Vyhledat zájezd na mapě

Červené země v „asijském semaforu" jsou ty, v nichž je buď nadále nepříznivá epidemiologická situace, nebo neexistují zprávy, které by naznačovaly, že by země v blízké době mohly být zpřístupněny turistům.

Nejnovější zprávy

9.9.2020
V Bhútánu začínají vznikat plány "cestovních bublin". Mnoho detailů zatím není známo, odhadované obnovení turistiky by aktuálně mohlo nastat v březnu 2021.

Nejnovější zprávy

18.7.2020
Filipíny povolí od 1. srpna vstup cizincům s dlouhodobými vízy. V zemi však stále panují velmi přísná opatření. Pro turisty je země stále nepřístupná.

Nejnovější zprávy

25.7.2020
Situace v Íránu je chaotická. V květnu, kdy se situace lepšila, došlo k uvolnění většiny opatření, což vedlo k opětovnému rychlému šíření nákazy. V současné době se teoreticky do země dostat dá, možnosti cestování jsou však omezené a vzhledem k epidemiologické situaci nelze cestování považovat za bezpečné.

Nejnovější zprávy

27.11.2020
Indie prodloužila zákaz mezinárodních linkových letů do 31. prosince 2020.

Nejnovější zprávy

24.7.2020
Severní Korea stále nevydala jakékoli vyjádření k tomu, kdy by mohlo dojít k otevření hranic.

Nejnovější zprávy

5.11.2020
Opatření se průběžně mění, vstup do Číny však zůstává nadále komplikovaný, pro turisty prakticky nemožný.

Nejnovější zprávy

12.11.2020
Vstup do země za účelem turismu je zakázaný do odvolání, všichni cizinci, kteří sem přicestují, musí podstoupit 14denní karanténu. Letecké spojení mezi Baku a zahraničím je minimálně do 1. prosince zcela přerušeno, fungují pouze pozemní přechody. Prozatím nejvyšší denní přírůstek nakažených nemocí C-19 byl zaznamenán 8. listopadu (1663 nových případů), o uvolnění opatření se tedy v nejbližší době nejspíš ani neuvažuje.

Nejnovější zprávy

12.11.2020
V září byl zrušen nouzový stav, ale některá opatření jsou stále v platnosti (roušky všude na veřejnosti, sociální distanc, ...). Povinná karanténa je vyhlášená až do 11. ledna 2021. Vrchol epidemie podle všeho stále nenastal, naopak 4. listopadu mělo pozitivní výsledek na covid-19 52 % testovaných. Pravidelné linky s Prahou provozují letecké společnosti Belavia přes Minsk a Air France přes Paříž. Vstup do země je možný, ale musí se buď podstoupit 14denní karanténa, nebo se nechat otestovat na místě a počkat na výsledek 3 dny v karanténě. Možné je také předložit při vstupu negativní test ne starší než 72 hodin a splňující určité podmínky (v angličtině, podpis ředitele a razítko organizace, která provedla test atd.). Navíc vše komplikuje napjatá politická a sociální situace v souvislosti s prohranou válkou o Náhorní Karabach a postoupením částí území Arcachu Ázerbájdžánu.

Nejnovější zprávy

11.9.2020
Navzdory realizované české obchodní návštěvě zůstávají hranice Taiwanu pro turisty uzavřeny. Taiwan sice některá opatření rozvolnil, povoleny jsou však zatím pouze některé obchodní a oficiální cesty, a to za velmi přísných podmínek. Naši taiwanští partneři odhadují další uvolňování ke konci podzimu.

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů