Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Zajímavé národnostní menšiny, bubnové věže a kryté mosty
 • Mohutné vodopády, terasovitá pole, jeskyně a rozeklaná údolí 
 • Zapomenuté vesničky, kde se zastavil čas
 • Unikátní kruhová sídliště tulou a obranné věže diaolou

To nejznámější z Číny už jste viděli a chtěli byste poznat i místa ještě nedotčená moderním čínským rozvojem? Vezmeme vás do horských oblastí jižní Číny, které jsou sice chudé, ale bohaté na krásnou subtropickou přírodu a velmi zajímavé národnostní menšiny. Poznáme blíže život obyčejných venkovanů, projdeme se po rýžovištích, vyzkoušíme místní jednoduchou kuchyni a nebo přenocujeme v místních tradičních obydlích. Navštívíme i větší města – přístavy Kanton a Xiamen, ale hlavně jedinečné architektonické památky UNESCO v jejich okolí – opevněné věže diaolou a kruhové stavby tulou.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Guiyang (Kuej-jang) – Anshun (An-šun): přílet do Guiyangu a přejezd do Anshunu – cestou vesnice Tianlong (Tchien-lung) neboli Nebeský drak nár. menšiny Tunpu (Tchun-pchu) a majestátní chrám (pevnost) Wulong (Wu-lung) na Nebeské terase.

3. den

Anshun: celodenní výlet k mohutnému 78 m vysokému a 101 m širokému vodopádu Stromu žlutých plodů  rozsáhlý areál s dalšími vodopády, jeskyněmi, kaskádami a kamenným lesem.

4. den

Anshun Kaili (Kchaj-li): konfuciánský chrám a živoucí tržíště; přejezd do Kaili, centra etnika Miao (Miao) – cestou opevněné městečko Qingyan (Čching-yen) ze 14. stol.

5. den

Kaili – Xijiang (Si-ťiang): přejezd hlubokým údolím řeky přes vesnici Langde (Lang-te) do vesnice Xijiang (obě s obyvateli etnika Miao), roztroušené na strmých svazích řeky v objetí terasovitých rýžových políček.

6. den

Xijiang – Rongjiang (Žung-ťiang): celodenní přejezd do Rongjiangu – cestou zastávky ve vesnicích s úžasnou atmosférou ospalého jihočínského venkova.

7. den

Rongjinag – Congjiang (Cchung-ťiang): přejezd přes turisty dosud neobjevené vesničky nár. menšin Miao a Dong s možností nahlédnout do skutečného života těchto etnik – výroba indigového oblečení, sušení sóji a rýže, 360 let stará bubnová věž.

8. den

Congjiang – Zhaoxing (Čao-sing) – Chengyang (Čcheng-jang): prohlídka Zhaoxingu, centra nár. menšiny Dong – pět bohatě zdobených bubnových věžíkryté mosty; večer příjezd do Chengyangu.

9. den

Chengyang Longji (Lung-ťi): pětiobloukový krytý dřevěný most Větru a deště, největší v celé oblasti (65 m); kulturní vystoupení nár. menšiny Dong; přejezd do oblasti Longji – nocleh na rýžových terasách.

10. den

Longji – Guilin (Kuej-lin): ráno na rýžových terasách Dračí hřbet s menšinou Zhuang (Čuang); půldenní pěší výlet do vesnice Dazhai (Ta-čaj) s menšinou Yao (Jao) a s nádhernými výhledy na další terasy; přejezd do Guilinu.

11. den

Guilin – Xiamen (Sia-men): dopoledne dle času skalní útvar Sloní chobot s vyhlídkou na řeku Li; odpoledne přelet do přístavního města Xiamen – procházka po rušné pěší zóně končící u moře; možnost večeře ve stylu darů moře.

12. den

Xiamen – Yongding (Jung-ting): přívozem na ostrov Gulangyu (Ku-lang-jü) s koloniální architekturou; odpoledne přejezd do centra oblasti tulou (tchu-lou) – jednoduché ubytování v tradičním kruhovém obydlí s neopakovatelnou atmosférou.

13. den

Yongding: celodenní návštěva okolních vesnic – unikátní kruhová sídliště národnostní menšiny Hakka (okolo 3000 v celé oblasti, největší 63 m); noční přejezd lehátkovým vlakem.

14. den

Kanton: brzy ráno příjezd; 600 m vysoká TV věž – 2. nejvyšší na světě, buddhistický klášter Hualin (Chua-lin), klášter Šesti banyánů s Květinovou pagodou, výstavní dvůr rodiny Chen (Čchen); možnost večeře ve stylu dim sum.

15.–16. den

Kanton – Praha: celodenní výlet do oblasti Kaiping  (Kchaj-pching) za diaolou (tiao-lou) – opevněné mnohapatrové věže proti banditům (asi 1800 v celé oblasti), návštěva nejzajímavějších vesniček a výstup na některé z věží; večer odlet domů, přílet do ČR 16. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Kanton–Praha (vč. všech poplatků)
 • 2x vnitrostátní přelet (Kanton–Guiyang a Guilin–Xiamen)
 • 1x noční lehátkový vlak II. třídy
 • pronajatý mikrobus a MHD ve městech
 • 11x hotel **
 • 1x jednoduchý guest house v tradičním kruhovém obydlí
 • český čínsky hovořící průvodce China Tours.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Stravování:

U tohoto zájezdu není žádné stravování zahrnuto v ceně – hlavním důvodem je, že tento zájezd je koncipován v úrovni **, což odpovídá i úrovni ubytování, a hotely kategorie ** nemají většinou restaurace, nelze tam tedy zajistit ani snídaně. Určitě se ale nemusíte bát, že byste hladověli…
Snídaně: V hotelech bývá varná konvice (nebo na chodbě termosky s horkou vodou) i sáčky s čajem, jen pokud máte rádi kávu, je třeba si ji vzít z domova, a k tomu si během předchozího dne můžete něco zakoupit v obchodech. Někde je možné snídani zajistit přímo v hotelu, nebo se dá zajít do blízké restaurace (stánku na ulici) na rychlou „čínskou“ snídani (knedlíčky/placky). V každém případě vždy průvodce předem informuje, která varianta bude u daného ubytování možná.
Obědy: Většinou se z časových důvodů speciálně neřeší – na památkách/výletních místech bývají různé stánky s občerstvením (placky, nudle, knedlíčky, grilované špejle). V každém případě doporučujeme mít po celý den u sebe dostatek balené vody apod.
Večeře: Jsou hlavním jídlem dne a průvodci je pro zájemce organizují – vždy nabídnou, kdo má zájem jít na společnou večeři, zavedou vás do některé vytipované restaurace či jídelny a pomohou s výběrem.
Výše veškeré útraty za jídlo a nápoje je tedy na zájezdu zcela v rukou klientů – dle volby úrovně stravování je třeba počítat s 10–15 USD/den.

Fotogalerie
Zajímavosti

Nejstarší nálezy jídelních hůlek pocházejí zhruba z 12. století př.n.l. V té době se však pravděpodobně používaly jen v kuchyni při vaření a na míchání ohně. Jíst se s nimi běžně začalo až zhruba na přelomu tisíciletí. Na jejich výrobu se používá dřevo, kov nebo i plast. Mohou být také z nefritu, kostí nebo dokonce slonoviny. Nejčastěji se dělají z bambusu, který roste velmi rychle. Jedná se totiž většinou o hůlky jednorázové, jejichž spotřeba se v Číně odhaduje na několik desítek miliard ročně.

 

Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů