Vyhledat zájezd na mapě

Oranžové země v „asijském semaforu" jsou ty, které jsou stále pro turisty buď zcela uzavřeny, nebo zde platí natolik striktní omezení, že sem není možné realizovat zájezdy. Informace přicházející z destinací však naznačují, že lze počítat se zpřístupněním zemí v řádu několika měsíců.

Nejnovější zprávy

21.9.2020
Šrí Lanka oznámila odklad otevření letiště o dva měsíce.

Nejnovější zprávy

17.9.2020
Vietnam během září obnovuje letecké spojení s Čínou, Japonskem, Kambodžou, Laosem, Taiwanem a Jižní Koreou. Pro cestování mezi zeměmi stále panují přísné podmínky, opatření se však postupně rozvolňují.

Nejnovější zprávy

6.10.2020
Japonsko stále zůstává pro většinu turistů uzavřeno. Během posledních dvou měsíců došlo k uvolnění opatření, vstoupit již mohou zahraniční rezidenti a také obchodní cestující z několika východoasijských zemí s dobrou epidemiologickou situací. Pokud jde o otevření pro turisty, v tuto chvíli se hovoří o neurčitých datech během jara 2021, kdy začíná hlavní turistická sezóna.

Nejnovější zprávy

31.8.2020
Malajsijský premiér ohlásil prodloužení preventivních opatření až do konce roku 2020.

Nejnovější zprávy

1.7.2020
EU zařadila Jižní Koreu na seznam bezpečných zemí. Po návratu zpět do ČR nebudou od 1. 7. potřeba testy. Vstup je však stále umožněn pouze s vízem a karanténou po příletu.

Nejnovější zprávy

30.7.2020
Situace v Rusku se postupně stabilizuje, denní přírůstek nakažených již od 10. května klesá. Ohniska se přesouvají z centra do regionů, ačkoliv stále vede Moskva, následovaná Petrohradem. Od 1. srpna se obnovují lety do Velké Británie, Turecka a Tanzanie, ve druhé vlně budou v průběhu srpna následovat Jižní Korea, Maledivy, SAE a Kuba. Vedou se jednání s jednotlivými zeměmi, optimistický odhad otevření pro ČR ze strany Ruska je září, reálný je spíše blíž zimě. Dle našeho názoru bude záležet spíše na ČR a obecně jednotlivých zemích EU, kdy otevřou pro cestování Rusko pro své občany, Rusko pak odpoví recipročně.

Nejnovější zprávy

26.8.2020
V Kambodži probíhají debaty o zrušení povinnosti složit vysokou zálohu pro případ nakázané karantény, která by měla být nahrazena povinností mít odpovídající cestovní pojištění. Ačkoliv je to příznivý krok k uvolnění, situace se tím prakticky nemění, stále nejsou vydávána víza při příletu, navíc dostat se do Kambodže mimo Thajsko či Vietnam (které turisty nepřijímají) je kvůli omezení letů zatím téměř nemožné.

Nejnovější zprávy

14.9.2020
Gruzie upřesnila termín platnosti zákazu osobních mezinárodních letů, a to do 31. října. Výjimkou jsou nadále lety z Mnichova, Rigy a Paříže.

Nejnovější zprávy

14.10.2020
Kvůli prudkému nárůstu nakažených v Nepálu místní vláda rozhodla o odložení zpřístupnění země o měsíc, tedy na 17. listopadu.

Nejnovější zprávy

26.8.2020
SItuace v Laosu se vrátila prakticky do normálu, všechna opatření uvnitř země jsou zrušena. V současnosti se projednává možnost otevření některých hraničních přechodů s Vietnamem či s Thajskem, očekáváme však spíše, že tyto návrhy narazí na nesouhlas sousedních zemí.

Nejnovější zprávy

1.10.2020
V Myanmaru dochází k uvolňování vnitřních restrikcí, zákaz komerčních mezinárodních letů byl však opětovně prodloužen do 30. 10.

Nejnovější zprávy

27.8.2020
Nedlouho po prohlášení, že se letos Thajsko pro turisty neotevře, přichází Thajsko s dalším plánem - otevření ostrova Phuket. Bude třeba letět charterovými lety Thai Airways, které už byly oznámeny z několika zemí (Dánsko, Velká Británie, Německo, Korea, Japonsko, Čína). Po příletu do Thajska má být nutné strávit dva týdny v hotelu. Pro zájezdy i pro většinu nezávislých cestovatelů je toto samozřejmě prakticky nepoužitelné a pouze potvrzuje chaotické rozhodování a rozpor mezi chybějícími příjmy z turismu a nedostatkem vůle k otevření země.

Nejnovější zprávy

11.9.2020
Navzdory realizované české obchodní návštěvě zůstávají hranice Taiwanu pro turisty uzavřeny. Taiwan sice některá opatření rozvolnil, povoleny jsou však zatím pouze některé obchodní a oficiální cesty, a to za velmi přísných podmínek. Naši taiwanští partneři odhadují další uvolňování ke konci podzimu.

Nejnovější zprávy

14.7.2020
Situace v Singapuru se pomalu stabilizuje. Během srpna je v plánu otevřít hranici s Malajsií, v následujících týdnech až měsících se pak očekává obnovení leteckého spojení s málo zasaženými zeměmi.

Napište nám

Formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Kontaktujte nás

Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů