Vyhledat zájezd na mapě

Hodinu cesty od Tokia leží perla zvaná Nikkó. Krásné svatyně a chrámy, staleté cedry, horský vzduch a klid jsou vítanou změnou po trochu hektickém ruchu Tokia. Historie Nikkó sahá až do 8. století, kdy si ho zvolil za svou poustevnu buddhistický mnich Šódó.

Šinkjó – tzv. Most bohů v NikkóNa počátku 17. století si ho pak vybral jako místo pro svou hrobku velký šógun Tokugawa Iejasu. Jeho hrobka, Tóšógú, byla dokončena v roce 1634 jeho vnukem a pracovalo na ní 15 tisíc umělců z celého Japonska. Dnes přitahuje návštěvníky též hrobka Taiyúinbjó (Iejasův vnuk), svatyně Futarasan, chrám Rinnódži a most "bohů" Šinkjó.

Jen několik kilometrů za městem se nachází krásná příroda, které dominuje jezero Čúzendži pod ikonickou horou Nantai. Z jezera odtéká téměř sto metrů vysoký krásný vodopád Kegon, který je však spojen s dobrovolným odchodem několika básníků a umělců z tohoto světa. Nejzajímavější doba pro návštěvu hor v okolí Nikkó je podzim, kdy se drobné listy japonských javorů i dalších stromů barví do červena.

Místo lze navštívit na zájezdu

Fotogalerie k článku
Související články

Očkování do Japonska

Japonsko je zemí známou pod výrazem „Země vycházejícího slunce“.  Japonsko láká své návštěvníky nejen na bohatou historii japonské kultury a dobrého jídla, ale rovněž nabízí západní styl moderního života nových technologií a světel velkoměst. >> Podrobnosti o očkování do Japonska << Velké nesnáze mohou způsobit cestovatelům jejich zdravotní problémy. V Japonsku je nutné počítat s vysokými náklady na zdravotní péči i za drobná ošetření. Proto se doporučuje uzavřít před cestou do země kvalitní cestovní pojištění, pokrývající také náklady na repatriaci a podstoupit preventivní doporučené očkování. Je nutné rovněž počítat s tím, že většina lékařů hovoří pouze japonsky. Každý cestovatel by měl být očkován proti žloutence typu A+B a měl by mít v pořádku očkování proti tetanu.  Žloutenka typu A „nemoc špinavých rukou“ se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou, žloutenka typu B je přenášena krví, pohlavním stykem a jinými sekrety.  Pokud budete cestovat letadlem nebo jinými prostředky hromadné přepravy, je na místě zvážit očkování proti meningokokovým ev. pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Budete-li delší dobu pobývat v přírodě nebo na venkově, hlavně v období dešťů červen – září, doporučujeme očkování proti japonské B encefalitidě. V Japonsku se vyskytuje dengue horečka. I zde platí, že větší výskyt je také v období dešťů. Obě nemoci přenáší infikovaný komár, proto je dobré chránit se proti poštípání účinným repelentem. Zkontrolujte si platnost pravidelných očkování (tetanus, záškrt, spalničky, příušnice atd.). Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Lékař centra Očkování a cestovní medicíny Vám zkontroluje platnost Vašich očkování, sestaví Vám individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. V rámci prevence zdraví je třeba nezapomínat na správně vybavenou cestovní lékárničku. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, antibakteriální gel na dezinfekci rukou,  probiotika, léky proti průjmům, léky na teplotu, dezinfekce na kůži.  Dbejte rovněž na další doporučení pro konkrétní destinaci a vyvarujte se pití nebalené vody a konzumace nedostatečně tepelně opracovaných potravin. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů