Najít na mapě
Nejbližší termíny

11. 10. – 28. 10. 2015 (18 dní)


základní varianta

66 800 Kč

11. 10. – 1. 11. 2015 (22 dní)


+ prodloužení u moře

72 800 Kč

Zájezdem vás může provázet
Stručně o zájezdu
 • Monumentální chrámy Borobudur a Prambanan
 • Úchvatný východ slunce nad kráterem Bromo
 • Exotické tance Bali a tradiční loutkové divadlo
 • Relax na písčitých plážích ostrova Lombok

Jáva, Sulawesi, Bali a Lombok. Přijměte pozvání do Indonésie – největšího souostroví světa – a seznamte se s kulturní a náboženskou různorodostí jeho ostrovů. Poznejte monumentální chrámy Borobudur a Prambanan, animistickou kulturu Toradžů i nesčetné exotické taneční a divadelní formy. Okouzlí vás také nádherná, nesmírně pestrá a rozmanitá indonéská příroda. Zažijete východ slunce nad vulkánem Bromo, projdete se mezi rýžovými políčky. Poznáte unikátní tradiční kultury a ochutnáte místní skvělou kuchyni. Zájemci si mohou cestu prodloužit o odpočinout si na písčitých plážích ostrova Lombok.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Yogyakarta: přílet do hl. m. bývalého jávského království, proslaveného výrobou batik.

3. den

Yogyakarta: návštěva sultánského paláce, prohlídka „vodního paláce“ Taman Sari; výlet do hinduistického chrámu Prambanan z 9. stol.; večer představení Rámájany.

4. den

Yogyakarta: východ slunce na buddhistickém chrámu Borobudur z přelomu 8. a 9. stol., menší chrámy Mendut a Pawon; procházka po obchodní třídě Malioboro; večer fakultativně tradiční javánské loutkové divadlo.

5. den

Yogyakarta – Bromo: celodenní přesunpřes centrální Jávu k vulkánu Bromo.

6. den

Bromo: úchvatná scenérie východu slunce nad vulkánem Bromo a činnou sopkou Gunung Semeru (3676 m) v pozadí – procházka po okraji vulkánu; přesun do Bondowoso nedaleko náhorní planiny Ijen.

7. den

Planina Ijen: výlet s výstupem k sirnému jezeru na hranu kráteru Kawah Ijen s úchvatnou scenérií – nosiči s koši naplněnými sírou absolvují namáhavý výstup ze dna kráteru.

8. den

Bondowoso – Makassar: přejezd do města Surabaja a přelet na ostrov Sulawesi.

9. den

Makassar – Rantepao: celodenní přejezd krásnou tropickou krajinou do centra unikátní kulturní oblasti Tana Toraja.

10. den

Rantepao: návštěva místního typického tržiště; možnost zúčastnit se tradiční pohřební slavnosti, při níž se obětují až desítky buvolů (nemusí se vždy konat).

11. den

Rantepao: pěší výlety po okolí – terasovitá rýžová políčka, pasoucí se vodní buvoli, tradiční stavení s typickými střechami.

12. den

Rantepao: výlet po vesničkách v okolí – Kete Kesu s tradičními domy ve tvaru buvolích rohů, Lemo s figurkami tau tau, Londa s tzv. zavěšenými hroby; noční autobus.

13. den

Makassar – Ubud: ranní příjezd, přelet do Denpasaru a přejezd do kulturního centra ostrova Bali – odpočinek s možností tradičních balijských masáží.

14. den

Bali: celodenní okruh po ostrově – chrám posvátného pramene Pura Tirta Empul, největší balijský chrám Besakih rozkládající se na úpatí vulkánu Gunung Agung (3142 m), jezero Danau Batur; večer fakultativně představení tradičního balijského tance.

15. den

Bali: výlet do oblasti centrálních hor – jezerní chrám Danu Bratan zasvěcený Dewi Danu, bohyni vody, botanická zahrada; příjemná procházka balijským venkovem – dle konkrétní sezony buď k vodopádu u vesnice Munduk, NEBO u terasovitých rýžových políček v okolí Jatiluwih.

16. den

Ubud: ráno volno na nákupy, fakultativně návštěva Opičího lesa; odpoledne prohlídka chrámu Taman Ayun – jeden z nejkrásnějších na Bali; scénický západ slunce nad „chrámem na moři“ Tanah Lot.

17.–18. den

Ubud - Denpasar - Praha: přesun do Denpasaru a olet domů, přílet 18. den.

PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ LOMBOK:

17. den

Ubud – Lombok: přesun na ostrov s majestátním vrcholem sopky Gunung Rinjani (3726 m) – přejezd do hotelu u pláže a ubytování.

18.–20. den

Lombok: tři dny na písečných plážích – odpočinek s možností šnorchlování, koupání či individuálního poznávání ostrova.

21.–22. den

Lombok – Praha: přesun na letiště a odlet do ČR, přílet domů 22. den.

Termíny zájezdu

Podmínky

Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3339952011. 10. – 28. 10. 2015 (18 dní) 66 800 Kč Rezervovat

základní varianta

 • zobrazit služby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 5 800 Kč
3339952111. 10. – 1. 11. 2015 (22 dní) 72 800 Kč Rezervovat

+ prodloužení u moře

 • zobrazit služby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 7 900 Kč
3339961014. 5. – 31. 5. 2016 (18 dní) 68 800 Kč 66 048 Kč   sleva 2 752 Kč
sleva za včasnost do 14. prosince 2015
Rezervovat

základní varianta

 • zobrazit služby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 5 900 Kč
3339961114. 5. – 4. 6. 2016 (22 dní) 74 800 Kč 71 808 Kč   sleva 2 992 Kč
sleva za včasnost do 14. prosince 2015
Rezervovat

+ prodloužení u moře

 • zobrazit služby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 8 200 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Yogyakarta / Denpasar nebo Mataram–Praha (vč. všech poplatků), 2x přelet (Surabaya–Makassar–Denpasar), 1x noční linkový autobus na sezení, mikrobusy, 1x loď nebo trajekt v prodloužení, 14x hotel ** se snídaní (+ 4x v prodloužení), český odborný průvodce China Tours.

Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie

Další informace o zemích

Buddhismus v JV Asii

Buddhismus vychází z hinduismu, některé základní koncepty sdílí (reinkarnace, karmický zákon, do značné části i mytologii), jiné rozvádí dál a modifikuje. Za zakladatele buddhismu je označován princ Siddhárta Gautama, který žil v 6.–5. století před Kristem v severní Indii. Již při narození bylo předpovězeno, že se stane buď velkým králem, nebo velkým náboženským učitelem. Siddhártův otec měl samozřejmě zájem, aby jeho syn převzal vládu nad zemí a snažil se mladého prince ochránit před veškerými strastmi života. Až do svých 29 let nepoznal Siddhárta nic než radovánky a příjemné stránky života. Poté, podle tradičního podání, při návštěvě města za zdmi královského paláce se setkal se stářím a strádáním, nemocí a smrtí. Ve stejnou dobu také uviděl mnicha, jehož duševní vyrovnanost na Siddhártu velice zapůsobila. Rozhodl se odejít z paláce, opustit svou rodinu a postavení a plně se věnovat meditacím a hledání cesty k osvícení. Vyhledal nejlepší učitele, pod jejichž vedením se věnoval hlubokým meditacím, podrobil se kruté askezi, sahající až na samou hranici lidských možností, ale přesto nedokázal dosáhnout osvícení. Poté se rozhodl následovat svou vlastní cestu, vyhýbající se extrémům jak nevázaného života, tak přílišné askeze. Krátce poté dosáhl osvícení a stal se tak Buddhou (osvíceným), velkým duchovním učitelem. Zásadní pravdy, které během svého osvícení nahlédl a poté vyučoval, jsou dodnes tím nejzákladnějším učením buddhismu. Patří mezi ně tzv. čtyři vznešené pravdy (týkající se strastné povahy lidského bytí), vznešená osmidílná stezka (cesta vedoucí k zániku utrpení) a dvanáctidílný řetězec podmíněného vznikání. 

Celý článek
China Tip

Stínové divadlo je velmi populární v celé JV Asii, v Indonésii a zejména na Jávě a Bali obzvlášť. Mnohahodinová představení vysílá dokonce i televize a Javánci dokáží strávit jejich sledováním celou noc. Stínové loutky se vyrábějí z buvolí kůže a jsou barevně vymalovány, což samo o sobě naznačuje, že diváci je sledují především ze strany, odkud vrhají stín, nikoli naopak, jak by se mohlo zdát podle názvu "stínové divadlo" logické.

Nevybrali jste si? Nevíte si rady?

Napište nám

Kontaktujte nás

+420 222 958 203
Jana Pavlištíková
Petra Fliegelová
info@chinatours.cz

Radka
Podpěrová

Vaše ohlasy

Sylvie Mikulášková, Praha, 17.7.2015

Chtěla jsem Vám ještě jednou poděkovat za individuální řešení v realizaci zájezdu v tak malém počtu účastníků. Velmi si vážím, že dokážete klientům vyjít vstříc, pokud to jen trochu jde, proto i s Vámi jezdím, tímto se odlišujete od konkurence. Samotný zájezd byl moc fajn, i když přejezdy a velkou procestovanou vzdáleností poměrně náročný. Hodně jsme viděli a vzpomínky zůstanou, stálo to rozhodně za to. Zpáteční cesta se nám kvůli rozmarům přírody trochu protáhla, ale bylo fajn spojit Malajsii a Indonésii ještě s prohlídkou Dubaje. Právě kvůli tomuto zdlouhavému cestování zpět se muselo zaimprovizovat i v cestě z Lomboku na Bali, kde jsme strávili oproti původně plánovanému další noc, a potom se pokračovalo návaznými lety přes Dubaj a Miláno do Prahy. Děkuji, že jste se o nás postarali. Ráda bych mimo jiné pochválila šikovného průvodce Pavla Bártíka, který chválu sice nemá rád, ale plně si ji zaslouží – s nastalou situací si poradil naprosto skvěle a zařídil vše potřebné. Po celou naši skoro třítýdenní cestu byl k "dámskému a převážně seniornímu obsazení" velmi vstřícný, trpělivý, ochotný a díky svým rozsáhlým znalostem téměř v jakémkoliv oboru schopen zodpovědět i tu nejvšetečnější otázku. A ne každý by byl ochoten strávit v Indonésii další týdny čekáním na další návazný zájezd. Moc ho chválím, máte opravdu skvělé průvodce!

J. Pištorová, Praha 8, 17.11.2013

Luboš je „profík“, který svou práci dělá moc dobře. Bylo na něm vidět, že má lásku k Indonésii. S tou nám o ní celou dobu vyprávěl a provázel. Zná o zemi mnoho a myslím, že jsme mnoho navíc okusili. Je velmi empatický k potřebám velmi rozdílných klientů, citlivě provází. Byla jsem na zájezdu tohoto typu poprvé (poznávací – s CK), takže nemám srovnání. Ale bylo by fajn, kdyby taková profesionalita byla i jinde, jako je v China Tours.

Další zajímavé zájezdy
Katalog 2015/16 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů