Vyhledat zájezd na mapě

Zhruba dvouhodinovou plavbou proti proudu Mekongu se lze dostat ke dvěma jeskyním, které se nalézají přímo ve vápencové skále nad řekou. Do první z nich, Tham Ting, se vstupuje přímo z lodi po schodech. V této dolní jeskyni je zhruba dva a půl tisíce soch různých velikostí, většina z nich je ze dřeva. Od 16. století, kdy luangphrabanští králové přijali buddhismus za své oficiální náboženství, sem pravidelně jezdili vykonat novoroční rituál a k této příležitosti řemeslníci vyráběli další a další sochy, jež se zde obřadně omývaly.

V této jeskyni je viditelnost dostatečná při denním světle. Druhá jeskyně (zvaná různě: Tham Thung, Tham Prakačay nebo Tham Phum), k níž se musí vystoupat po dalším, delším schodišti, je větší, hlubší a k její prohlídce je potřeba baterky, kterou za poplatek zapůjčí paní u vchodu. V této jeskyni je více než tisíc dalších soch.

Cestou k jeskyním se lodi obvykle zastavují ve vesnicích na levém (protějším) břehu, kde lze na vlastní oči spatřit výrobu domácí kořalky v plechových sudech a rozkmitané tkalcovské stavy zdejších tkadlen. Jsou tu zároveň desítky krámků s pestrými textiliemi tradičních laoských vzorů, ale i řada stánků s dalšími vkusnými suvenýry.

Místo lze navštívit na zájezdu

Související články
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů