Vyhledat zájezd na mapě

CK Adventura a CK China Tours vstupují do sezony 2021 společně
 aneb 
když krize je příležitostí

Praha, 3. prosince 2020 – Celosvětová krize cestovního ruchu spojená s pandemickou situací v právě uplynulém roce obě cestovní kanceláře přivedla zprvu před náročné, ale jediné logické rozhodnutí – organizační fúzi ve sjednocenou silnou společnost – Adventura Group. Novou sezonu tak symbolicky otevírají společným katalogem poznávacích zájezdů.


Sjednocená firma chce navazovat na nejlepší vyzkoušené funkční principy, pracovní postupy a zkušenosti obou firem stávajících. Marketingově však bude i nadále provozovat obě obchodní značky odděleně tak, aby všestranně pestrou nabídkou dokázala i nadále oslovovat co nejširší spektrum zákazníků.


Generálním ředitelem nově vzniklého konsorcia se stal dosavadní ředitel CK Adventura Petr Novotný.
Miloš Podpěra, původní ředitel CK China Tours, bude zastávat klíčovou roli finančního ředitele.


„Samotné nás překvapilo, že až tak velká krize nás doslova popostrčila k tomuto významnému, ale logickému kroku,“ vysvětluje Novotný. „Zkušenosti nabyté v souběžné samostatné existenci našich firem nyní dokážeme využít doslova násobně. Své role jsme si s kolegou pečlivě rozdělili a nyní se každý z nás ve vedení společnosti může specializovat na to, v čem vnímá své nejsilnější schopnosti a předpoklady. Zároveň si uvědomujeme, že největší společnou devizou je nadšení mimořádně zkušeného kolektivu loajálních zaměstnanců, jež nyní krize prověřila doslova do morku kostí.“


„Nejvíce nás těší, že jsme i přes veškerou nepřízeň osudu nevzdali vývoj nového rezervačního systému, který nás již s dříve dokončeným redakčním systémem dostává na pomyslnou technologickou špičku v oboru," dodává Podpěra. „Naše systémová podpora je nyní po všech stránkách stoprocentně on-line, naším pracovním zázemím se tak stává pomyslně každý kout naší planety.“


Oba manažeři se také shodují v tom, že jejich obrovská osobní i společenská odpovědnost coby spolumajitelů Adventury s.r.o. jim prakticky ani na vteřinu nedovolila pochybovat o klíčových a někdy i bolestných rozhodnutích. Tato potom umožnila i uzavřít pro obě CK platné zákonné pojištění proti úpadku pro celou nadcházející sezonu 2021. Jsou přesvědčeni, že i tuto celosvětovou krizi firma překoná a vynucená přestávka učiní cestovatelské zážitky ještě silnějšími a tím i žádanějšími. Cestovní kancelář tak může považovat své krédo – entuziazmus propojený s profesionálním přístupem – i po 30 letech historie za neochvějné a zavazující.


Informace pro média:
Cestovní kancelář Adventura s.r.o. byla založena v roce 1990 nadšenými cestovateli a milovníky aktivního pobytu v přírodě. Její nabídku představují tři hlavní směry – poznávací zájezdy, turistické zájezdy a dovolená na kole. Více na www.adventura.cz.
China Tours s.r.o. je cestovní kancelář zaměřená na kvalitní poznávací zájezdy do Asie. Vznikla v roce 2001, zkušenosti v cestovním ruchu ale sbírala již od roku 1991. Mezi její hlavní zásady patří organizování zájezdů v malých skupinkách, odborní průvodci a originální programy. Více na www.chinatours.cz.
Obě CK jsou členy Asociace cestovních kanceláří České republiky.

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů