Vyhledat zájezd na mapě

Brazilská federativní republika (República Federativa do Brasil) je federativní republika, největší a nejlidnatější stát Jižní Ameriky. Na severu sousedí s Francouzskou Guyanou, Surinamem, Guyanou, Venezuelou a Kolumbií; na západě s Peru, Bolívií a Paraguayí, na jihu s Argentinou a Uruguayí. Na území Brazílie se rozkládá největší tropický deštný les na světě – Amazonský prales. Brazílie byla v minulosti největší kolonií Portugalska.

Základní informace o Brazílii

Oficiální název: República Federativa do Brasil - Brazilská federativní republika
Rozloha: 8 511 965 km
Obyvatelstvo: 192,4 mil. obyvatel (údaj z roku 2011)
Národnostní složení: Brazilci - 49 % evropského původu, 43 % míšeného původu, 7 % afrického původu, 0,5 % asijského původu, 0,5 % původní indiánské obyvatelstvo.
Hlavní město: Brasília
Státní zřízení: prezidentská federativní republika
Územní členění: BFR tvoří 26 států a 1 federální distrikt s hlavním městem Brasília. Státy: Acre (AC), Alagoas (AL), Amapá (AP), Amazonas (AM), Bahia (BA), Ceará (CE), Distrito Federal (DF). Espírito Santo (ES), Goiás (GO), Maranhão (MA), Mato Grosso (MT), Mato Grosso do Sul (MS), Minas Gerais (MG), Pará (PA), Paraíba (PB), Paraná (PR), Pernambuco (PE), Piauí (PI), Rio de Janeiro (RJ), Rio Grande do Norte (RN), Rio Grande do Sul (RS), Rondônia (RO), Roraima (RR), Santa Catarina (SC), São Paulo (SP), Sergipe (SE), Tocantins (TO).
Jazyk:
portugalština - úřední, ostatní nejčastěji používané jazyky: španělština, angličtina
Měna: brazilský real (BRL), aktuální kurz
Náboženství: Křesťanství 90 % (katolíci 74 %, protestanti 15 %, novodobé křesťanské církve 1 %), ostatní náboženství 3 % (tradiční africké 0,5 %), bez vyznání 7 %.
Časové pásmo: GMT -2 až  -5hod.
Mezinárodni předvolba: +55
Důležitá telefonní čísla: Záchranka (Pronto-Socorro) 192, Hasiči (Bombeiros) 193, Pořádková policie (Polícia Militar) 190, Federální policie (Polícia Federal) 194, Kriminální policie (Polícia Civil) 197
Doména: .br
Nahoru

Zastupitelské úřady ČR:

Fotogalerie k článku
Nevybrali jste si? Nevíte si rady?

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů