Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Nedozírné lesy na úpatí zasněžených himálajských velehor
 • Údolí Haa otevřené pro turisty teprve v r. 2001
 • Taktsang, Punakha, Phobdžikha – bhutánská klasika
 • Bumthang – komplex čtyř údolí nad 2600 m

Poznejte zemi, kde se měří "národní štěstí"! Tajemný Bhútán, jenž se po staletí nacházel v naprosté izolaci od okolního světa v údolích nejvyššího Himálaje, se poprvé otevřel světu v roce 1974 a je považován za jednu z turistických lahůdek. Za více než 1500 let izolovaného vývoje se totiž v této těžce dostupné oblasti vyvinula jedinečná kultura, která je unikátní jak svou architekturou, tak i místními tradicemi. Právě díky způsobu života Bhútánců a vládě, jež vede aktivní politiku ochrany přírody a zachování unikátního rázu země, je Bhútán ze 72 % své rozlohy pokryt lesy a veškerá moderní výstavba se tu podřizuje tradičnímu vzhledu staveb.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Paro: přílet nad majestátními sněhem pokrytými vrcholky Himálaje do "země hřmícího draka"; odpoledne Ta dzong – Národní muzeum (ve středověku strážní věž), Rimpong dzong, kde se natáčel film Malý Buddha.

3. den

Paro – Taktsang: výlet a krátká, ale "výživná" túra k nejznámějšímu klášteru „Tygří hnízdo“, jenž je přilepen ke skále ve výšce 3120 m; památeční zřícenina pevnosti Drukgjel, nejstarší a nejsvětější bhútánská svatyně Kjiču lhakhang.

4. den

Paro – údolí Haa: přejezd průsmykem Čelila (3980 m) do údolí, které bylo pro turisty donedávna uzavřené – pokud počasí dovolí, zažijeme úžasné výhledy na nejvyšší horu Bhútánu Džomolhari  a zasněžený Himálaj; mýtické lakhangy Karpo a Nagpo (Černý a Bílý); nocleh u místní rodiny.

5. den

Haa – Thimpu: přejezd do hl. m.; odpoledne nenáročný výstup na vyhlídkový vrch nad městem, příjemná lesní zoo se symbolem země – podivným takinem.

6. den

Thimpu: nejrozlehlejší bhútánská pevnost Tašičho – současné sídlo vlády, památný čorten, archiv Národní knihovny s kolekcí starověkých buddhistických textů a rukopisů, Institut tradiční medicíny i manufaktury na výrobu látek; odpoledne výlet do Dodiny na piknik – a kdo bude mít chuť, vydá se přes dubový háj ke klášteru Čari vysoko nad údolím.

7. den

Thimpu – Punakha: přejezd přes sedlo Dočula (3050 m) s výhledy na okolní sedmitisícovky, kterým vládne nejvyšší bhútánská hora Gangkar Punsum (7497 m) do zimního sídla nejvyššího opata a někdejšího hl. m.; procházka ke klášteru bláznivého mnicha Drukpy Kinleje, kde se žehná dřevěným falusem; prohlídka punakhské pevnosti na soutoku Pho a Mo (Mužské a Ženské řeky).

8. den

Punakha – Phobdžikha: kolem Wangdue – někdejší pevnosti, jež kopíruje strmý okraj pahorku vysoko nad řekou, do zapadlého ledovcového údolí Phobdžikha v Černých horách – sem každoročně z Tibetu přilétají vyvést mladé tisíce chráněných jeřábů černokrkých; nocleh na statku.

9. den

Phobdžikha – Trongsa: pěší výlet usedlostmi místních obyvatel, Gangtej – významná gompa nejstarší buddhistické školy Ňingmapa; přes průsmyk Pilela (3500 m) do Trongsy.

10. den

Trongsa – Bumthang: trongská pevnost Ta dzong zasvěcená mýtickému hrdinovi Gesovi Langovi; přes sedlo Jutong La (3425 m) do Bumthangu.

11.–12. den

Bumthang – náboženské srdce země, souhrnný název 4 údolí ve výšce 2600–4000 m tvarovaných ledovcem: soutěska Hořící jezero, dechberoucí panoramata, výrobna „švýcarského“ sýra, Kurdžej lakhang i gompa Kunzangdrak, bhútánský pivovar a jeho pivo Červená panda.

13. den

Bumthang – Paro: dopoledne přelet do Para – pro zájemce možnost vyzkoušet tradiční koupel s horkými kameny, poslední toulky městem a rozloučení s Bhútánem.

14.–15. den

Paro – Praha: odlet ze země hřmícího draka, přílet domů 15. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3331182013. 8. – 27. 8. 2018 (15 dní) 107 800 Kč 104 566 Kč   sleva 3 234 Kč
sleva za včasnost do 13. března 2018
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 8 700 Kč
   bhútánské vízum - 1 200 Kč
   indické vízum - 2 700 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Dillí–Praha (vč. všech poplatků), 3x přelet (Dillí–Paro, Bumthang–Paro–Dillí), mikrobus, džípy, 11x hotel ***, 2x místní usedlost, 12x plná penze, vstupné do památkových objektů dle programu, místní anglicky mluvící a český odborný průvodce China Tours.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Zajímavosti

Víte, co je HNŠ? V Bhútánu nevykonávají politiku jako snahu o co největší HDP (hrubý domácí produkt), ale měří tzv. hrubé domácí štěstí. Základní premisou je, že ekonomický růst sám o sobě o ničem nevypovídá, dokud ho nedoprovází zlepšování kvality života a spokojenosti obyvatel.

 

Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů