Vyhledat zájezd na mapě

Vážení přátelé, cestovatelé!
Vážení klienti CK Adventura a CK China Tours!

Na začátku loňského roku 2020 vstoupila cestovní kancelář Adventura společně se svojí dceřinou společností China Tours do jubilejní třicáté, respektive dvacáté sezony. Adventura vznikla v raných devadesátých letech minulého století jako jedna z prvních porevolučních cestovních kanceláří, a postupně se vyprofilovala v jednu z největších českých cestovek, nabízejících poznávací a aktivní dovolenou v rámci celého světa. China Tours jsme založili o deset let později jako cestovní kancelář specializovanou na poznávací zájezdy do Asie. I tato naše cestovka si velmi rychle vydobyla respekt a získala mnoho věrných příznivců.

Bohužel v jubilejním roce vstoupila do vašeho i našeho života pandemie Covid-19, která těžce otřásla celosvětovým cestovním ruchem. Kvůli nezbytným úsporám jsme museli s lítostí zredukovat naše pracovní týmy a sestěhovat obě cestovky na společnou sídelní adresu ve Voroněžské ulici na Praze 10. Díky rezervám, částečné státní pomoci a usilovné mravenčí práci jsme dokázali oba pandemické roky ekonomicky ustát a pevně věříme, že to nejhorší je už za námi. V průběhu posledního roku jsme navíc zahájili proces sloučení obou našich cestovních kanceláří, který nyní završujeme.

Krize je dobrou příležitostí k revizi aktuálních pořádků i k novému rozvoji. Adventura, v počátcích spíše aktivně a outdoorově zaměřená cestovka, v posledních dvaceti letech výrazně rozšířila svůj záběr, a jedním z hlavních pilířů její nabídky se staly poznávací zájezdy. Z tohoto důvodu už existence dceřiné poznávací cestovky nedává tak jasný smysl jako v době vzniku China Tours. Proto nyní obě firmy opět slučujeme do mateřské Adventury. K tomu, aby oba hlavní směry našeho zaměření byly přehledně definované a jasně srozumitelné, zavádíme v rámci Adventury dvě parciální značky:

ADVENTURA TRAVEL pro poznávací zájezdy, případně zahrnující i lehkou pěší turistiku,
ADVENTURA ACTIVE pro aktivní dovolenou na kole, v pohorkách, na lyžích či na vodě.

Abychom dokázali spolehlivě navázat na předchozí úspěchy i tradice, postavili se do čela obou týmů ti nejpovolanější. ADVENTURA TRAVEL povede zakladatel a dosavadní ředitel China Tours Miloš Podpěra a ADVENTURA ACTIVE povede jeden ze zakladatelů Adventury Jarda Lhota. Vaše rezervace, platby a komunikaci bude zajišťovat sloučené klientské oddělení, stejně tak o produkci zájezdů se budou nadále starat původní zaměstnanci obou cestovek.

Těmto změnám jsme mírně přizpůsobili i naše webové stránky www.adventura.cz, kde naleznete kompletní nabídku obou cestovek obdobně, jak jste ji znali.

V provozu zůstávají i stránky www.chinatours.cz, kde si také můžete prohlédnout všechny poznávací zájezdy z produkce Adventura Travel.

Tištěné katalogy pro rok 2022 nevydáváme, protože dynamická celosvětová situace i nová doba si neodbytně žádají průběžný flexibilní přístup, který už nelze prostřednictvím statické tištěné nabídky zodpovědně zajistit.

Moc vám děkujeme, že jste nás ve složitém období s vynuceným rušením a přesouváním zájezdů podrželi a trpělivě jste snášeli všechny změny a nestandardní komplikace s aktuálním cestováním spojené. Věříme, že v příštím roce už bude situace lepší. Proto nám bude potěšením i závazkem, pokud si naše stránky projdete, a vyberete si zde svoji příští dovolenou. Naše nabídka poznávacích i aktivních zájezdů pro rok 2022 je na www.adventura.cz je nyní k dispozici již v téměř kompletní podobě.

Všeobecné obchodní podmínky jsme měli dlouhodobě v obou cestovkách sladěné, takže se nemusíte obávat žádných podstatnějších změn. Pro přihlášení na zájezd ponecháváme sníženou zálohu jen ve výši 10 % z ceny zájezdu. Teprve 90 dnů před odjezdem bude třeba ji navýšit na 50 % a pak do 40 dnů před odjezdem doplatit plnou cenu. Přičemž veškeré slevy zůstávají v platnosti, tak jak jste zvyklí.

Na závěr si vás dovolujeme informovat, že CK Adventura získala pro nadcházející sezonu 2022 povinné pojištění proti úpadku jako jedna z prvních cestovních kanceláří, a to s platností již od 1. 12. 2021.

Přejeme vám pevné zdraví a šťastný výběr té nejlepší dovolené pod sluncem.
Slibujeme, že pro kvalitní uskutečnění vaší příští cesty s Adventurou uděláme maximum.
Ať se máte na co těšit! 😊

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů