Vyhledat zájezd na mapě

Oranžové země v „asijském semaforu" jsou ty, které jsou stále pro turisty buďto zcela uzavřeny, nebo zde platí natolik striktní omezení, že sem není možné realizovat zájezdy. Informace přicházející z destinací však naznačují, že lze počítat se zpřístupněním zemí v řádu několika měsíců.

Nejnovější zprávy

11.8.2020
Vietnam k dnešnímu dni registruje 435 aktivních případů onemocnění Covid-19, bohužel došlo i k prvním úmrtím. Opatření jsou přísná a přírůstky jsou ve srovnání např. s evropskými zeměmi prakticky zanedbatelné, avšak je pravděpodobné, že přísná opatření budou trvat nejméně několik týdnů.

Nejnovější zprávy

11.8.2020
Japonsko si v současné době prochází druhou vlnou epidemie, silnější než první. Nákaza se pravděpodobně rozšířila z nočních klubů v Tokiu, kromě něj mezi zasažená města (v menším rozsahu) patří Ósaka, Nagoja a Fukuoka. Hokkaidó, které bylo jedním z hlavních center během jarní vlny, dnes registruje minimální počet nových případů. Stát zatím nepřistoupil k vyhlášení žádných nových zásadních opatření.

Nejnovější zprávy

15.7.2020
Domácí cestovní ruch v Malajsii se vrátil do normálu. Mezi touroperátory se mluví o otevření pro zahraniční turisty od 1. 9., zatím však neexistuje závazné vyjádření ze strany státu.

Nejnovější zprávy

1.7.2020
EU zařadila Jižní Koreu na seznam bezpečných zemí. Po návratu zpět do ČR nebudou od 1. 7. potřeba testy. Vstup je však stále umožněn pouze s vízem a karanténou po příletu.

Nejnovější zprávy

14.7.2020
Thajsko opět zrušilo většinu mezinárodních letů poté, co zemi navštívil tranzitující cizinec a porušil nakázanou izolaci v tranzitním hotelu. Incident vzbudil nevoli u místních obyvatel a debaty o otevírání Thajska utichly. Léto je však pro turismus v Thajsku nedůležitou sezónou, hlavní sezóna začíná v listopadu. Považujeme za nepravděpodobné, že by se situace do této doby nezměnila a Thajsko se rozhodlo hlavní sezóny vzdát.

Nejnovější zprávy

30.7.2020
Situace v Rusku se postupně stabilizuje, denní přírůstek nakažených již od 10. května klesá. Ohniska se přesouvají z centra do regionů, ačkoliv stále vede Moskva, následovaná Petrohradem. Od 1. srpna se obnovují lety do Velké Británie, Turecka a Tanzanie, ve druhé vlně budou v průběhu srpna následovat Jižní Korea, Maledivy, SAE a Kuba. Vedou se jednání s jednotlivými zeměmi, optimistický odhad otevření pro ČR ze strany Ruska je září, reálný je spíše blíž zimě. Dle našeho názoru bude záležet spíše na ČR a obecně jednotlivých zemích EU, kdy otevřou pro cestování Rusko pro své občany, Rusko pak odpoví recipročně.

Nejnovější zprávy

25.6.2020
Situace v Kambodži je velmi dobrá, země byla nákazou dotčená velmi málo. Byly obnoveny některé mezinárodní lety, avšak Kambodža má stále velmi přísné podmínky vstupu, mezi něž patří nutnost absolvovat testy a složit vysokou zálohu pro případ nakázané karantény. Očekáváme, že se vstupní podmínky mohou průběžně měnit v souladu se situací v okolních zemích.

Nejnovější zprávy

29.7.2020
Otevření mezinárodních letišť bylo znovu odloženo, předběžně na 1. 9.

Nejnovější zprávy

30.7.2020
Epidemiologická situace v zemi je velmi dobrá. Země má pouze 210 aktivních případů k dnešnímu dni. Hranice jsou přesto otevřené pouze pro 5 evropských států (od 8. 7. jsou to: Německo, Francie, Litva, Lotyšsko a Estonsko – k obnovení mezinárodních letů z Paříže, Mnichova a Rigy dojde ale až v první polovině srpna). Pozemní hranice jsou uzavřeny úplně. Po nadějných zprávách dochází na konci každého měsíce k odsunu data otevření hranic o další měsíc. Přestože je Gruzie na evropském seznamu zemí mimo EU, které se mají otevřít, jako první, nejbližší datum otevření očekáváme až 1. 9.

Nejnovější zprávy

7.8.2020
Nepálská vláda upřesnila podmínky vstupu cizinců od 17. srpna. Bude třeba mít vízum předem, negativní test ještě před nástupem do letadla a po příletu bude nutné absolvovat druhý test, do jehož výsledku bude povinné zůstat v Káthmándú. Nepálští touroperátoři aktuálně lobbují za zmírnění těchto opatření.

Nejnovější zprávy

7.8.2020
Na konci července Laos zaznamenal nový případ nákazy po více než 100 dnech. Šlo o člověka, který přiletěl repatriačním letem ze Soulu. Po příletu byl izolován, nikdo jiný ze stejného letu pozitivně testován nebyl. Zákaz vstupu pro většinu cizinců nadále platí nejméně do 31. srpna. Stále jsou zastaveny i mezinárodní lety s výjimkou repatriačních.

Nejnovější zprávy

1.8.2020
Zákaz mezinárodních letů byl prodloužen do 31. 8.

Nejnovější zprávy

1.7.2020
Dle nejnovějšího prohlášení taiwanské vlády je odklad příjezdu zahraničních a odjezdu taiwanských turistů prodloužen minimálně do 31. července. Taiwan se bude v nejbližší době zaměřovat především na domácí turistiku. Žádná jednání o systému bublin zde zatím neprobíhají.

Nejnovější zprávy

14.7.2020
Situace v Singapuru se pomalu stabilizuje. Během srpna je v plánu otevřít hranici s Malajsií, v následujících týdnech až měsících se pak očekává obnovení leteckého spojení s málo zasaženými zeměmi.

Napište nám

Formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Kontaktujte nás

+420 222 958 203
Jana Pavlištíková
Vladimíra Kalašová
info@chinatours.cz
Radka Podpěrová
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů