Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Sochařská galerie pod širým nebem Mahábalípuram a vrchol chrámové architektury Hampí
  • Parní lokomotivou i pěšky do Modrých hor
  • Labyrintem vodních cest v Kérale
  • Prodloužení do jeskyní se sochařskou výzdobou v Adžantě a Ellóře

Slyšíte šum kokosových palem? Že ne? Tak zavřete oči a představte si šplouchání vln, teplý vlahý vánek, všudypřítomnou tropickou zeleň, omamnou vůni květů a vonných tyčinek. Takový je jih Indie. Tropický ráj a v něm obrovské tisícileté chrámy s temnými chodbami a chrámové věže, skryté pod stovkami sošek barvitého hinduistického panteonu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Madrás – Mahábalípuram : přílet a přesun do Mahábalípuramu – unikátní kamenné vozy a skalní reliéfy, Pobřežní chrám i Tygří jeskyně – cestou chovná stanice krokodýlů.

3. den

Džindží – Tiruvannámalai – Triči: přes největší jihoindickou pevnost Džindží do Tiruvannámalai pod posvátnou horu Arunáčalu a dále do Triči.

4. den

Triči – Taňdžávur – Maduraj: Triči – skalní chrám; Taňdžávur – Brhadíšvarův chrám ; Maduraj – rušné kulturní centrum státu Tamilnádu.

5. den

Maduraj – Perijár: chrám bohyně Mínákší s věžemi ztracenými pod bohatou a pestrou sochařskou výzdobou; odpoledne příjezd do přírodní rezervace Perijár.

6. den

Perijár – Kóllam: místo oblíbené milovníky přírody – projížďka loďkou po jezeře, pozorování divoké zvěře a svěží přírody ukryté uprostřed pohoří Západní Ghát ; přejezd do Kóllamu.

7. den

Kérala „ráj kokosových palem“: projížďka lodí ve spleti nekonečných vodních kanálů – okolo malebné vesničky s barevnými kostelíky lemující břehy; příjezd do Allépi a odtud pokračování do Kóčinu.

8. den

Kóčin – staré přístavní město: portugalský kostel s bývalým hrobem Vasca de Gamy, čínské rybářské sítě, výstavní koloniální paláce či půvabná židovská synagoga; večer představení klasického tance kathakalí.

9. den

Kóčin – Ooty: přesun do nitra malebného pohoří Nílgiri – Modrých hor, seznámení s horskou stanicí Ooty (2240 m) – jezero, zahrady, borovicové háje a všeobklopující zeleň.

10. den

Ooty: nejvyšší hora Tamilnádu – Dádávéta (2623 m), jedinečné výhledy do údolí; procházky čajovníkovými plantážemi a návštěva továrny na čaj.

11. den

Ooty – Majsúr: sjezd pitoreskním parním minivláčkem  – převýšení 2200 m na 45 km trasy; dále pokračování do Majsúru.

12. den

Majsúr – město „vonných tyčinek“: uličky a tržiště starého města, pohádkový mahárádžův palác, chrám bohyně Čámundy, obrovská socha býka Nandina, návštěva jedinečného Sómnáthpuru.

13. den

Šrírangapatnam – Šravanabelagola – Bengalúru: přes ruiny sídelního města sultána Típúa a posvátné místo džinistické sekty digambarů ("odění vzduchem") do Bengalúru; noční vlak do Hospetu, výchozí stanice pro návštěvu Hampí.

14. den

Hampí  – jedno z nejúchvatnějších míst indického jihu: ruiny hlavního města největší hinduistické říše Vidžajanagar – chrám Virupakša s 52 m vysokou gópurou („chrámovou věží“), chrám Vittala – vrcholný skvost hinduistické architektury, chrámový vůz – „krajka, jež zkameněla“; toulky malebným údolím řeky Tungabhadra s pozůstatky chrámů.

15. den

Hampí: rozloučení s poklidnou atmosférou a noční lehátkový vlak.

16.–17. den

Haidarábád – Praha: ráno příjezd do Haidarábádu – starobylé sídelní město muslimských dynastií i moderní centrum vypočetních technologií v jednom; mohutná pevnost Gólkonda – bývalé sídlo panovníků čnící 120 m nad okolním terénem, historické centrum – zdobný Čármínár (symbol města), bludiště úzkých uliček, obchody s perlami na Lád bazáru; noční odlet do Prahy, přílet do ČR 17. den.

 

PRODLOUŽENÍ DO ADŽANTY A ELLÓRY:

17. den

Haidarábád – Aurangábád: poslední procházka městem; odpoledne vlak do Aurangábádu – výchozí bod pro návštěvy proslulých jeskyní v Adžantě a Ellóře.

18. den

Ellóra : světoznámé buddhistické, hinduistické a džinistické jeskyně s podmanivou sochařskou výzdobou, Kailásanáthův chrám vytesaný do skály – neskutečný klenot starověké Indie.

19. den

Adžanta : jedinečné jeskyně s nádhernými barevnými freskami a sochami, toulky městem hrdinného Šivádžího.

20. den

Aurangábád – Bombaj: ranní vlak do kosmopolitního největšího indického města – odpoledne individuální volno nebo pitoreskní Crawfordova tržnice.

21.–22. den

Bombaj – Praha: výlet lodí na "sloní" ostrov Elefanta  – hinduistické jeskyně s proslavenou sochou Šivy; symbolický vstup do Indie – tzv. "Indická brána", promenáda Marine Drive; noční odlet do Prahy, přílet do ČR 22. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Madrás / Haidarábád (Bombaj)–Praha (vč. všech poplatků), 2x noční lehátkový vlak, 1x minivláček (+ 2x denní vlak v prodloužení), loďky, minibus a rikši, 13x hotel ** se snídaní (+ 4x v prodloužení), český odborný průvodce China Tours.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Fotogalerie
Zajímavosti

Víte, kdo patří mezi největší zaměstnavatele na světě? Státem vlastněné Indické dráhy (IR), jež zaměstnávají přes 1,4 milionu lidí, jsou na předním místě. Indická železnice je vůbec nejrozsáhlejší železniční sítí na světě. Více než 10 000 vlaků ujede průměrně téměř 80 000 kilometrů každý den a přepraví přes 30 milionů cestujících. Nákladní vlaky převezou více než 2,8 milionů tun nákladu a to vše na 114 500 km. Dohromady tyto vlaky urazí každý den dráhu třiapůlkrát delší, než je vzdálenost ze Země na Měsíc.

 

Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů