíců od data vstupu na území Indonésie a obsahující alespoň dvě prázdné stránky.
  • 2. Poplatek za pobytové vízum do 30 dnů ve výši 35 USD.
  • 3. Zpáteční letenka/lodní lístek.

Bezpečnost v Indonésii

Indonésie je relativně velmi bezpečnou zemí. Kriminalita je v porovnání s ČR na velmi nízké úrovni, i když v poslední době narůstá. Nejčastější jsou krádeže cenností, finanční hotovosti, dokladů a fotoaparátů, a proto doporučujeme v Indonésii dodržovat běžná, ale účinná bezpečnostní opatření.

Celní předpisy Indonésie

V Indonésii je předpisy stanovena povinnost prokázat dostatek finančních prostředků na pobyt (500 USD nebo částka odpovídající délce pobytu). Možnost bezcelního dovozu zboží pro osobní potřebu v objemu: 1 l alkoholických nápojů (pro osoby starší 21 let), 200 ks cigaret, 50 ks doutníků, 100 g tabáku, 5 kg čaje, 3 kg kávy a osobní šperky. Celková hodnota těchto předmětů by neměla přesáhnout hodnotu 250 USD. Elektroniku, cenné kovy, drahokamy a videokazety je nutné deklarovat v celním prohlášení v zájmu bezkonfliktního odbavení při příjezdu do Indonésie. Za dovoz narkotik hrozí v Indonésii trest smrti.

Platební karty a šeky

V Indonésii stále stoupá počet bankovních automatů (ATM). Používání celosvětově známých platebních karet (Visa, MasterCard, Maestro) je u většiny z nich běžné, některé automaty mají ovšem nastavený omezený výběr hotovosti. Pro platby při nákupech je jejich využití velmi omezené a mohou být občas problémy, nicméně rozhodně je doporučujeme mít jako finanční rezervu.

Elektřina

Elektrické napětí v Indonésii se většinou pohybuje v rozmezí 220–240 V. Zásuvky jsou podobné jako v ČR.

Očkování do Indonésie

Očkování do Indonésie doporučujeme proti žloutence typu A a B a proti břišnímu tyfu. Výběr očkování vždy konzultujte s odborníkem na cestovní medicínu – například na krajských hygienických stanicích nebo v očkovacích centrech.

Spojení s domovem

 • Pošta - pošty jsou v Indonésii otevřené po–pá 9–18 hod. Pohledy se dají běžně zakoupit v turistických místech společně se známkami. Do ČR zásilka dojde cca do 14 dnů.
 • Místní telefon- volání do zahraničí je nejlevnější přes internet, tento způsob volání nabízí téměř každá internetová kavárna. Další finančně nenáročnou alternativou pro místní a mezinárodní hovory jsou pobočky indonéské státní telekomunikační společnosti Telkom.
 • Mobily - v Indonésii je rozvinutá síť několika mobilních operátorů (Telkomsel, Satelindo, Excelcomindo, Indosat atd.) pracujících na frekvencích GSM 900 a GSM 1800, kde mezinárodní roaming funguje bez potíží, pouze síť Vodafone funguje problematičtěji.
 • Internet - internetové kavárny jsou velmi levné a běžně dostupné, cena se pohybuje kolem 10 000 IDR/hod.

Fotografování, filmování

Fotografovat je v Indonésii možné všechny památky až na několik výjimek (např. interiéry některých chrámů a klášterů). Při fotografování lidí, zejména žen, je nutné si uvědomit, že se nacházíte v muslimské zemi. Ceny klasických filmů jsou srovnatelné s cenami u nás (i o něco levnější), ceny diafilmů jsou naopak vyšší a ne vždy se dají sehnat. Na cesty do Indonésie je také dobré se zásobit dostatečným počtem kazet do videokamery a karet do digitálních fotoaparátů, jejichž sehnání, zejména určitých typů, může být problematické. Téměř v každé internetové kavárně je možnost si nechat vypálit obsah paměťové karty na CD.

Každý turista-cestovatel musí mít také neustále na paměti, že on je hostem a on by se měl tedy přizpůsobit místním zvykům a být tolerantní.

Stravování

Indonéská kuchyně je jednou z nejproslulejších na světě. Skladba pokrmů je do velké míry ovlivněna bohatou historií souostroví, kde se střídali Číňané, Portugalci, Holanďané a další.

Základem indonéské kuchyně je vždy vařená rýže podávaná nejčastěji s pálivou omáčkou (sambal). Dále jsou často součástí ryby a mořské plody, různé kořeněné maso a omáčky. To vše doplňuje široká nabídka ovoce včetně méně běžných druhů, jako je karambola, mangostan, plody chlebovníku, durian, rambutan atd.

Přestože je Indonésie převážně muslimskou zemí, alkohol (zejména pivo) je především na turisticky atraktivních místech běžně k dostání – zahraniční i místní vína (především rýžové a palmové), kořalky, místní pivo. Výtečné jsou čerstvé ovocné džusy, mléko zelených kokosových ořechu a zeleninové šťávy. Balenou vodu a slazené lahvové limonády je možné běžně koupit ve stáncích na ulici i v každém hotelu.

Naši průvodci na zájezdech samozřejmě stravování pro zájemce organizují a pomáhají s jeho výběrem (na zájezdech s jídlem v ceně je toto automatické).
Hlavní jídlo dne: zpravidla večeře; u zájezdů s polopenzí v ceně.
Voda: je lépe pít kupovanou vodu. 

Klima v Indonésii

Indonésie je rovníková země a podnebí je tudíž po celý rok poměrně stabilní (teplota se po celý rok pohybuje kolem 27 °C) , lze ovšem rozlišit suché a vlhké období.

JAKARTA – klimatická tabulka

MĚSÍC Prům. sluneční svit (hod.)Prům. min. teplota (°C)
Prům. max. teplota (°C)
Biozátěž

Prům. srážky (mm)
leden52329vysoká300
únor52329vysoká300
březen62330vysoká211
duben72431vysoká147
květen72431vysoká114
červen72331vysoká97
červenec72331vysoká63
srpen82331vysoká43
září82331vysoká66
říjen72331vysoká112
listopad62330vysoká142
prosinec52329vysoká203

UJUNG PADANG (jižní Sulawesi) – klimatická tabulka

MĚSÍC Prům. sluneční svit (hod.)Prům. min. teplota (°C)
Prům. max. teplota (°C)
Biozátěž

Prům. srážky (mm)
leden52329vysoká686
únor62429vysoká536
březen62329vysoká424
duben82330vysoká150
květen82331vysoká89
červen82230vysoká74
červenec92130vysoká36
srpen102131vysoká10
září102131vysoká15
říjen102231vysoká43
listopad92330vysoká178
prosinec52329vysoká610
Pojeďte tam s námi
Nevybrali jste si? Nevíte si rady?

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Vaše ohlasy

V. a R. Ptáčkovy, Praha 4, 4.10.2016

Chtěly bychom Vám poděkovat za perfektní organizaci pohodového zájezdu na Bali a Lombok. Program byl rozmanitý, poznaly jsme nejen hinduistické chrámy, ale i krásy přírody a život obyvatel prostřednictvím návštěv vesniček, dílniček řemeslníků, procházek rýžovými políčky a nejvíce oblíben byl kurz „balinese cooking class“. Zároveň nebylo nic uspěcháno a byl pro prostor pro odpočinek, který jsme využily buď koupáním, nebo v místních masážních salonech. Zkrátka se zájezdem jsme byly maximálně spokojené, a to zásluhou nejen zaměstnanců kanceláře CK China Tours, ale i díky bezvadnému průvodci Mgr. Lubomíru Vackovi, jenž disponuje rozsáhlými znalostmi reálií jihovýchodní Asie, to vše doplněno jeho neustálou vstřícností a pohodou. Zájezd všude jen chválíme a doporučujeme.

Jana Nová, Ivan Sláčal, Liberec, 1.9.2015

I přesto, že je to již několik dní, co jsme se vrátili ze zájezdu Borneo a Jáva, bychom Vám rádi, jakožto garantovi zájezdu, poděkovali za úžasnou dovolenou, kterou jsme s vaší cestovní kanceláří mohli prožít. Díky bohatému programu, organizaci a zejména díky profesionalitě a veškeré péči průvodce Honzy Plíhala jsme zažili nezapomenutelnou dovolenou „se vším všudy“. Honzův medailonek na vašich webových stránkách prozradil, že je s námi na Borneu poprvé, ale realita byla úplně jiná - měli jsme pocit, že na Borneo jezdí každý rok... Také bych ráda vyzdvihla malajsijskou cestovní kancelář - bylo až neuvěřitelné, kolik zážitků byli schopni přichystat… a že to vždy s naší skupinou neměli jednoduché. Díky také za veškerý „admin servis“ - se všemi zaměstnanci, se kterými jsme byli v kontaktu, počínaje smlouvou a konče servisem poskytnutých informací, jsme byli velice spokojeni. Přejeme vaší cestovní kanceláři vše dobré a věříme, že budeme mít opět příležitost poznávat svět s vámi!

Mgr. Helena Belatková, Jihlava, 30.8.2015

Opět Vám musím poděkovat - tentokrát za úžasný zájezd na Borneo (a Jávu, kterou jsem již s vaší CK procestovala před dvěma roky, a také byla nádherná - průvodce nám tenkrát dělal suprový Lubomír Vacek). Opět plno zážitků... Ať už to byly návštěvy NP, šnorchlování, hlavně na Sipadanu, výstup na druhou nejvyšší horu Malajsie - Trus Madi, kde jsem si opravdu užila trek džunglí asi se vším všudy, odpočinek v termálních lázních, lávky v korunách stromů, pozorování různých zvířat v přírodě, orangutani, nádherní kahau nosatí, safari na řece, život v džungli, rafflésie, vesnice na kůlech, jídlo, lidé, prostě nádhera. Vedle těchto krás si však člověk musí uvědomit i tu druhou stranu mince - neskutečné ničení přírody. Snad se tento trend, zvláště zde na Borneu, zastaví a lidé si uvědomí, co pro ně příroda vlastně znamená. Velké poděkování patří i našemu bezvadnému průvodci Honzovi Plíhalovi. Takže ještě jednou - moc velké díky. A určitě - příště zase s CK CHINA TOURS...

Sylvie Mikulášková, Praha, 17.7.2015

Chtěla jsem Vám ještě jednou poděkovat za individuální řešení v realizaci zájezdu v tak malém počtu účastníků. Velmi si vážím, že dokážete klientům vyjít vstříc, pokud to jen trochu jde, proto i s Vámi jezdím, tímto se odlišujete od konkurence. Samotný zájezd byl moc fajn, i když přejezdy a velkou procestovanou vzdáleností poměrně náročný. Hodně jsme viděli a vzpomínky zůstanou, stálo to rozhodně za to. Zpáteční cesta se nám kvůli rozmarům přírody trochu protáhla, ale bylo fajn spojit Malajsii a Indonésii ještě s prohlídkou Dubaje. Právě kvůli tomuto zdlouhavému cestování zpět se muselo zaimprovizovat i v cestě z Lomboku na Bali, kde jsme strávili oproti původně plánovanému další noc, a potom se pokračovalo návaznými lety přes Dubaj a Miláno do Prahy. Děkuji, že jste se o nás postarali. Ráda bych mimo jiné pochválila šikovného průvodce Pavla Bártíka, který chválu sice nemá rád, ale plně si ji zaslouží – s nastalou situací si poradil naprosto skvěle a zařídil vše potřebné. Po celou naši skoro třítýdenní cestu byl k "dámskému a převážně seniornímu obsazení" velmi vstřícný, trpělivý, ochotný a díky svým rozsáhlým znalostem téměř v jakémkoliv oboru schopen zodpovědět i tu nejvšetečnější otázku. A ne každý by byl ochoten strávit v Indonésii další týdny čekáním na další návazný zájezd. Moc ho chválím, máte opravdu skvělé průvodce!

J. Pištorová, Praha 8, 17.11.2013

Luboš je „profík“, který svou práci dělá moc dobře. Bylo na něm vidět, že má lásku k Indonésii. S tou nám o ní celou dobu vyprávěl a provázel. Zná o zemi mnoho a myslím, že jsme mnoho navíc okusili. Je velmi empatický k potřebám velmi rozdílných klientů, citlivě provází. Byla jsem na zájezdu tohoto typu poprvé (poznávací – s CK), takže nemám srovnání. Ale bylo by fajn, kdyby taková profesionalita byla i jinde, jako je v China Tours.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů