Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
  • Zakázané město, Dlouhá zeď, Hliněná armáda
  • Vysokohorskou železnicí za velikány Himálaje
  • Největší sedící Buddha na světě a unikátní panda velká
  • Tajemné tibetské kláštery i supermoderní Šanghaj

Nabízíme vám zajímavou kombinaci nejznámějších a nejkrásnějších míst Číny a Tibetu. Nejprve se podrobně seznámíme s čínskou metropolí, která byla pět set let sídlem tří dynastií, jež tu zanechaly nesmazatelné stopy. Před cestou do Tibetu se zastavíme v bývalé metropoli Xi'anu shlédnout unikátní Hliněnou armádu a pak už se vydáme nejvýše položenou železnicí na světě za atmosférou magických lamaistických klášterů, paláců a chrámů, nebo poznat divokou a drsnou krajinu Tibetské náhorní plošiny. Leteckou zpáteční cestu ze Lhasy přerušíme v Chengdu, abychom se nechali ohromit monumentální sochou Buddhy, usazenou v šťavnaté subtropické krajině střední Číny, a potěšili se pohledem na roztomilou pandu velkou. Závěr zájezdu věnujeme supermoderní Šanghaji, výkladní skříni čínského ekonomického zázraku.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Peking: přílet odpoledne a ubytování; večer slavná kulinářská specialita – pekingská kachna; procházka starými uličkami a okolo tzv. Předního a Zadního jezera.

3. den

Peking: procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) – největším náměstí na světě; prohlídka tzv. Zakázaného města  – nejrozsáhlejšího palácového komplexu na světě; návštěva chrámu Nebes – místa, kam se chodili čínští císařové modlit za dobrou úrodu.

4. den

Peking: celodenní výlet na Dlouhou zeď , jednu z největších staveb lidstva – procházka po Zdi usnadněná výjezdem lanovkou; zastávka u olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka; procházka po obchodní třídě Wangfujing (Wang-fu-ťing) a návštěva večerního tržiště s roztodivnými exotickými specialitami.

5. den

Peking: prohlídka rozsáhlého areálu Letního paláce – letního sídla čínských císařů na břehu jezera Kunming snesčetnými zahradami a pavilony; jedinečný lamaistický chrám Yonghegong (Jung-che-kchung); konfuciánská akademie – centrum staré čínské vzdělanosti; večer odjezd lůžkovým vlakem.

6. den

Xi'an:ráno příjezd; výlet s prohlídkou světoznámé Hliněné armády  – jedinečné archeologické naleziště z konce 3. stol. př. Kr.; monumentální 14 km dlouhé hradbyVelká mešita a večerní procházka muslimskou čtvrtí s možností ochutnávek místních specialit. 

7. den

Xi'an – Xining (Si-ning):ráno přelet do Xiningu a následně odpoledne odjezd lehátkovým vlakem přes Tibetskou náhorní plošinu (nejvyšší bod cesty 5072 m, délka jízdy 24 h). 

8. den

Lhasa: příjezd během odpoledne a ubytování; procházka uličkami starého města a po poutním okruhu Barkhor okolo nejposvátnějšího tibetského chrámu Džokhang.

9. den

Lhasa:palác Potála  – monumentální bývalé sídlo dalajlamů tyčící se 130 m nad městem; klášter Sera nebo Däpung – jeden z největších klášterů tibetské sekty Gelugpa.

10. den

Lhasa: půldenní výlet ke klášteru Gandän, umístěnému v nádherné scenérii přírodního amfiteátru vysoko nad řekou Kjičchu (4300 m n.m.); odpoledne bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka .

11. den

Lhasa – Chengdu (Čcheng-tu): přelet do hl. m. největší čínské provincie Sichuan (S'-čchuan); výlet do Leshanu (Le-šan) – prohlídka rozsáhlého areálu Velkého Buddhy (největší zpodobnění Buddhy na světě – 71 m) a přilehlých svatyní a klášterů.

12. den

Chengdu: chovná stanice unikátní pandy velké; buddhistický klášter Wenshu (Wen-šu) s tradiční čajovnou pod širým nebem; v podvečer procházka ve starých uličkách historického centra města.

13. den

Chengdu – Šanghaj: dopoledne přelet do Šanghaje, výkladní skříně čínského ekonomického zázraku – nábřeží Bund (centrum života smetánky 20. a 30. let 20. stol.); večerní pěší zóna Nanking. 

14.–15. den

Šanghaj – Praha: mizející staré čínské město s tradiční zahradou Yuyuan (Jü-jüan); prohlídka supermoderní čtvrti Pudong (Pchu-tung) – vyhlídka ze 632 m vysoké Šanghajské věže (2. nejvyšší budova světa), projížďka nejrychlejším (magnetickým) vlakem na světě (431 km/h); večer odlet, přílet do ČR 15. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
272724038. 9. – 22. 9. 2024 (15 dní) 88 800 Kč 87 024 Kč   sleva 1 776 Kč
sleva za včasnost do 8. května 2024
Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • Jednolůžkový pokoj povinný - 8 900 Kč
      Čínské vízum - 3 500 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • letenka Praha–Peking / Šanghaj–Praha (vč. všech poplatků)
  • 3x přelet (Xi'an–Xining a Lhasa–Chengdu–Šanghaj)
  • 1x noční lůžkový vlak I. třídy
  • 1x lůžkový vlak II. třídy (6lůžková kupé; 22 h)
  • mikrobusy / metro
  • 10x hotel *** se snídaní
  • 1x večeře (pekingská kachna)
  • vstupy do památkových objektů dle programu
  • český čínsky hovořící průvodce (v Tibetu i místní průvodce).
Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Upozornění:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu několikadenního pobytu ve vysoké nadmořské výšce.

Víza:

Aktuálně (do 31. 12. 2024) platí, že žadatelé o čínské vízum se nemusí osobně dostavit na Čínské vízové centrum v Praze za účelem poskytnutí otisků prstů, tedy naše CK může být v získání víza nápomocna (služba za příplatek). Protože je celý vízový proces i tak poměrně složitý, doporučujeme předem pročíst podrobnější informace o celém postupu zde: Čínská víza. Je ale možné, že v kombinaci s cestou do Tibetu to bude trochu jiné – konkrétnější informace sdělíme v Podrobných pokynech k zájezdu.

Pořadatel:
CK Adventura
Nástupní místa:
Praha
Velikost skupiny:

8–18 účastníků

Náročnost:

Zájezd je náročnější pro nadmořskou výšku, která se pohybuje v Tibetu okolo 4000 m a více. Není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace.

Fotogalerie
Zajímavosti

Tzv. "modlitební mlýnky" mají nejčastěji podobu malých ručních mlýnků, kterými buddhističtí věřící otáčejí ve směru hodinových ručiček a roztáčejí tak modlitby (mantry), jež jsou uvnitř uloženy, případně napsány přímo na mlýnku. Dotyční věří, že modlitba se tak dostane do světa a bude vyslyšena. Můžete je vidět v klášterech, na poutních okruzích (korách) nebo v průsmycích v podobě velkých pevných mlýnků poháněných vodou či větrem.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů