Vyhledat zájezd na mapě

Klima v jihovýchodní Asii je poměrně složitá záležitost (střídavá protiběžná období monzunů v pevninské a ostrovní části) a v dnešní době nelze příliš spoléhat na dřívější ustálená schémata. Přesto se vždy samozřejmě snažíme vybírat termíny zájezdů tak, aby umožnovaly pohodlné poznání navštívených zemí.

Květen je pro daný zájezd dobrá doba k návštěvě, byť mezi jednotlivými oblastmi jsou poměrně značné rozdíly, což pro tento konkrétní zájezd platí celoročně – vždy jsou po trase místa, kde je počasí ideální, a místa, kde je o něco horší sezona. Pokud bychom se snažili shrnout:

Pro Kambodžu je předpověď počasí jednodušší. Země se nachází na přelomu mezi končícím teplým suchým obdobím a na začátku vlhkého, deštivého období. Navzdory obecným představám ale není ani deštivé období špatnou dobou k návštěvě země (nejvíce prší v srpnu a září). Pro dané období lze očekávat teplé, převážně slunečné počasí s občasnými (zpravidla odpoledne či večer) prudkými lijáky. Ty většinou netrvají dlouho, obvykle hodinu či dvě, a poté se opět objeví slunce. Deště příjemně ochladí jinak horké klima a celá země se po suchém období opět zazelená. Květen je také příjemný tím, že počet turistů u hlavních památek (například u Angkor Watu) je oproti předchozím měsícům výrazně nižší. Totéž víceméně platí i pro pláže na jihu, kde lze očekávat slunné počasí s občasnými dešti. Všeobecně by se mělo jednat o příjemnou dobu k návštěvě země.

U Vietnamu je situace s počasím vzhledem ke geografii země o něco složitější, obecně platí, že "vždycky je někde hezky", zemi lze rozdělit do tří oblastí s odlišným počasím. Sever Vietnamu, tedy Hanoj a Ha Long, se v květnu nachází na počátku teplého vlhkého léta – lze očekávat horké vlhké klima s občasnými prudkými dešti (podobně jako v Kambodži). Ve středním Vietnamu, tedy v Hue a Hoi Anu, je právě konec jara a počasí by mělo být krásné a slunečné s minimem dešťů. Pro jižní Vietnam je květen obdobím začínajícího dešťového období a lze očekávat teplé počasí s občasnými lijáky. Stejně jako pro Kambodžu platí, že deště ochlazují vzduch a hlavní podíl srážek připadá na pozdější měsíce.

Celkově pokládáme květnový termín za dobrý termín pro celý zájezd. Je třeba počítat s tím, že ačkoliv všeobecné podnební trendy lze víceméně předpovědět, konkrétní počasí se mění rok od roku a předpovědět jej nelze. Pro dané období neočekáváme žádné extrémní počasí, naopak se jedná o příjemnou dobu k návštěvě obou zemí, deštník by se ale mohl hodit, stejně jako všude v tropech Asie.

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů