Najít na mapě
Nejbližší termíny

11. 10. – 28. 10. 2015 (18 dní)


základní varianta

sleva 1 336 Kč (2%)

66 800 Kč65 464 Kč

11. 10. – 1. 11. 2015 (22 dní)


+ prodloužení u moře

sleva 1 456 Kč (2%)

72 800 Kč71 344 Kč

Zájezdem vás může provázet
Stručně o zájezdu
 • Monumentální chrámy Borobudur a Prambanan
 • Úchvatný východ slunce nad kráterem Bromo
 • Exotické tance a tradiční divadlo
 • Písčité pláže ostrova Lombok

Jáva, Sulawesi, Bali a Lombok. Přijměte pozvání do Indonésie – největšího souostroví světa – a seznamte se s kulturní a náboženskou různorodostí jejích ostrovů. Poznejte monumentální chrámy Borobudur a Prambanan, animistickou kulturu Toradžů i nesčetné exotické taneční a divadelní formy. Okouzlí vás také nádherná, nesmírně pestrá a rozmanitá indonéská příroda. Zažijete východ slunce nad vulkánem Bromo, projdete se mezi rýžovými políčky. Poznáte unikátní tradiční kultury, ochutnáte místní skvělou kuchyni. Zájemci si mohou cestu prodloužit o odpočinek na písčitých plážích ostrova Lombok.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Yogyakarta: přílet do hl. m. bývalého jávského království, proslaveného výrobou batik.

3. den

Yogyakarta: návštěva sultánského paláce, prohlídka „vodního paláce“ Taman Sari; výlet do hinduistického chrámu Prambanan z 9. stol.; večer představení Rámájany.

4. den

Yogyakarta: východ slunce na buddhistickém chrámu Borobudur z přelomu 8. a 9. stol.; menší chrámy Mendut a Pawon; procházka po obchodní třídě Malioboro, večer fakultativně tradiční javánské loutkové divadlo.

5. den

Yogyakarta – Bromo: celodenní přesun z Yogyakarty přes centrální Jávu k vulkánu Bromo.

6. den

Bromo: úchvatná scenérie východu slunce nad vulkánem Bromo a činnou sopkou Gunung Semeru (3676 m) v pozadí – procházka po okraji vulkánu; přesun do Bondowoso nedaleko náhorní planiny Ijen.

7. den

Planina Ijen: výlet s výstupem k sirnému jezeru na hranu kráteru Kawah Ijen s úchvatnou scenérií – nosiči s koši naplněnými sírou absolvující namáhavý výstup ze dna kráteru.

8. den

Bondowoso – Makassar: přejezd do města Surabaja a přelet na ostrov Sulawesi.

9. den

Makassar – Rantepao: celodenní přejezd krásnou tropickou krajinou do města Rantepao – centrum unikátní kulturní oblasti Tana Toraja.

10. den

Rantepao: návštěva místního typického tržiště; možnost zúčastnit se tradiční pohřební slavnosti, při níž se obětují až desítky buvolů (nemusí se vždy konat).

11. den

Rantepao: pěší výlety po okolí – terasovitá rýžová políčka, pasoucí se vodní buvoli, tradiční stavení s typickými střechami.

12. den

Rantepao: výlet po vesničkách v okolí – Kete Kesu s tradičními domy ve tvaru buvolích rohů, Lemo s figurkami tau tau, Londa s tzv. zavěšenými hroby; noční autobus do Makassaru.

13. den

Makassar – Ubud: ranní příjezd, přelet do Denpasaru a přejezd do Ubudu – kulturní centrum ostrova Bali; odpočinek s možností tradičních balijských masáží.

14. den

Bali: celodenní okruh po ostrově – chrám posvátného pramene Pura Tirta Empul, největší balijský chrám Besakih rozkládající se na úpatí vulkánu Gunung Agung (3142 m), jezero Danau Batur; večer fakultativně představení tradičního balijského tance.

15. den

Bali: výlet do oblasti centrálních hor – jezerní chrám Danu Bratan zasvěcený Dewi Danu, bohyni vody, botanická zahrada; příjemná procházka balijským venkovem – dle konkrétní sezony buď k vodopádu u vesnice Munduk, NEBO u terasovitých rýžových políček v okolí Jatiluwih.

16. den

Ubud: ráno volno na nákupy, fakultativně návštěva Opičího lesa; odpoledne prohlídka chrámu Taman Ayun – jeden z nejkrásnějších na Bali; scénický západ slunce nad „chrámem na moři“ Tanah Lot.

17.–18. den

Přesun do Denpasaru a let domů, přílet 18. den.

PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ LOMBOK:

17. den

Ubud – Lombok: přesun na ostrov Lombok s majestátním vrcholem sopky Gunung Rinjani (3726 m), přejezd do hotelu u pláže, ubytování.

18.–20. den

Lombok: tři dny na písečných plážích ostrova Lombok – odpočinek s možností šnorchlování, koupání, či individuálního poznávání ostrova.

21.–22. den

Odlet zpět do ČR, přílet domů 22. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3339952011. 10. – 28. 10. 2015 (18 dní) 66 800 Kč 65 464 Kč   sleva 1 336 Kč
sleva za včasnost do 11. července 2015
Rezervovat

základní varianta

 • zobrazit služby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 5 800 Kč
   indonéské vízum - 1 200 Kč
3339952111. 10. – 1. 11. 2015 (22 dní) 72 800 Kč 71 344 Kč   sleva 1 456 Kč
sleva za včasnost do 11. července 2015
Rezervovat

+ prodloužení u moře

 • zobrazit služby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 7 900 Kč
   indonéské vízum - 1 200 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Yogyakarta / Denpasar nebo Mataram–Praha (vč. všech poplatků), 2x přelet (Surabaya–Makassar–Denpasar), 1x noční linkový autobus na sezení, mikrobusy, 1x loď nebo trajekt v prodloužení, 14x hotel ** se snídaní (+ 4x v prodloužení), český odborný průvodce China Tours.

Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie

Další informace o zemích

Buddhismus v JV Asii

Buddhismus vychází z hinduismu, některé základní koncepty sdílí (reinkarnace, karmický zákon, do značné části i mytologii), jiné rozvádí dál a modifikuje. Za zakladatele buddhismu je označován princ Siddhárta Gautama, který žil v 6.–5. století před Kristem v severní Indii. Již při narození bylo předpovězeno, že se stane buď velkým králem, nebo velkým náboženským učitelem. Siddhártův otec měl samozřejmě zájem, aby jeho syn převzal vládu nad zemí a snažil se mladého prince ochránit před veškerými strastmi života. Až do svých 29 let nepoznal Siddhárta nic než radovánky a příjemné stránky života. Poté, podle tradičního podání, při návštěvě města za zdmi královského paláce se setkal se stářím a strádáním, nemocí a smrtí. Ve stejnou dobu také uviděl mnicha, jehož duševní vyrovnanost na Siddhártu velice zapůsobila. Rozhodl se odejít z paláce, opustit svou rodinu a postavení a plně se věnovat meditacím a hledání cesty k osvícení. Vyhledal nejlepší učitele, pod jejichž vedením se věnoval hlubokým meditacím, podrobil se kruté askezi, sahající až na samou hranici lidských možností, ale přesto nedokázal dosáhnout osvícení. Poté se rozhodl následovat svou vlastní cestu, vyhýbající se extrémům jak nevázaného života, tak přílišné askeze. Krátce poté dosáhl osvícení a stal se tak Buddhou (osvíceným), velkým duchovním učitelem. Zásadní pravdy, které během svého osvícení nahlédl a poté vyučoval, jsou dodnes tím nejzákladnějším učením buddhismu. Patří mezi ně tzv. čtyři vznešené pravdy (týkající se strastné povahy lidského bytí), vznešená osmidílná stezka (cesta vedoucí k zániku utrpení) a dvanáctidílný řetězec podmíněného vznikání. 

Celý článek
China Tip
Stínové divadlo je velmi populární v celé JV Asii, v Indonésii a zejména na Jávě a Bali obzvlášť. Mnohahodinová představení vysílá dokonce i televize a Javánci dokáží strávit jeho sledováním celou noc. Stínové loutky se vyrábějí z buvolí kůže a jsou barevně vymalovány, což samo o sobě naznačuje, že diváci je sledují především ze strany, odkud vrhají stín, nikoli naopak, jak by se mohlo zdát podle názvu "stínové divadlo" logické.
Nevybrali jste si? Nevíte si rady?

Napište nám

Kontaktujte nás

+420 222 958 203
Jana Pavlištíková
Petra Fliegelová
info@chinatours.cz

Radka
Podpěrová

Vaše ohlasy

J. Pištorová, Praha 8, 17.11.2013

Luboš je „profík“, který svou práci dělá moc dobře. Bylo na něm vidět, že má lásku k Indonésii. S tou nám o ní celou dobu vyprávěl a provázel. Zná o zemi mnoho a myslím, že jsme mnoho navíc okusili. Je velmi empatický k potřebám velmi rozdílných klientů, citlivě provází. Byla jsem na zájezdu tohoto typu poprvé (poznávací – s CK), takže nemám srovnání. Ale bylo by fajn, kdyby taková profesionalita byla i jinde, jako je v Chinatours.

Další zajímavé zájezdy
Katalog 2015/16 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů