Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Nedozírné lesy na úpatí zasněžených himálajských velehor
 • Taktsang, Punakha, Phobdžikha – bhútánská klasika
 • Bumthang – komplex čtyř údolí nad 2600 m n.m.
 • Tajuplný východní Bhútán, nedávno otevřený pro turisty

Zcela nový zájezd vás zavede i do dosud neobjevené východní části Bhútánu, která byla pro turisty otevřena teprve v r. 2018. Během cesty napříč celým Bhútánem, zaměřené na poznávání místní kultury, náboženství, historie země, ale též její nedotčené panenské přírody, navštívíme prakticky všechna turisticky atraktivní místa, a právem proto tento zájezd nabízí to nejlepší z Bhútánu. Abychom se vyhnuli logisticky nezbytným, ale značně nepříjemným i zdržujícím pobytům v Dillí, volíme vnitrostátní lety, které nás dopraví do blízkosti bhútánských hranic a po skončení zájezdu též zpět do hl. města Indie, v němž však nově nebude nutné trávit noc a poslouží nám pouze jako přestupní stanice. Celý zájezd se tedy nyní týká skutečně jen a pouze Bhútánu – zářivého klenotu zasazeného v čelence Himálaje.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Dillí – Bagdógra – Phuentšoling: přílet do Dillí a vnitrostátní přelet na nejbližší indické letiště u bhútánských hranic, přejezd pronajatou dopravou k hranicím a večerní vstup do Bhútánu.

3. den

PhuentšolingParo: gompa (klášter) Kharbandi – první setkání s bhútánským buddhismem a také nádherný výhled na nekonečné indické nížiny; stoupání krajem lesů, hor a údolí po historicky první bhútánské silnici – cestou množství vodopádů, řek a malebných vesniček; po příjezdu do Paro návštěva pevností Ta dzong (dnes Národní muzeum) a Rimpong dzong, kde se natáčel film Malý Buddha.

4. den

Taktsang: dopoledne výšlap k nejznámějšímu bhútánskému klášteru „Tygří hnízdo“, jenž je přilepen ke skále ve výšce 3120 m n.m.; vyjížďka směrem k tibetské hranici a pevnosti Drukgjel dzong, po staletí střežící starou obchodní cestu do Tibetu; nejstarší a nejsvětější bhútánská svatyně Kjiču lhakhang ze 7. stol.

5. den

Paro – Thimpu: dopolední přejezd hlubokými zelenými údolími do hl. města – památný čorten, obrovská moderní socha Buddhy Dordenma nad městem, manufaktura na výrobu látek, toulky jediným skutečným městem Bhútánu, stylové domy a obyvatelé v tradičních krojích.

6. den

Thimpu – Punakha: dopoledne prohlídka města a jeho okolí – vyhlídkový vrch nad městem, působivý chrám Čangang-kha lhakhang z 15. stol., ženský klášter Dubthob s vyhlídkou na nejrozsáhlejší bhútánskou pevnost Tašičho (dnes sídlo vlády), archiv Národní knihovny s kolekcí starověkých buddhistických textů a Zorig Chusum – 13 tradičních uměleckých řemesel; po obědě přejezd přes sedlo Dočula (3050 m) s výhledy na sedmitisícovky, kterým vládne nejvyšší bhútánská hora Gangkar Punsum (7570 m), do Punakhy – bývalého hl. města země.

7. den

Punakha: prohlídka pevnosti – zimního sídla nejvyššího opata, stojící nad soutokem Pho a Mo (Mužské a Ženské řeky); nenáročný (45 min.) výšlap k čortenu Kham Sum Juellej Namgjel, nabízejícímu úžasnou vyhlídku do kraje; odpoledne procházka ke klášteru bláznivého mnicha Drukpy Kinleje, kde se žehná dřevěným falusem.

8. den

Punakha – Phobdžikha: kolem Wangdue – někdejší pevnosti, jež kopíruje strmý okraj pahorku vysoko nad řekou, do zapadlého ledovcového údolí Phobdžikha v Černých horách – sem každoročně z Tibetu přilétají vyvést mladé tisíce chráněných jeřábů černokrkých; pěší výlet usedlostmi místních obyvatel; nocleh na statku a možnost vyzkoušet tradiční koupel s horkými kameny.

9. den

PhobdžikhaTrongsa: Gangtej – významná gompa nejstarší buddhistické školy Ňingmapa; přejezd přes průsmyk Pile La (3500 m) malebnými vesničkami a hlubokými údolími do Trongsy; odpoledne pevnost Ta dzong, střežící vstup do východní části země a zasvěcená mytickému hrdinovi Gesaru z Lingu.

10. den

TrongsaBumthang: bývalá strážní věž přebudovaná v královské muzeum; přes sedlo Jutong La (3425 m) do Bumthangu – náboženského srdce celého Bhútánu; obchody, družní a pohostinní lidé, restaurace a místní atmosférické bary.

11. den

Bumthang: souhrnný název 4 údolí ve výšce 2600–4000 m tvarovaných ledovcem – soutěska Hořící jezero a dech beroucí panoramata, výrobna „švýcarského“ sýra; chrám Kurdžej lakhang, kde podle tradice meditoval guru Rinpoče; Džambaj lhakhang, který v 7. stol. nechal vystavět sjednotitel Tibetu Songtsen Gampa; bhútánský pivovar a jeho pivo Červená panda.

12. den

Bumthang – Mongar: přes nejvyšší bhútánské sedlo Thormsing La (3800 m) do tajuplného východního Bhútánu, který se pro turisty otevřel teprve v r. 2018; nekonečné zelené lesy, neprostupná džungle, na jaře záplava rozkvetlých růžových i rudých rododendronů, vodopády a hluboká údolí – nejkrásnější cesta v celém Bhútánu, nabízející jednu úchvatnou přírodní scenérii za druhou.

13. den

Mongar – Trašigang: přejezd do největšího města a správního centra východního Bhútánu – skvostný dzong vypínající se na ostrohu, strážící soutok dvou řek a nazývaný Pevnost žehnající hory; toulky uličkami atmosférického starého města.

14. den

Trašigang a okolí: celodenní výlet – starobylý chrám Gom Kora (8. stol.), uchovávající podle tradice otisk těla guru Rinpočeho; působivá pevnost Traši Jangtse z 15. stol., která je domovem mnoha desítek buddhistických mnichů; proslulý čorten Kora – největší v celé zemi postavený v klasickém nepálském stylu; Národní institut tradičních umění.

15. den

Trašigang – Samdrupjongkhar: celodenní sjezd na jih k indické hranici přes řadu údolí, po jejichž úbočích se silnice neustále klikatí – překrásné výhledy a rozloučení s pohádkovým vysokohorským královstvím; poslední noc v Bhútánu.

16.–17. den

Samdrupjongkhar – Gauhátí – Dillí – Praha: přechod hranic a přejezd nížinami přes řeku Brahmaputru do hl. města Ásámu – chrám Kámákhja, zasvěcený bohyni Kálí a důležité centrum tantrického kultu; večerní vnitrostátní let do Dillí a noční let do Prahy, přílet 17. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3331121231. 3. – 16. 4. 2022 (17 dní) 138 800 Kč 134 636 Kč   sleva 4 164 Kč
sleva za včasnost do 31. října 2021
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 11 700 Kč
   indické vízum - 1 100 Kč
   bhútánské vízum - 1 200 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • mezinárodní letenka Praha–Dillí–Praha (vč. všech poplatků)
 • vnitrostátní přelety Dillí–Bagdógra a Gauhátí–Dillí
 • mikrobus a auta/džípy
 • 13x hotel *** a 1x nocleh na statku/v místní usedlosti
 • plná penze během celého zájezdu (tj. v Bhútánu i při přejezdech v Indii)
 • veškeré vstupné do památkových objektů dle programu
 • místní anglicky mluvící a český odborný průvodce China Tours.
Poznámka:

Jarní termín se koná v klimaticky nejvhodnější, tudíž turisticky nejexponovanější sezoně, bhútánská strana má tedy pro toto období státem stanoveny mnohem vyšší ceny na veškeré služby.

Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Zajímavosti

Víte, co je HNŠ? V Bhútánu nevykonávají politiku jako snahu o co největší HDP (hrubý domácí produkt), ale měří tzv. hrubé domácí štěstí. Základní premisou je, že ekonomický růst sám o sobě o ničem nevypovídá, dokud ho nedoprovází zlepšování kvality života a spokojenosti obyvatel.

Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů