Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu

• Ziro v Arunáčalpradéši – ženy zdobící si nozdry mohutnými disky
• Pozorování nosorožců a divokých slonů v NP Kazíranga
• Ostrov Madžulí na řece Brahmaputra s kláštery tančících mnichů
• Domorodé vesnice bývalých lovců lebek v nágském Monu
• Dvoupatrové stromové mosty v Méghálaje

Vydejte se s námi do neprávem opomíjených oblastí severovýchodní Indie – Ásámu, Arunáčalpradéše, Nágska a Méghálaje, jež ukrývají etnografické poklady v podobě desítek kmenů pramálo dotčených moderním způsobem života. Navštívíme vesnice kmene Apatani, jehož ženy si zkrášlují tváře tetováním a nosy kuriózními ozdobami. V národním parku Kazíranga uvidíme vzácné indické nosorožce a na ostrově Madžulí nahlédneme do života hinduistických mnichů. Vstoupíme i do osad bývalých lovců lebek v Nágsku a projdeme se po „živých“ dvoupatrových mostech upletených z lián a bujného stromoví. Tato dobrodružná cesta představuje Indii v její málo známé, ale o to exotičtější podobě.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Gauhátí: přílet do Dillí a přestup na vnitrostátní let do Gauhátí, hl. města státu Ásám; večerní návštěva chrámu Kámákhja, zasvěceného bohyni Kálí a důležitého centra tantrického kultu.

3. den

Gauhátí – NP Namérí: dopolední procházka po březích Brahmaputry v centru města, loďkou na ostrůvek Peacock s chrámem Umánanda; odpoledne přejezd do klidu a ticha ásámské džungle v NP Namérí.

4. den

NP Namérí: přírodní rezervace s bohatou populací slonů a několika stovkami druhů ptactva, říční safari – ranní procházka džunglí s místním průvodcem, návštěva typické ásámské vesnice a odpoledne pohodový rafting na jednom z přítoků Brahmaputry.

5. den

Namérí – Ziro: celodenní přesun do turisty stále neobjeveného Árunáčalpradéše; usedlost Ziro ve svěžím podhůří Himálaje a centrum horských kmenů Nishi, jehož muži se zdobí složitou čepicí korunovanou zobákem dvojzoborožce, a Apatani.

6. den

Ziro: celodenní prohlídka (pomocí aut i pěšky) vesnic kmene Apatani – jak ženy, tak muži si krášlí tvář tetováním, které se liší od vesnice k vesnici, ženy si navíc vkládají dřevěné disky do nosní chrupavky – čím větší, tím krásnější.

7. den

Ziro – Madžulí: návrat do nížin Ásámu a přejezd domorodým trajektem přes Brahmaputru na jeden z největších říčních ostrovů na světě.

8. den

Madžulí: ostrov proslavený hinduistickými kláštery, tzv. sátrami – ukázky tradičních řemesel, usedlosti mnoha různých kmenů z arunáčalských hor, domky postavené na kůlech chránících obyvatele před záplavami během monzunového období, možnost projížďky na kole či procházka po idylických vesničkách.

9. den

Madžulí – Mon: brzy ráno trajektem přes Brahmaputru zpět na pevninu a dlouhý celodenní přejezd do tajuplného Nágska (Nagaland), nacházejícího se na hranicích s Myanmarem.

10. den

Mon: celodenní návštěva domorodých vesnic bývalých lovců lebek – vesnice Phuktong s velkými mužskými domy a rezidencí náčelníka, vesnice Longwa, odkud místní angh (náčelník) vládne okolním vesnicím (Longwa je unikátní také tím, že jedna její polovina se nachází v Indii, zatímco druhá v Myanmaru), poslední pravá divočina celé jižní Asie.

11. den

Mon – Džórhat: celodenní přejezd z Nágska zpět do Ásámu a nocleh ve městě studentů.

12. den

Džórhat – NP Kazíranga : přejezd k nejznámějšímu národnímu parku SV Indie, domovu populace nosorožce indického a jednomu z posledních světově vyhlášených NP zatím nezasažených turismem; odpolední safari v džípech – sledování nosorožců, pelikánů, sambarů, muntžaků a další zvěře, při troše štěstí zahlédneme i nejplašší z nich – pantera a tygra.

13. den

NP KazírangaŠilaung: ranní projížďka v parku na slonech; přejezd do hl. města státu Méghálaja – podvečerní procházka rušnými tržišti s množstvím restaurací, obchůdků i stánků.

14. den

ŠilaungČérapuňdží: návštěva vynikajícího muzea domorodých kmenů, mapujícího prakticky všechny kmeny SV Indie; poté přejezd k nejvlhčímu místu na planetě Zemi s úchvatnými vodopády Nohkalikai – výhledy z méghálajských útesů do nekonečných nížin Bangladéše.

15. den

Čérapuňdží: celodenní pěší sestup hluboko do nížiny k proslulým dvoupatrovým stromovým mostům.

16.–17. den

Čérapuňdží – Gauhátí – Praha: přejezd zpět do hl. m. Ásámu a večerní přelet do Dillí, následně brzký ranní let do Prahy, přílet 17. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Dillí–Praha (vč. všech poplatků)
 • 2x přelet Dillí–Gauhátí–Dillí
 • automobily Tata Sumo (bez klimatizace) / džípy / rikši
 • lodičky a 2x trajekt přes Brahmaputru
 • 10x stylový hotel ** a 2x chatka v Monu
 • 2x pohodlný stan na dřevěné podsadě s vlast. soc. zař. v kempu v NP Namérí
 • veškeré snídaně
 • kompletní vstupné (včetně NP) dle programu
 • sloní safari a džípy v NP Kazíranga
 • místní anglicky hovořící průvodce-doprovod
 • český odborný průvodce China Tours.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Fotogalerie
Zajímavosti

Víte, že NP Kazíranga byl prohlášen rezervací divoké zvěře již na počátku minulého století? Se svými 430 km2 patří k nejmalebnějším národním parkům na světě. V r. 1926 se stal chráněným územím a tehdy zde žilo téměř 50 % světové populace tygrů. Od r. 1974 je tato oblast v severoindickém státě Ásám národním parkem a v r. 1985 byla připsána na seznam UNESCO.

Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů