Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Petrohrad a Solovecké ostrovy
  • Bílé noci na Něvě a polární den v Murmansku
  • Malebná příroda jezernaté Karélie
  • Skanzen dřevěné architektury na ostrově Kiži

Netradiční okruh ruským severem spojuje poznání čisté severské přírody s bohatou historií a velkolepými architektonickými a uměleckými památkami. Cestování vlakem společně s místními lidmi nám umožní pochopit mnohé ze zvláštností života v této nesmírně rozmanité zemi. Vydejme se do výstavního Petrohradu, této perly na řece Něvě a bývalého hlavního města ruské říše. Ochutnáme ruský boršč, pirožky a petrohradské pivo Baltika; projdeme se po ulicích, kudy chodívali Dostojevskij a Puškin, navštívíme světoznámou galerii Ermitáž a velkolepé carské paláce v okolí Petrohradu. Všechny tyto klenoty umění a architektury jsou plným právem zahrnuty na seznam světového dědictví UNESCO. Poté se letecky přeneseme na daleký sever do města Murmansk, kde v létě panuje nikdy nekončící polární den. Odtud zpátky na jih budeme putovat dopravním prostředkem pro Rusko tak typickým – dálkovým vlakem. Navštívíme jedinečné pravoslavné kláštery zasazené do malebné přírody jezernaté Karélie a nahlédneme i do dřevěných vesniček ruského venkova, které si dodnes zachovávají svůj ojedinělý kolorit.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Praha – Petrohrad: přílet, ubytování a večerní prohlídka města s možností vyhlídkové plavby po Něvě.

2. den

Petrohrad: pěší prohlídka historického centra města – společně nebo zčásti individuálně dle vašeho zájmu (Něvský prospekt, Palácové náměstí se Zimním palácem, Admiralita, chrám Sv. Izáka, pomník Petra Velikého – Měděný jezdec, Petropavlovská pevnost, křižník Aurora).

3. den

Carské selo: Kateřinský palác se slavnou Jantarovou komnatou a krásný park, lyceum A. S. Puškina.

4. den

Ermitáž: jedna z nejvýznamnějších světových galerií, příp. prohlídka dalších chrámů, paláců a muzeí (Ruské muzeum s klasiky 19. stol., byt Dostojevského, Puškina aj.); večer přesun na letiště a odlet do Murmansku.

5. den

Murmansk: nejsevernější ruský přístav daleko za polárním kruhem (v létě zde slunce nezapadá téměř dva měsíce) – procházka polární krajinou, návštěva atomového ledoborce Lenin; večer odjezd lůžkovým vlakem do Kemi.

6. den

Solovecké ostrovy: unikátní klášterní komplex na ostrovech uprostřed Bílého moře – prohlídka pravoslavného kláštera využívaného v sovětské éře jako tábor Gulagu.

7.–8. den

Solovecké ostrovy: celodenní výlet po ostrovech plných církevních i přírodních památek – možnost zapůjčení loděk nebo plavby na nedaleké Zaječí ostrovy; druhý den plavba zpět na pevninu a noční přejezd lůžkovým vlakem do Petrozavodsku.

9. den

Kiži: plavba rychlou lodí ("raketou") na ostrov v Oněžském jezeře s unikátními dřevěnými chrámy a skanzenem; večer návrat do Petrozavodsku – hl. m. Karelské republiky.

10. den

Karélie: výlet minibusem do malebné přírody – nenáročné splutí řeky Šuja; noční přejezd lůžkovým vlakem do Petrohradu.

11. den

Petrodvorec: – carský palác a rozlehlý park s nejrozsáhlejším systémem vodotrysků na světě; odpoledne volný program v Petrohradu.

12. den

Petrohrad – Praha: letecký nævrat.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

český průvodce, letenka včetně všech poplatků Praha–Petrohrad–Praha + 1x přelet Petrohrad–Murmansk, transfery, 2x lůžkový vlak, 2x lodní doprava (na Solovecké ostrovy a na Kiži), 9x hotel se snídaní (2 až 4lůžkové pokoje), poplatek za splutí řeky Šuja, vstupné do skanzenu Kiži, ledoborce Lenin a do Carského sela, informační materiály.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

10–16 účastníků

Klima:
Podnebí v Petrohradu je mírné, vládnou zde však vysoká vlhkost vzduchu a častější srážky. Teploty na začátku července se pohybují v rozmezí 20–25 °C. V Murmansku je podnebí subarktické, s letními teplotami do 20 °C, díky polárnímu dni je zde však příjemně teplo i v noci.
Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů