Vyhledat zájezd na mapě

Červené země v „asijském semaforu" jsou ty, v nichž je buďto nadále nepříznivá epidemiologická situace, nebo neexistují zprávy, které by naznačovaly, že by země v blízké době mohly být zpřístupněny turistům.

Nejnovější zprávy

30.7.2020
Bhútán situaci zvládá velmi dobře, ale z obavy o zdraví svých obyvatel prozatím neplánuje otevírat hranice pro turisty. Důvodem je také skutečnost, že do Bhútánu lze přicestovat pouze přes třetí zemi v oblasti, tj. Indii, Nepál či Thajsko. Dokud se tyto země neotevřou pro cizince, nelze očekávat otevření bhútánských hranic.

Nejnovější zprávy

18.7.2020
Filipíny povolí od 1. srpna vstup cizincům s dlouhodobými vízy. V zemi však stále panují velmi přísná opatření. Pro turisty je země stále nepřístupná.

Nejnovější zprávy

5.7.2020
Na Bali byl představen plán, ze kterého vyplývá otevírání ostrova zahraničním turistům během září. Nic z toho však není zatím jasně stanoveno a stále platí, že situace v Indonésii není zcela pod kontrolou.

Nejnovější zprávy

25.7.2020
Situace v Íránu je chaotická. V květnu, kdy se situace lepšila, došlo k uvolnění většiny opatření, což vedlo k opětovnému rychlému šíření nákazy. V současné době se teoreticky do země dostat dá, možnosti cestování jsou však omezené a vzhledem k epidemiologické situaci nelze cestování považovat za bezpečné.

Nejnovější zprávy

20.7.2020
Epidemie v Indii stále není pod kontrolou, nejvíce jsou postižena velká města (Bombaj, Dillí...), kulminace se teprve očekává (prognózy mluví až o listopadu).

Nejnovější zprávy

24.7.2020
Severní Korea stále nevydala jakékoli vyjádření k tomu, kdy by mohlo dojít k otevření hranic.

Nejnovější zprávy

1.7.2020
Čína byla zařazena na seznam bezpečných zemí EU, avšak pouze za podmínky, že bude opatření zavedeno recipročně, k čemuž nedošlo. Čína zatím neposkytuje žádné informace o případném otevření se zahraničním turistům.

Nejnovější zprávy

29.7.2020
Vrchol epidemie zažila země v první polovině července (8600 aktivních případů), od té doby počet mírně klesá, situace však stále není dobrá. O otevření hranic země pro turismus prozatím není nic známo. Optimistický odhad je podzim, reálněji však až rok 2021.

Nejnovější zprávy

30.7.2020
Epidemie pravděpodobně dosáhla svého vrcholu v polovině července (13 200 aktivních případů a skoro 2000 nových případů za jediný den 19. 7.). Od té doby počet aktivních případů mírně klesá, letní sezóna v zemi je ale nadobro odepsaná. Dle prohlášení kyrgyzské vlády se jako první znovu zavedou mezinárodní lety s Ruskem, Tureckem a SAE. Konkrétní data zatím ale nejsou známa. Reálný odhad otevření je nejdříve na podzim, spíše ale až v r. 2021.

Nejnovější zprávy

30.7.2020
Ačkoliv se epidemiologická situace v zemi zhoršuje, Uzbekistán projevuje snahu nalákat mezinárodní turismus zpátky do země. Prezident země dokonce slíbil, že v případě nákazy návštěvníků jim uzbecká vláda vyplatí kompenzaci ve výši 3000 USD. Podmínkou je využití schválené místní turistické agentury a místního průvodce. Uzbekistán aktuálně dovoluje volné přicestování do země občanům z Číny, Japonska, Jižní Koreje a Izraele. Turisté z EU musí po příletu do karantény. Omezení volného pohybu v zemi bylo před pár dny prodlouženo do 15. srpna. První uvolnění proběhlo již na konci dubna, ale bylo 10. června opět zrušeno.

Nejnovější zprávy

29.7.2020
Na konci června postihla Arménii druhá vlna epidemie, jelikož úřady uvolnily opatření v zemi příliš rychle. Aktuálně je vidět pokles v nových i celkových aktivních případech, ale stále je ve třímilionové zemi přes 9500 aktivních případů nákazy. Dle dnešního prohlášení vlády vrchol epidemie nastal 6. 7. a od té doby se situace stabilizuje. Pravděpodobně bude převládat strach učinit stejnou chybu podruhé a otevření země pro zahraniční turismus je tak reálné nejspíš až začátkem roku 2021.

Napište nám

Formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Kontaktujte nás

+420 222 958 203
Jana Pavlištíková
Vladimíra Kalašová
info@chinatours.cz
Radka Podpěrová
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů