Vyhledat zájezd na mapě

Zanzibar je souhrnný název pro dva ostrovy při východoafrickém pobřeží – jižní ostrov Zanzibar (svahilsky Unguja) a severní ostrov Pemba. Zanzibar jako autonomní stát tvořící spolu s Tanganikou jednotný stát Tanzanie. Dnešní oficiální název Tanzanie je Jamhuri ya Muungano wa Tanzania- Sjednocená republika Tanzanie.

Základní informace o Tanzanii

Oficiální název: Jamhuri ya Muungano wa Tanzania- Sjednocená republika Tanzanie
Neoficiální zkrácený název: Zanzibar
Rozloha: Ostrov Unguja - 1 658 km2, ostrov Pemba - 984km 2
Obyvatelstvo: 981 754 obyvatel(údaj z roku 2002)
Národnostní složení:  99% obyvatelství muslimové
Hlavní město: Zanzibar (158 000 obyvatel)
Státní zřízení: lidová republika
Územní členění: Administrativně je rozdělen do pěti krajů: Zanzibar střed, jih Zanzibar sever Zanzibar město, západ Pemba sever Pemba jih
Jazyk: svahilština, angličtina
Měna:  tanzanský šiling (TZS), aktuální kurz .
Náboženství: na Zanzibaru 97% obyvatelstva vyznává islám 
Časové pásmo: GMT +3
Mezinárodni předvolba: +255
Důležitá telefonní čísla: záchranný systém 112 / 999
Doména: .tz
Nahoru

Zastupitelské úřady ČR


Cestovní doklady a víza

  • Občané ČR:  Vízum do Tanzanie lze získat až po přiletu na letišti, fotografie není potřeba. Cena za vízum do Tanzanie je 50 USD. Na vízum je potřeba jedna volná stránka v cestovním pase. Pokud na jeden pas letíte i s nezletilou osobou do 18 let věku, má tato osoba vízum zdarma! Pro jistotu ale doporučujeme vzít s sebou i její cestovní pas, protože nikdy nevídte, na jakého narazíte úředníka...
  • Ostatní: Nutné si ověřit vízovou (ne)povinnost s Tanzánií a případnými tranzitními zeměmi.

Nahoru

Praktické informace na cestu

Bezpečnost: Politická situace v Tanzánii a na Zanzibaru je relativně stabilní. Bezpečnostní situace je relativně uspokojivá, existuje zde běžná kriminalita. Ve většině případů ovšem nejde o útoky s použitím zbraní a proti životu obětí. Stoupá počet krádeží vozidel.

Celní předpisy

V Tanzanii a na Zanzibaru je vývoz, průvoz, ale i dovoz jakýchkoliv předmětů pocházejících nebo vyrobených z divoké zvěře (trofeje, výrobky ze slonoviny nebo z kůže chráněných druhů zvířat, ale např. i mořské fauny) je trestný, vývoz živých divokých zvířat, hmyzu nebo rostlinných druhů bez zvláštního povolení je přísně zakázán.

Platební karty a šeky

Přestože se na našich zájezdech budeme pohybovat v "bezpečných zónách" měst nelze vyloučit riziko okradení. Platební karta je však z hlediska kurzů nevýhodná, výběr hotovosti platební kartou je možný jen v bankáchv otvírací době. Za nejlepší variantu považujeme hotovost na celou dobu pobytu ji ž z domova a dostatečnou opatrnost na místě. Vezměte si pouze nové typy dolarových bankovek (tzv. "velké hlavy")!!! To znamená nové edice bankovek s kvalitními ochranými prvky. Banky už ani jiné bankovky nevydávají, buďte však opatrní při výměně na jiných místech.

Elektřina a dobíjení akumulátorů

  Elektrické napětí je v Tanzánii stejné jako v Evropě tedy 220V, ale budete potřebovat adaptéry (zásuvky jsou britské - ploché 3 kolíky). Pořiďte si adaptér, případně rozdvojku pro dobíjení více sad akumulátorů.

Očkování

Veškeré informace o očkování naleznete zde.

Spojení s domovem

 Signál mobilních telefonů je vesměs všude dobrý, všichni naši operátoři tam mají partnery. Internet je běžně dostupný všude ve městě a zpravidla i v místě ubytování.

Mentalita

Každý turista-cestovatel musí mít také neustále na paměti, že on je hostem a on by se měl tedy přizpůsobit místním zvykům a být tolerantní.
Nahoru

Stravování

Snídaně: u zájezdů s polopenzí v ceně, v hotelech mají často charakter evropského bufetového stolu. 
Hlavní jídlo dne: zpravidla večeře; nejlépe v místních hospůdkách a restauracích, u zájezdů s polopenzí v ceně.
Voda: vodu je lépe konzumovat převařenou nebo balenou, zakoupenou v obchodech Nahoru

Klima

Tropické vlhké klima s možnými každodenními přeháňkami, kolem 30°C. Upřesnění ke konkrétnímu klimatu na vašem zájezdu naleznete v Podrobných pokynech.

Klimatická tabulka
Průměrné nejvyšší denní teploty [°C] - 1. řádek
Průměrné srážky [mm] - 2. řádek

Měsíc
/Město

I.

II.

III.

IV.

V.

VI.

VII.

VIII.

IX.

X.

XI.

XII.

Zanzibar

28

28

28

28

28

28

29

29

31

32

32

28

89

89

56

56

153

153

401

401

225

235

68

68

Nevybrali jste si? Nevíte si rady?

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů