Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Tajuplné chrámy a kláštery na střeše světa
  • Kolem nádherných jezer do základního tábora Everestu
  • Přes průsmyky mezi osmitisícovými velikány
  • Starobylé paláce a stúpy Káthmándského údolí

Magickou atmosférou prostoupené chrámy a kláštery. Nedozírné pláně s pasoucími se jaky a majestátní zasněžené osmitisícové velikány. To je Tibet. Zavedeme vás na nejkrásnější a nejznámější místa této stále ještě civilizací málo dotčené, nicméně pod vlivem Číny se velmi rychle měnící tajuplné země na "střeše světa". Z výšin náhorní planiny pak hlubokými zelenými údolími sjedeme na druhou stranu nejvyššího pohoří na světě – do Nepálu. Zde budeme obdivovat zručnost a umění starých mistrů v bývalých královských městech Káthmándského údolí a pozorovat překotný život v úzkých křivolakých uličkách kontrastující s nekonečným tichem Tibetské náhorní plošiny.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Peking: dle času příletu případná prohlídka města – lamaistický klášter Yonghegong (Jung-che-kung); večer typická čínská specialita – pekingská kachna.

3. den

Peking – Lhasa: ráno přelet do hl. m. Tibetu – bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka, uličky staré Lhasy, náměstí Barkhor.

4. den

Lhasa: impozantní bývalé sídlo dalajlamů – Potála ; jeden z největších klášterů tzv. sekty žlutých čepic – klášter Sera.

5. den

Lhasa: půldenní výlet do kláštera Gandän ležícího v nádherné scenérii přírodního amfiteátru vysoko nad údolím řeky Kjičchu (4300 m); nejstarší chrám ve Lhase Džokhang .

6. den

Lhasa – Gjance: celodenní přejezd kolem posvátného jezera Jamdok přes pětitisícový průsmyk s nádherným výhledem na 7200 m vysokou horu Nanťingaca.

7. den

Gjance – Žikace: klášter Palkhor-čchöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum, nad starým tibetským městem tyčící se pevnost Gjance; odpoledne přesun do Žikace – poutní okruh kolem kláštera k monumentální zrekonstruované pevnosti.

8. den

Žikace – Šäkar: jeden z nejvýstavnějších tibetských klášterů a sídlo pančenlamů Tašilhünpo; odpoledne přejezd přes průsmyk Gjaco (5220 m) do Šäkaru.

9. den

Šäkar – základní tábor Mt. Everestu : odbočka do základního tábora (5200 m) nejvyšší hory světa, 8850 m vysoké Matky hor  odpoledne pěší návštěva základního tábora; nocleh v klášterní ubytovně nedaleko Rongphu – nejvýše položeného kláštera na světě.

10. den

Rongphu – tibetská hranice: východ slunce nad Everestem; celodenní přejezd směrem na tibetsko-nepálské hranice s výhledem na další osmitisícové vrcholy, zejména nejnižší osmitisícovku Šišapangma.

11. den

Hranice – Káthmándú: celodenní přesun do Nepálu a dále hlubokým lesnatým údolím; večerní Káthmándú – obchodní čtvrť Thamel.

12. den

Káthmándské údolí: celodenní okruh pronajatým mikrobusem – hinduistické centrum Pašupatináth se spalovacími gháty, bývalé hlavní město Bhaktapur, tzv. opičí chrám se stúpou Svajambhunáth s výhledem na celé údolí.

13.–14. den

Káthmándú – Praha: dopoledne volno na nákupy, nebo fakultativně možnost letu k Everestu; další královské město Pátan a odpoledne odlet, přílet do ČR 14. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Peking / Káthmándú–Praha (vč. všech poplatků), 1x přelet Peking–Lhasa, mikrobusy, 8x hotel *** + 2x hotel ** se snídaní, 1x vícelůžková ubytovna (Everest), 1x večeře (pekingská kachna), vstupné do památkových objektů dle programu, český odborný průvodce China Tours, v Tibetu i místní průvodce.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

nepálské vízum – 30 USD (platí se při vstupu)

Poznámka:

Zájezd lze individuálně prodloužit programem v Bhútánu – více informací v kanceláři.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Náročnost:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu – v Tibetu se pohybujeme v nadmořské výšce až okolo 5000 m. Pro zájezd není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace.

Fotogalerie
Zajímavosti

Italský horolezec Reinhold Messner věří, že bájný yetti existuje. V průběhu 12 let zorganizoval v Tibetu a Nepálu přes dvacet výprav, které popsal ve své knize Yetti, legenda a skutečnost. Messner našel zvíře, kterému se říká sněžný medvěd a odpovídá představám místních lidí o yettim. Yetti prý má v mládí načervenalou srst, která později tmavne a dostává šedivou barvu. Dožívá se prý 20 až 30 let, živí se ovcemi a přesně podle legendy je citlivý na hluk. Myslíte, že na něj v základním táboře Everestu narazíme?

 

Katalog 2017 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů