Vyhledat zájezd na mapě

Přibližně 15 km severně od městečka Hualien (Chua-lien) se nachází jedno z největších turistických lákadel Taiwanu, NP Taroko. Přestože někdejší označení Portugalců pro Taiwan (Tchaj-wan), Ilha Formosa neboli Nádherný ostrov, se vztahuje na celý ostrov, pro jeho východní pobřeží a oblast v okolí parku to platí obzvlášť. 

Soutěska TarokoÚzemí parku je z 90 % hornaté a zahrnuje rozeklané kaňony, divoké horské řeky a bujnou vegetaci. Území parku představuje cca 120 000 hektarů rozmanité krajiny, která se zvedá od úrovně moře až do výšky cca 3700 m, přičemž celých 27 vrcholků v parku přesahuje výšku 3000 m n.m. Park poskytuje ochranu přibližně polovině taiwanské fauny a flóry a vzhledem k výškovým rozdílům na relativně malém území poskytuje průřez většinou výškových pásem místní přírody – od pobřežních vod po horské vrcholy.

Tyrkysová voda soutěsky TarokoModrozelené vody řeky Liwu (nazývané také Velká řeka), která park protíná a dělí přibližně na dvě poloviny, zformovaly v jednom ze svých úseků přibližně 18 km dlouhou Tarockou rokli. Toto nádherné území hlubokého kaňonu s divokou řekou bývá často zahrnováno mezi přírodní zázraky Asie. Rokle nabízí především sportovní aktivity – lehké treky v místní krásné přírodě či projížďky na kolech. 

Kam dál...

Praktické informace a zajímavosti o Taiwanu

Taiwan – články

Místo můžete navštívit na zájezdu

Fotogalerie k článku
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů