Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Petrohrad a Solovecké ostrovy
 • Bílé noci na Něvě a polární den v Murmansku
 • Malebná příroda jezernaté Karélie
 • Skanzen dřevěné architektury na ostrově Kiži

Netradiční okruh ruským severem spojuje poznání čisté severské přírody s bohatou historií a velkolepými architektonickými a uměleckými památkami. Cestování vlakem společně s místními lidmi nám umožní pochopit mnohé ze zvláštností života v této nesmírně rozmanité zemi. Vydejme se do výstavního Petrohradu, této perly na řece Něvě a bývalého hlavního města Ruské říše. Ochutnáme ruský boršč, pirožky a petrohradské pivo Baltika; projdeme se po ulicích, kudy chodívali Dostojevskij a Puškin, navštívíme světoznámou galerii Ermitáž a velkolepé carské paláce v okolí Petrohradu. Všechny tyto klenoty umění a architektury jsou plným právem zahrnuty na seznam světového dědictví UNESCO. Poté se letecky přeneseme na daleký sever do města Murmansk, kde v létě panuje nikdy nekončící polární den. Odsud zpátky na jih budeme putovat dopravním prostředkem pro Rusko tak typickým – dálkovým vlakem. Navštívíme jedinečné pravoslavné kláštery, zasazené do malebné přírody jezernaté Karélie, a nahlédneme i do dřevěných vesniček ruského venkova, které si dodnes zachovávají svůj ojedinělý kolorit.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Praha – Petrohrad:přílet,ubytování a večerní prohlídka města s možností vyhlídkové plavby po Něvě.

2. den

Petrohrad: pěší prohlídka historického centra města – společně nebo zčásti individuálně dle vašeho zájmu (Něvský prospekt, Palácové náměstí se Zimním palácem, Admiralita, chrám Sv. Izáka, pomník Petra Velikého – Měděný jezdec, Petropavlovská pevnost, křižník Aurora).

3. den

Carské selo: Kateřinský palác se slavnou Jantarovou komnatou a krásný park, lyceum A. S. Puškina.

4. den

Ermitáž: jedna z nejvýznamnějších světových galerií, příp. prohlídka dalších chrámů, paláců a muzeí (Ruské muzeum s klasiky 19. stol., byt Dostojevského, Puškina aj.); večer přesun na letiště a odlet do Murmansku.

5. den

Murmansk: nejsevernější ruský přístav daleko za polárním kruhem (v létě zde slunce nezapadá téměř dva měsíce) – procházka polární krajinou, návštěva atomového ledoborce Lenin; večer odjezd lůžkovým vlakem do Kemi.

6. den

Solovecké ostrovy: unikátní klášterní komplex na ostrovech uprostřed Bílého moře – prohlídka pravoslavného kláštera využívaného v sovětské éře jako tábor Gulagu.

7.–8. den

Solovecké ostrovy: celodenní výlet po ostrovech plných církevních i přírodních památek – možnost zapůjčení loděk nebo plavby na nedaleké Zaječí ostrovy; druhý den plavba zpět na pevninu a noční přejezd lůžkovým vlakem do Petrozavodsku.

9. den

Kiži: plavba rychlou lodí ("raketou") na ostrov v Oněžském jezeře s unikátními dřevěnými chrámy a skanzenem; večer návrat do Petrozavodsku – hl. m. Karelské republiky.

10. den

Karélie: výlet minibusem do malebné přírody – nenáročné splutí řeky Šuja; noční přejezd lůžkovým vlakem do Petrohradu.

11. den

Petrodvorec: – carský palác a rozlehlý park s nejrozsáhlejším systémem vodotrysků na světě; odpoledne volný program v Petrohradu.

12. den

Petrohrad – Praha: letecký návrat.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka včetně všech poplatků Praha–Petrohrad–Praha
 • přelet Petrohrad–Murmansk a transfery
 • 2x lůžkový (4lůžková kupé) a 1x denní vlak
 • 2x lodní doprava (na Solovecké ostrovy a na Kiži)
 • 9x hotel se snídaní (2lůžkové pokoje)
 • poplatek za splutí řeky Šuja
 • vstupné do skanzenu Kiži a ledoborce Lenin a Carského sela
 • informační materiály.
Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

10–15 účastníků

Klima:

Podnebí v Petrohradu je mírné, vládnou zde však vysoká vlhkost vzduchu a častější srážky. Teploty na začátku července se pohybují v rozmezí 20–25 °C. V Murmansku je podnebí subarktické, s letními teplotami do 20 °C, díky polárnímu dni je zde však příjemně teplo i v noci.

Ubytování:

Vlaky mají dvě kategorie vagonů. Kupejnyj vagon má uzavřená kupé pro 4 osoby se sklopnými lůžky dole a ve střední poloze, nejvyšší patro je určeno pro zavazadla. Plackartnyj vagon má obdobná lůžka, ale kupé nemají čelní stěnu do uličky a na protilehlé straně uličky jsou ještě 2 lůžka rovnoběžná se směrem jízdy. O každý vagon se pečlivě stará děžurnyj, který vydává čisté povlečení. Kupejnyj vagon nabízí více prostoru a soukromí, plackartnyj zase možnost užít si neformální družnou atmosféru a těsnější kontakt s domácími pasažéry. Na všech nočních úsecích budete mít v ceně kupejnyj vagon, pouze na denním přejezdu do Petrohradu pojedeme otevřeným sedačkovým vagonem. 

Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů