Vyhledat zájezd na mapě

Hanguk neboli země Han zní v překladu správný název pro tuto poněkud méně známou část světa. Jižní Korea je země s tisíciletou kulturní tradicí, sevřená mezi dvěma velkými sousedy Čínou a Japonskem, ale přesto se může chlubit svou vlastní zajímavou kulturou. Návštěvníkům nabízí tajuplné buddhistické kláštery, prakticky nedotčené hory, ale i nezaměnitelnou výbornou kuchyni.

Základní informace o Jižní Koreji

Oficiální název: Korejská republika (Taehan-min'guk, neoficiální název Han'guk)
Rozloha: 98 480 km2
Obyvatelstvo: 51,5 mil. (odhad 2016)
Hlavní město: Soul (asi 14 milionů obyvatel)
Státní zřízení: demokratická republika
Územní členění: 9 provincií, 7 metropolitních měst
Jazyk: korejština
Měna: 1 won (KRW); klikem na odkaz zjistíte aktuální kurz (1 USD = cca 930 KRW, 1 EUR = cca 1235 KRW, 1 CZK = cca 43 KRW)
Náboženství: 26 % křesťané, 23 % buddhisté; společnost je však stále velmi silně ovlivněna konfucianismem. Živé jsou i šamanské praktiky a další „lidová“ náboženství
Časové pásmo: GMT/UTC + 9 hodin.; oproti ČR tedy +8 hodin v době zimního času a +7 hodin v době letního času
Mezinárodni předvolba: +82
Důležitá telefonní čísla: policie (112), první pomoc (119), hasiči (119), anglicky hovořící operátor (211 0114)
Doména: .kr

Zastupitelské úřady ČR v Jižní Koreji

Velvyslanectví ČR v Soulu

Vízum do Jižní Koreje

Občané ČR: Pro vstup do Jižní Koreje potřebujete platný pas, vízum pro cesty do 90 dnů není potřeba. 

Ostatní: Ověřte si, prosím, zda země, která vám pas vydala, nemá vízovou povinnost s Jižní Koreou a případnými tranzitními zeměmi!

Bezpečnost v Jižní Koreji

Jižní Korea, podobně jako sousední Japonsko, je velmi bezpečnou zemí. Kriminalita je zde na nízké úrovni a obzvlášť k cizincům se místní lidé chovají velmi přátelsky a mile. I přesto doporučujeme přirozeně dbát na bezpečnost, především pak na peníze a doklady.

Platební karty a šeky

Platební karty lze v Jižní Koreji využít spíše ve velkých městech, jinak slouží spíše k výběrům z bankomatů a v bance na přepážce než k bezhotovostním platbám. Cestovní šeky (především American Express) se také dají směnit, i když většinou pouze v bankách. V menších směnárnách či hotelích je někdy nemusejí akceptovat.

Elektřina

Napětí se většinou v Jižní Koreji pohybuje v rozmezí 220–240 V. Zásuvky bývají téměř stejné jako v ČR, vyhoví tedy naše jednoduchá dvouvidlice. 

Očkování do Jižní Koreje

Očkování do Jižní Koreje není podle nás nutné. Je ale možné nechat se očkovat proti žloutence typu A a B, které se někdy doporučuje i pro Českou republiku. Výběr očkování vždy konzultujte s odborníkem na cestovní medicínu – například na krajských hygienických stanicích nebo v očkovacích centrech.

Spojení s domovem

Mobily: Naše telefony na jihokorejském území již normálně fungují, i když dříve tomu tak nebylo. (Souviselo to s odlišným systémem GSM a do telefonu se nevkládala výměnná karta s určitým telefonním číslem jako u nás, ale přístroj už měl zabudovaný systém s číslem.)

Internet se v Jižní Koreji nachází téměř všude (zejména v levných internetových „kavárnách“) a většinou za výrazně menší poplatky než u nás.

Fotografování a filmování v Jižní Koreji

Fotografovat je možné všechny památky až na několik výjimek (např. interiéry některých chrámů a klášterů). Nahoru

Stravování 

Korejská kuchyně je pestrá, tvoří ji zejména různými způsoby upravovaná zelenina, avšak pro našince poměrně pálivá. Základem téměř každého jídla je miska rýže, polévka a spousty mističek s nejrůznějšími přílohami. Ve srovnání s Evropou se v Koreji nejí tolik masa, vše je lehce stravitelné a na rozdíl od čínské kuchyně není jídlo mastné. 

V Jižní Koreji naleznete celou škálu restaurací, jídelen, od špičkových, luxusních podniků až po maličké pouliční stánky. Doporučujeme se vyhýbat stravě, která neprošla tepelnou úpravou.

Pitná voda z vodovodního kohoutku je většinou nezávadná, ale přesto doporučujeme pít kupovanou vodu z lahví. Nahoru

Klima 

Klima je v Koreji mírné, stejně jako u nás se pravidelně střídají čtyři roční období. Letní měsíce jsou obecně teplejší, od konce června do začátku září je zde období dešťů. Zima je mírnější než u nás, avšak protože 70 % území Koreje tvoří hory, v zimě padá sníh a dá se zde lyžovat.

Pojeďte tam s námi
Nevybrali jste si? Nevíte si rady?

Napište nám

Formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Kontaktujte nás

+420 222 958 203
Jana Pavlištíková
Vladimíra Kalašová
info@chinatours.cz
Radka Podpěrová
Vaše ohlasy

D. Bydžovská, Praha, 10.10.2015

Zájezd do Jižní Koreje a na Taiwan splnil ne téměř, ale úplně všechna má očekávání. Byl skvělý! Program tuze zajímavý a dobře připravený, oba průvodci velice kompetentní, vzdělaní, příjemní. Adam Horálek osvědčil své organizační schopnosti i v těžších podmínkách během tajfunu na Taiwanu. A opravdu ještě jednou vřelý dík Vaší cestovní kanceláři - všichni účastníci skutečně ocenili, jak jste se o nás postarali, když jsme nemohli poslední den odletět podle plánu. Mohu Vás ujistit, že o tom před svými známými nemlčím a vřele Vás každému doporučuji. A samozřejmě se už těším na další zájezd s Vámi.

Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů