Vyhledat zájezd na mapě

Oranžové země v „asijském semaforu" jsou ty, které jsou stále pro turisty buď zcela uzavřeny, nebo zde platí natolik striktní omezení, že sem není možné realizovat zájezdy. Informace přicházející z destinací však naznačují, že lze počítat se zpřístupněním zemí v řádu několika měsíců.

Nejnovější zprávy

25.11.2020
Thajsko zjednodušilo původní plán a začíná vydávat turistická víza, která nejsou omezena jen na ostrov Phuket, a taktéž byla zrušena povinnost přiletět charterovým letem. Proces je však komplikovaný a nákladný. Nejprve je nutné na zastupitelském úřadě vyřídit samotné vízum, poté online požádat o osvědčení o vstupu (COE). Po jeho udělení je třeba rezervovat hotel, kde cestující absolvuje alternativní státní karanténu (ASQ) v délce 15 dní. Při odletu do Thajska je nutné se prokázat negativním výsledkem PCR testu ne starším 72 hodin a další test bude proveden po příletu do Thajska. Službu ASQ aktuálně nabízí zhruba stovka hotelů v Bangkoku i v některých plážových destinacích, ceny začínají na 20 000 Kč. V ASQ je zahrnuta doprava z letiště do hotelu, strava (3 jídla denně) a dva PCR testy, které jsou během pobytu provedeny. 2x denně je cestujícímu také měřena tělesná teplota a je dotazován na zdravotní stav. Od čtvrtého dne karantény je možné trávit denně hodinu ve vyhrazeném prostoru venku. Po negativním výsledku posledního dne karantény je možné se volně po Thajsku pohybovat. Na turistické vízum je možné v Thajsku strávit 60 dní (včetně karantény) a pobyt lze na místě jednorázově prodloužit o dalších 30 dní.

Nejnovější zprávy

4.12.2020
Ze Šrí Lanky opět proudí informace o opětovném otevírání mezinárodního letiště a celé země pro turisty od 1. ledna 2021. Jelikož podobné předpovědi přicházely v minulosti opakovaně a k jejich realizaci nedošlo, doporučujeme i protentokrát vše brát s rezervou.

Nejnovější zprávy

17.9.2020
Vietnam během září obnovuje letecké spojení s Čínou, Japonskem, Kambodžou, Laosem, Taiwanem a Jižní Koreou. Pro cestování mezi zeměmi stále panují přísné podmínky, opatření se však postupně rozvolňují.

Nejnovější zprávy

6.10.2020
Japonsko stále zůstává pro většinu turistů uzavřeno. Během posledních dvou měsíců došlo k uvolnění opatření, vstoupit již mohou zahraniční rezidenti a také obchodní cestující z několika východoasijských zemí s dobrou epidemiologickou situací. Pokud jde o otevření pro turisty, v tuto chvíli se hovoří o neurčitých datech během jara 2021, kdy začíná hlavní turistická sezóna.

Nejnovější zprávy

3.11.2020
Indonésie zůstává nadále formálně uzavřena pro turisty, v současnosti se však již vydávají obchodní víza, která cestovatelé začínají využívat. Jejich hlavní překážkou je však vysoká cena.

Nejnovější zprávy

31.8.2020
Malajsijský premiér ohlásil prodloužení preventivních opatření až do konce roku 2020.

Nejnovější zprávy

30.11.2020
Zákaz mezinárodních letů byl prodloužen do 31. 12.

Nejnovější zprávy

1.7.2020
EU zařadila Jižní Koreu na seznam bezpečných zemí. Po návratu zpět do ČR nebudou od 1. 7. potřeba testy. Vstup je však stále umožněn pouze s vízem a karanténou po příletu.

Nejnovější zprávy

12.11.2020
Od začátku září nabírá covid-19 v Rusku na síle a prozatímní vrchol z 9. září (21 800 případů) nemusí být poslední. Přesto se zatím nezavádí žádná plošná omezení, ale pouze lokální opatření dle místních samospráv. Vstup do země za účelem turismu není stále povolen. Od 4. října operuje 2x týdně leteckou linku z Prahy do Moskvy ČSA a 2x týdně i Aeroflot. Fungují přímé lety z Vídně, Frankfurtu a dalších evropských měst.

Nejnovější zprávy

26.8.2020
V Kambodži probíhají debaty o zrušení povinnosti složit vysokou zálohu pro případ nakázané karantény, která by měla být nahrazena povinností mít odpovídající cestovní pojištění. Ačkoliv je to příznivý krok k uvolnění, situace se tím prakticky nemění, stále nejsou vydávána víza při příletu, navíc dostat se do Kambodže odjinud než z Thajska či Vietnamu (které ale turisty nepřijímají) je kvůli omezení letů zatím téměř nemožné.

Nejnovější zprávy

12.11.2020
Po několika odkladech otevření hranic občané ČR stále nemůžou do Gruzie vstoupit za účelem turismu. Pro omezený seznam evropských zemí platí možnost vstupu s negativním testem ne starším 72 hodin a 8denní domácí izolace, nebo test až po příletu a 8denní karanténa. Stále funguje letecké spojení pouze z Mnichova, Paříže a Rigy, ostatní spojení jsou přerušena. Počet nových případů covid-19 je poslední 2 dny na svém dosavadním maximu (2970 nových případů za den).

Nejnovější zprávy

14.10.2020
Kvůli prudkému nárůstu nakažených v Nepálu místní vláda rozhodla o odložení zpřístupnění země o měsíc, tedy na 17. listopadu.

Nejnovější zprávy

26.8.2020
SItuace v Laosu se vrátila prakticky do normálu, všechna opatření uvnitř země jsou zrušena. V současnosti se projednává možnost otevření některých hraničních přechodů s Vietnamem či s Thajskem, očekáváme však spíše, že tyto návrhy narazí na nesouhlas sousedních zemí.

Nejnovější zprávy

14.7.2020
Situace v Singapuru se pomalu stabilizuje. Během srpna je v plánu otevřít hranici s Malajsií, v následujících týdnech až měsících se pak očekává obnovení leteckého spojení s málo zasaženými zeměmi.

Nejnovější zprávy

12.11.2020
Vrchol první vlny připadl na 21./22. 7. s 1108 denními případy, aktuálně v průběhu října a listopadu se čísla drží zhruba na polovině. Od 21. srpna se země otevřela pro turistické cesty z vybraných zemí, ČR bohužel na seznamu zatím chybí.

Nejnovější zprávy

12.11.2020
Průběh pandemie je v zemi stále velmi mírný. Od 1. října se v Uzbekistánu ruší omezení pro příjezd skupin zahraničních turistů (5–15 osob). Návštěvník musí mít při příjezdu negativní test ne starší než 72 hodin a potvrzení o zdravotním pojištění. Pokud turista onemocní, musí na vlastní náklady putovat do karantény a teprve po vyléčení může odjet domů. Stejný den byly otevřeny pozemní hranice a letecká spojení se zahraničím. Turkish Airlines operují linku Istanbul–Taškent, Uzbekistan Airways operují linku z Frankfurtu (platí váhové omezení na zavazadla), Belavia provozuje linku Minsk–Taškent. Plánované letecké spojení s Dušanbe bylo odloženo na začátek příštího roku. Čtyřikrát týdně létají Uzbekistan Airways do Dubaje.

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů