Vyhledat zájezd na mapě

Hanguk neboli země Han zní v překladu správný název pro tuto poněkud méně známou část světa. Jižní Korea je země s tisíciletou kulturní tradicí, sevřená mezi dvěma velkými sousedy Čínou a Japonskem, ale přesto se může chlubit svou vlastní zajímavou kulturou. Návštěvníkům nabízí tajuplné buddhistické kláštery, prakticky nedotčené hory, ale i nezaměnitelnou výbornou kuchyni.

Základní informace o Jižní Koreji

Oficiální název: Korejská republika (Taehan-min'guk, neoficiální název Han'guk)
Rozloha: 98 480 km2
Obyvatelstvo: 51,5 mil. (odhad 2016)
Hlavní město: Soul (asi 14 milionů obyvatel)
Státní zřízení: demokratická republika
Územní členění: 9 provincií, 7 metropolitních měst
Jazyk: korejština
Měna: 1 won (KRW); klikem na odkaz zjistíte aktuální kurz (1 USD = cca 930 KRW, 1 EUR = cca 1235 KRW, 1 CZK = cca 43 KRW)
Náboženství: 26 % křesťané, 23 % buddhisté; společnost je však stále velmi silně ovlivněna konfucianismem. Živé jsou i šamanské praktiky a další „lidová“ náboženství
Časové pásmo: GMT/UTC + 9 hodin.; oproti ČR tedy +8 hodin v době zimního času a +7 hodin v době letního času
Mezinárodni předvolba: +82
Důležitá telefonní čísla: policie (112), první pomoc (119), hasiči (119), anglicky hovořící operátor (211 0114)
Doména: .kr

Zastupitelské úřady ČR v Jižní Koreji

Velvyslanectví ČR v Soulu

Vízum do Jižní Koreje

Občané ČR: Pro vstup do Jižní Koreje potřebujete platný pas, vízum pro cesty do 90 dnů není potřeba. 

Ostatní: Ověřte si, prosím, zda země, která vám pas vydala, nemá vízovou povinnost s Jižní Koreou a případnými tranzitními zeměmi!

Bezpečnost v Jižní Koreji

Jižní Korea, podobně jako sousední Japonsko, je velmi bezpečnou zemí. Kriminalita je zde na nízké úrovni a obzvlášť k cizincům se místní lidé chovají velmi přátelsky a mile. I přesto doporučujeme přirozeně dbát na bezpečnost, především pak na peníze a doklady.

Platební karty a šeky

Platební karty lze v Jižní Koreji využít spíše ve velkých městech, jinak slouží spíše k výběrům z bankomatů a v bance na přepážce než k bezhotovostním platbám. Cestovní šeky (především American Express) se také dají směnit, i když většinou pouze v bankách. V menších směnárnách či hotelích je někdy nemusejí akceptovat.

Elektřina

Napětí se většinou v Jižní Koreji pohybuje v rozmezí 220–240 V. Zásuvky bývají téměř stejné jako v ČR, vyhoví tedy naše jednoduchá dvouvidlice. 

Očkování do Jižní Koreje

Očkování do Jižní Koreje není podle nás nutné. Je ale možné nechat se očkovat proti žloutence typu A a B, které se někdy doporučuje i pro Českou republiku. Výběr očkování vždy konzultujte s odborníkem na cestovní medicínu – například na krajských hygienických stanicích nebo v očkovacích centrech.

Spojení s domovem

Mobily: Naše telefony na jihokorejském území již normálně fungují, i když dříve tomu tak nebylo. (Souviselo to s odlišným systémem GSM a do telefonu se nevkládala výměnná karta s určitým telefonním číslem jako u nás, ale přístroj už měl zabudovaný systém s číslem.)

Internet se v Jižní Koreji nachází téměř všude (zejména v levných internetových „kavárnách“) a většinou za výrazně menší poplatky než u nás.

Fotografování a filmování v Jižní Koreji

Fotografovat je možné všechny památky až na několik výjimek (např. interiéry některých chrámů a klášterů). Nahoru

Stravování 

Korejská kuchyně je pestrá, tvoří ji zejména různými způsoby upravovaná zelenina, avšak pro našince poměrně pálivá. Základem téměř každého jídla je miska rýže, polévka a spousty mističek s nejrůznějšími přílohami. Ve srovnání s Evropou se v Koreji nejí tolik masa, vše je lehce stravitelné a na rozdíl od čínské kuchyně není jídlo mastné. 

V Jižní Koreji naleznete celou škálu restaurací, jídelen, od špičkových, luxusních podniků až po maličké pouliční stánky. Doporučujeme se vyhýbat stravě, která neprošla tepelnou úpravou.

Pitná voda z vodovodního kohoutku je většinou nezávadná, ale přesto doporučujeme pít kupovanou vodu z lahví. Nahoru

Klima 

Klima je v Koreji mírné, stejně jako u nás se pravidelně střídají čtyři roční období. Letní měsíce jsou obecně teplejší, od konce června do začátku září je zde období dešťů. Zima je mírnější než u nás, avšak protože 70 % území Koreje tvoří hory, v zimě padá sníh a dá se zde lyžovat.

Pojeďte tam s námi
Nevybrali jste si? Nevíte si rady?

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Vaše ohlasy

Věra Kubinová, Praha 9, 29.9.2018

Ráda bych celému týmu CK China Tours poděkovala za zájezd do Jižní Koreje a na Taiwan. Program zájezdu je skvělou kombinací měst, kulturních a přírodních památek a mně osobně se líbil od A do Z. Zájezd plynul v pohodovém tempu, nikdy jsem neměla pocit, že bychom někam spěchali nebo něco nestíhali, což je jen důkazem toho, že je program výborně naplánován. Ocenila jsem také malou skupinku účastníků, která byla z mého pohledu naprosto ideální. A chci moc poděkovat za úžasného průvodce Adama Horálka. Když odhlédnu od Adamových faktických znalostí historie, geografie a reálií obou zemí, díky kterým dokázal zodpovědět v podstatě jakýkoliv dotaz, musím ocenit zejména jeho proklientský přístup. Na svých cestách jsem se ještě nesetkala s podobným průvodcem, který by klientům plnil všechna přání, měl svatou trpělivost s opakujícími se dotazy, pomáhal s nákupy a navíc se staral i o večerní program. Díky Adamovi jsme měli možnost poznat večerní život v obou zemích a ochutnat spoustu místních specialit (což jsem jako člověk, který rád jí, velmi ocenila :)), v jeho průvodcovských rukách o nás bylo opravdu báječně postaráno. Ještě jednou tedy děkuji za skvělou dovolenou a celému týmu CK China Tours přeji mnoho spokojených klientů.

D. Bydžovská, Praha, 10.10.2015

Zájezd do Jižní Koreje a na Taiwan splnil ne téměř, ale úplně všechna má očekávání. Byl skvělý! Program tuze zajímavý a dobře připravený, oba průvodci velice kompetentní, vzdělaní, příjemní. Adam Horálek osvědčil své organizační schopnosti i v těžších podmínkách během tajfunu na Taiwanu. A opravdu ještě jednou vřelý dík Vaší cestovní kanceláři - všichni účastníci skutečně ocenili, jak jste se o nás postarali, když jsme nemohli poslední den odletět podle plánu. Mohu Vás ujistit, že o tom před svými známými nemlčím a vřele Vás každému doporučuji. A samozřejmě se už těším na další zájezd s Vámi.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů