Vyhledat zájezd na mapě

Vážení klienti, vážení přátelé!

Přejeme vám v první řadě to nejdůležitější, abyste zvládli současnou hrozbu virového onemocnění ve zdraví a krizová opatření Vám působila co možná nejméně problémů.


Zájezdy rušíme postupně s ohledem na vývoj situace.
Neztrácíme naději, že svět se zase začne otevírat, ale nebudeme Vás přesvědčovat k účasti v letních termínech, které by se Vám nezdály bezpečné.

Již na počátku výjimečných opatření jsme pozastavili povinnost doplatit zájezdy dle smluvních termínů. Pokud zájezd bude mít naději na uskutečnění, včas Vás k doplacení vyzveme.

Prosíme Vás o trpělivost.


SITUACE JE SLOŽITÁ, ALE NEVZDÁVÁME TO.

CHCEME JI ŘEŠIT FÉROVĚ.


Stejně jako všechny cestovní kanceláře i China Tours se nachází v bezprecedentní situaci kvůli vyhlášeným krizovým opatřením v Česku i celosvětovému zastavení veškerého cestovního ruchu. Děkujeme všem velmi za podporu, která od Vás přichází v hojné míře ve formě milých dopisů i vstřícných kroků. Uvědomujeme si, že zdaleka nejsme jediní, kdo podporu potřebuje, a tím více si jí vážíme.

Žádná cestovní kancelář, China Tours nevyjímaje, není za této situace schopna standardně vracet platby za zrušené zájezdy. Cestovní ruch je odvětví s relativně nízkou ziskovostí i přes vysoké obraty, které přes cestovní kanceláře protečou k mnoha dalším dodavatelům služeb, a proto žádná CK nemůže mít takové rezervy, které by takto masivní výpadek pokryly. V konkrétních případech jsme i podstatnou část Vaší zálohy přeposlali dále našim smluvním partnerům a tyto prostředky jsou aktuálně nedobytné.

Jsme zde pro Vás již téměř 20 let a své zodpovědnosti se nezříkáme, ale potřebujeme k tomu čas a Vaši důvěru. Snažíme se, aby řešení celé situace proběhlo pokud možno férově, jak mezi cestovní kanceláří a klienty, tak mezi všemi klienty navzájem. Kdybychom podle standardních pravidel vypláceli ty, kteří přijdou na řadu dříve, na klienty dalších zájezdů by časem finance nemusely zbýt. A abychom mohli vše vyřídit, musí nám zbýt také na provoz, i když extrémně úsporný. Je to zvláštní, ale cestovní kanceláře mají nyní téměř více práce než v běžném provozu vypravování zájezdů. Všem se Vám proto omlouváme, že nemůžeme postupovat standardně a že ani při nejlepší vůli nemůžeme být tak vstřícní, jak byste si možná představovali.


NAŠE POSTUPY JSME UPRAVILI DLE NOVÉHO KRIZOVÉHO ZÁKONA.

NAD RÁMEC ZÁKONA POZASTAVUJEME POVINNOST DOPLATIT ZÁJEZDY.


Dne 24. dubna vešel v platnost Zákon 185/2020 Sb., který částečně pomáhá cestovním kancelářím jejich situaci řešit. Podle něj jsme upravili naše dosavadní kroky, kterými klienty zrušených zájezdů vypořádáváme.

Zájezdy postupně zařazujeme do kategorie zrušených a následně je vypořádáváme tak, abyste se nedostali do dilematu, zda ze zájezdu odstoupit s povinností uhradit stornopoplatky, či zájezd dle smlouvy doplatit. Nicméně pro Váš klid a jistotu China Tours již dříve pozastavila nad rámec tohoto Zákona povinnost doplatit cenu zájezdu do 40 dní před odjezdem. V případě, že zájezd bude mít naději na uskutečnění, budete k doplatku vyzváni. Vzhledem k charakteristice našich navštěvovaných regionů jsme zrušili všechny zájezdy s odjezdem do 31. 8. 2020, neboť je za současné situace považujeme za nerealizovatelné.


PENĚŽNÍ POUKAZY

V souladu s krizovým Zákonem dle jeho §4 Vám při zrušení většiny zájezdů pošleme místo financí peněžní "Poukaz", uplatnitelný na našich zájezdech s odjezdem až do konce roku 2022. Pokud ho neuplatníte, budeme povinni Vám Poukaz proplatit v září 2021. Nemusíte se obávat, pro opravdu krajní případ je tento Poukaz ze 100 % krytý povinným zákonným pojištěním proti úpadku, které má China Tours samozřejmě řádně uzavřeno.

Chráněné skupiny obyvatel mohou tento poukaz dle zákona odmítnout. Jsou to například senioři starší 65 let, ale i Vás, kteří do této skupiny spadáte, velmi prosíme, abyste si Poukaz ponechali a situaci nám ulehčili. Podmínky poukazu jsme navíc vylepšili nad rámec Zákona o jeho převoditelnost na jinou osobu či jeho libovolné rozložení na více levnějších zájezdů.

Pokud byste chtěli stornovat svoji účast na zájezdu, který dosud nebyl zařazen do kategorie zrušených, pak Vám rádi nabídneme Poukaz CK China Tours, který má stejné podmínky jako Poukaz dle §4 Zákona ale není vázán podmínkou budoucí proplatitelnosti v hotovosti. Alternativou je odstoupení dle Smlouvy o zájezdu, tedy vyplacení peněz po odečtení odstupného. Do tohoto odstupného jsme však nuceni započítat i provozní náklady cestovní kanceláře, na což máme dle Smlouvy o zájezdu právo, ale za běžných podmínek jej neuplatňujeme, protože máme šanci doplnit uvolněné místo jiným zájemcem. Minimálním odstupným tak jsou až do 61. dne před odjezdem tyto provozní náklady, které činí 16,0 % ze základní ceny zájezdu. V případě zájezdů s odjezdem do konce srpna od nás zároveň dostanete dle §7 Zákona tzv. Stornopoukaz ve výši 10 % odstupného, použitelný na budoucí zájezdy s odjezdem do konce roku 2021.


KONTAKT S PRODEJNÍ KANCELÁŘÍ CHINA TOURS

Naše prodejna zůstává do odvolání uzavřena pro osobní kontakt. Nadále chceme v rámci možností zachovávat hygienická opatření a také chránit zaměstnance prodejny. Jsou nepostradatelní pro kontakt s Vámi a jejich onemocnění by ohrozilo průběh vypořádávání Vašich zájezdů. Provozní doby naleznete níže.

Děkujeme Vám za pochopení a trpělivost!

Za tým CK CHINA TOURS

Miloš Podpěra
ředitel


Aktuální provoz prodejní kanceláře CK CHINA TOURS:

Od pondělí 16. 3. 2020 do odvolání je naše kancelář v Praze 6-Dejvicích, Vítězné nám. 2,

uzavřena pro veřejnost.

Komunikace s klienty probíhá pouze on-line, tj. telefonicky či e-mailem.

Na telefonu jsme Vám k dispozici v omezeném režimu: 

  • pondělí–pátek:  9–13 hod.

Na Vaše e-maily budeme reagovat v upravené "otevírací" době:

  • pondělí–čtvrtek:  9–17 hod.
  • pátek:  9–16 hod.

Kontaktní média:
Telefon: +420 222 958 203-4
Mobil: +420 731 440 070
E-mail: info@chinatours.cz

Napište nám

Formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Kontaktujte nás

+420 222 958 203
Jana Pavlištíková
Vladimíra Kalašová
info@chinatours.cz
Radka Podpěrová
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů