Vyhledat zájezd na mapě

Je to živé, prosperující a příjemné město, které však bude navždy spojeno s jediným strašným okamžikem z 6. srpna 1945. Město a jeho hrad byly založeny v roce 1589.

Atomový dóm 原爆ドーム

Památník míru v HirošiměTato památka je zapsaná na seznamu památek Světového kulturního dědictví UNESCO. Poničená bývalá budova hirošimské obchodní komory se stala symbolem výbuchu atomové bomby, který město na konci druhé světové války zničil. Budova stála prakticky přímo pod epicentrem výbuchu a pro nás je zajímavé, že ji navrhl český architekt Letzel.

Muzeum atomové bomby 広島平和記念資料館

Šokující a pro některé návštěvníky i kontroverzní muzeum věnované výbuchu atomové bomby.

Park míru 平和公園

Mezi Genbaku dómu a Muzeem atomové bomby leží rozsáhlý park, ve kterém se nachází památníky připomínající lidské osudy poznamenané bombou. Asi nejslavnější je památník inspirovaný příběhem dívky Sadako, která v důsledku ozáření onemocněla leukémií. Dívka se rozhodla složit 1000 papírových jeřábů (jeřáb je v Japonskusymbolem dlouhověkosti), protože věřila, že pokud se jí to podaří, z nemoci se uzdraví. Dívka však zemřela dříve a její spolužáci pak skládanky dokončili na její památku. Od té doby skládají jeřáby na připomenutí Sadakoškoláci v celém Japonsku a pokládají je k památníku.

Místo lze navštívit na zájezdu

Fotogalerie k článku
Související články

Očkování do Japonska

Japonsko je zemí známou pod výrazem „Země vycházejícího slunce“.  Japonsko láká své návštěvníky nejen na bohatou historii japonské kultury a dobrého jídla, ale rovněž nabízí západní styl moderního života nových technologií a světel velkoměst. >> Podrobnosti o očkování do Japonska << Velké nesnáze mohou způsobit cestovatelům jejich zdravotní problémy. V Japonsku je nutné počítat s vysokými náklady na zdravotní péči i za drobná ošetření. Proto se doporučuje uzavřít před cestou do země kvalitní cestovní pojištění, pokrývající také náklady na repatriaci a podstoupit preventivní doporučené očkování. Je nutné rovněž počítat s tím, že většina lékařů hovoří pouze japonsky. Každý cestovatel by měl být očkován proti žloutence typu A+B a měl by mít v pořádku očkování proti tetanu.  Žloutenka typu A „nemoc špinavých rukou“ se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou, žloutenka typu B je přenášena krví, pohlavním stykem a jinými sekrety.  Pokud budete cestovat letadlem nebo jinými prostředky hromadné přepravy, je na místě zvážit očkování proti meningokokovým ev. pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Budete-li delší dobu pobývat v přírodě nebo na venkově, hlavně v období dešťů červen – září, doporučujeme očkování proti japonské B encefalitidě. V Japonsku se vyskytuje dengue horečka. I zde platí, že větší výskyt je také v období dešťů. Obě nemoci přenáší infikovaný komár, proto je dobré chránit se proti poštípání účinným repelentem. Zkontrolujte si platnost pravidelných očkování (tetanus, záškrt, spalničky, příušnice atd.). Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Lékař centra Očkování a cestovní medicíny Vám zkontroluje platnost Vašich očkování, sestaví Vám individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. V rámci prevence zdraví je třeba nezapomínat na správně vybavenou cestovní lékárničku. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, antibakteriální gel na dezinfekci rukou,  probiotika, léky proti průjmům, léky na teplotu, dezinfekce na kůži.  Dbejte rovněž na další doporučení pro konkrétní destinaci a vyvarujte se pití nebalené vody a konzumace nedostatečně tepelně opracovaných potravin. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů