Čistě hinduistický je Šivův chrám, postavený v r. 1380. Jeho přesný název je Kumbhéšvara Mandir – „chrám s pěti patry“, což je pojmenování jednoduché, ale výstižné. Vnitřní svatyně Bagalamuči je zasvěcena Bohyni Matce.
V ulicích Pátanu narazíme na spoustu menších i větších chrámů prakticky na každém kroku. Zajímavý je třeba ten, který je zasvěcen Višnovi a jsou na něm vyobrazeny jeho inkarnace – samotný Višnu, opičí král, prase, kůň...
Centrem města je opět náměstí Darbar. Ze zdejšího Královského paláce vládla dynastie Malla od 12. století. Dnešní podoba paláce a většiny pagod pochází ze 16. a 17. století.
Hlavní brána Královského paláce je zdobena hinduistickými motivy. Uprostřed hlavního nádvoří stojí svatyně, kam přicházel každé ráno král obětovat zvířata. Dvě sochy bohyň představují posvátné řeky Jamunu a Gangu. Po zemětřesení v r. 1934 byl celý palác rekonstruován z původních částí.
Na protilehlé straně náměstí vidíme chrám Bhimsén, což je pagoda se třemi střechami, zasvěcená bohovi obchodníků. Višvanáth má střechy dvě a jedná se o repliku Pašupatináthu.
Jediným kamenným chrámem je Kršna Mandir. Před ním stojí sloup s Kršnovým dopravcem – Garudou. Chrám Nárájan je zasvěcen Višnuovi a sochy se lví hlavou představují jeho inkarnaci Narasinhu. Sloup je zakončen sochou Jóghanaréndry, nejpopulárnějšího krále dynastie Malla.
Za prohlídku jistě stojí buddhistický klášter Ratnakar Mahávihár, ve kterém je nyní vystavována obří mandala – posvátný geometrický obrazec, symbolizující vesmír.
Bohužel i Pátan velmi ošklivě poznamenalo v r. 2015 zemětřesení a stavby jsou zatím v zoufalém stavu. V současné době tedy prohlídku Pátanu nemáme pevně zařazenu v itinerářích zájezdů a nabízíme jeho návštěvu spíš jen fakultativně pro individuální zájemce.