Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Ziro v Arunáčalpradéši – ženy zdobící si nozdry mohutnými disky 
 • Pozorování nosorožců a divokých slonů v NP Kazíranga
 • Ostrov Madžulí na řece Brahmaputra s kláštery tančících mnichů
 • Festival někdejších lovců lebek v nágském Monu

Vydejte se s námi do neprávem opomíjených oblastí východní Indie – Ásámu, Arunáčalpradéše a Nágska, jež ukrývají etnografické poklady v podobě desítek kmenů sotva dotčených moderním způsobem života. Budeme cestovat proti proudu času a staneme se svědky slavnosti bojovných Konyaků, kteří se ještě nedávno vydávali na lov lebek svých nepřátel. Navštívíme vesnice kmene Apatani, jehož ženy krášlí své tváře tetováním a nosy kuriózními ozdobami. V národním parku Kazíranga uvidíme vzácné indické nosorožce a na ostrově Madžulí zažijeme tance hinduistických mnichů. Vrcholem programu bude festival v Monu, na němž se scházejí přislušníci nágských kmenů, aby se předvedli v celé své kráse. Kdo bude chtít, prodlouží si cestu odpočinkem na krásných Andamanech – ostrovech, které se táhnou jako šňůra perel na pomezí Bengálského zálivu a Andamanského moře.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Dillí – Guváhatí: odlet z Prahy, druhý den ráno přílet do Indie, následně odlet do Guváhatí v Ásámu – brána do východní Indie na břehu mohutné Brahmaputry; návštěva chrámového komplexu Kámákhja – místo uctívání různých forem bohyně matky.

3. den

Guváhatí – Arunáčalpradéš: přesun do usedlosti Ziro v svěžím podhůří Himálaje a centra horských kmenů – cestou návštěva několika vesnic kmene Nishi, jehož muži se zdobí složitou čepicí korunovanou zobákem dvojzoborožce.

4. den

Ziro: celodenní prohlídka pomocí aut i pěšky vesnic kmene Apatani – jak ženy, tak muži si krášlí tvář tetováním, které se liší od vesnice k vesnici, ženy si navíc vkládají dřevěné disky do nosní chrupavky – čím větší, tím krásnější.

5. den

Ziro – Madžulí: několikahodinová plavba po Brahmaputře na ostrov Madžulí místními trajekty.

6. den

Madžulí: největší říční ostrov Asie proslavený hinduistickými kláštery, tzv. sátrami, které uchovávajířadu tradičních řemesel a mniši zde uctívají boha Višnua hudbou, zpěvem a tancem.

7. den

Madžulí – NP Kazíranga: plavba na jižní břeh Brahmaputry a přejezd k národnímu parku pyšnícímu se slony, nosorožci, tygry a dalšími nespočetnými druhy savců, ptáků i ryb.

8. den

NP Kazíranga  – domov nejpočetnější populace nosorožce jednorohého na světě a jeden z posledních světově vyhlášených NP zatím nezasažených masovým turismem: sloní safari, džípy po NP – sledování nosorožců indických, pelikánů, sambarů, muntžaků a další zvěře, při troše štěstí zahlédneme i nejplašší z nich – pantera a tygra.

9. den

NP Kazíranga – Sibságar: cesta mezi čajovými plantážemi do Sibságaru, odkud pochází známý ásámský čaj; odpoledne návštěva chrámu Šivadól a paláců dynastie Ahom.

10. den

Sibságar – Mon: přejezd do Nágalandu a návštěva vesnice Phuktong s velkými mužskými domy a rezidencí náčelníka.

11. den

Mon: festival Aoling – největší svátek lovců lebek se stovkami účastníků v tradičních oděvech; vesnice Longwa, odkud místní angh – náčelník – vládne okolním vesnicím. Vesnice je unikátní také tím, že jedna její polovina se nachází v Indii, zatímco druhá v Barmě.

12. den

Mon – Dibrugarh: přejezd do Dibrugarhu – cestou návštěva Charaideo Maidam, posvátného pohřebiště ahomských králů a královen a podle starodávných legend rovněž sídla ahomských bohů.

13.–14. den

Dibrugarh – Praha: dopoledne návštěva čajových plantáží a továrny na zpracování ásámského čaje; odpoledne odlet přes Dillí do Prahy, přílet do ČR 14. den.

 

PRODLOUŽENÍ NA ANDAMANECH:

13. den

Dibrugarh – Kalkata: odpoledne přelet do Kalkaty a dle časových možností návštěva Kálí ghátu – místa, které dalo Kalkatě jméno.

14.–16. den

Kalkata – Port Blair – Havelock: přelet na Andamany a dále trajektem na o. Havelock; dvoudenní odpočinek na ostrově – „pláž číslo 7“ označovaná jako nejkrásnější asijská pláž, možnost potápění a šnorchlování v průzračných vodách.

17. den

Havelock – Port Blair: dopoledne trajekt a prohlídka hl. města Andaman.

18.–19. den

Port Blair – Praha: odlet přes Dillí do Prahy, přílet 19. den. 

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Dillí–Praha (vč. všech poplatků)
 • 2x přelet Dillí–Guváhatí a Dibrugarh–Dillí/Kalkata (+ přelet Kalkata–Port Blair–Dillí v prodloužení)
 • džípy / rikši / lodičky
 • v prodloužení trajekt Port Blair–Havelock a zpět
 • 12x hotel ** / guest house
 • 10x plná penze
 • 1x večeře (po příletu do Guváhatí)
 • 1x snídaně (poslední den před odletem do Dillí) + 5x v prodloužení
 • veškeré vstupné (včetně NP) dle programu
 • český odborný průvodce China Tours.
Poznámka:

Zájezd lze prodloužit individuálním programem v Bhútánu – více informací v kanceláři.

Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Fotogalerie
Zajímavosti

Víte, že NP Kazíranga byl prohlášen rezervací divoké zvěře již na počátku minulého století? Se svými 430 km2 patří k nejmalebnějším národním parkům na světě. V r. 1926 se stal chráněným územím a tehdy zde žilo téměř 50 % světové populace tygrů. Od r. 1974 je tato oblast v severoindickém státě Ásám národním parkem a v r. 1985 byla připsána na seznam UNESCO.

 

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů