Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Poutní okruh „kora“ okolo posvátné tibetské hory Kailás
  • Pozůstatky tajuplného zapomenutého království Guge
  • Křišťálově modrá jezera Jamdok a Manasarovar
  • Památky Káthmándského údolí

Vykonejte s námi pouť ke Sněžnému klenotu v západním Tibetu – k jedné z nejposvátnějších hor světa, uctívané všemi buddhisty, hinduisty i džinisty. Vydáme se na třídenní pěší okruh "kora" kolem Kailásu (s pomocí nosičů) se zastávkami v klášterech a na významných poutních místech. V dramatické krajině kaňonu řeky Satladž navštívíme pozůstatky tajuplného dávno zapomenutého království Guge z 9. století, zastavíme také u jezera Manasarovar, v jehož blízkosti pramení veletoky Ganga, Brahmaputra a Indus. Cestu zakončíme v Nepálu, v Káthmándském údolí, prohlídkou úžasných chrámů a paláců.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Peking: přílet odpoledne; večer fakultativně místní specialita – pekingská kachna.

3. den

Peking – Lhasa: ráno přelet do hl. m. Tibetu – náměstí Barkhor, uličky staré Lhasy.

4. den

Lhasa: rozsáhlé bývalé sídlo dalajlamů – palác Potála s poutním okruhem, klášter Däpung – kdysi jeden z největších tibetských klášterů; večer nejposvátnější tibetský chrám Džokhang.

5. den

Lhasa: půldenní výlet ke klášteru Gandän, ležícímu v nádherné scenérii přírodního amfiteátru vysoko nad řekou Kjičchu (4300 m); bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka.

6. den

Lhasa – Gjance: celodenní přejezd kolem křišťálově modréhojezera Jamdok do Gjance – jedno z nejzachovalejších tibetských městeček.

7. den

Gjance – Žikace: klášter Palkhor-čchöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum, pevnost Gjance; odpoledne přejezd do Žikace – poutní okruh „kora“ okolo kláštera, zrekonstruovaná obrovská žikacká pevnost nad starým tibetským městem, tržiště s různými tibetskými artefakty.

8. den

Žikace – Saga: prohlídka výstavního kláštera Tašilhünpo, sídla pančenlamů; odpoledne přesun do Saga – křižovatky na cestě do západního Tibetu.

9.–10. den

Saga – Darčhen: dvoudenní přejezd Tibetskou náhorní plošinou po silnici vedoucí v průměrné výšce okolo 4500 m do města Darčhen – na úpatí hory Kailás.

11. den

Darčhen – Diraphuk: začátek 53 km dlouhého třídenního poutního okruhu „kora“ okolo posvátné hory Kailás (6656 m), nazývané Tibeťany Kang Rinpočhe – Sněžný klenot (7–8hodinová túra); Darpočhe s posvátným stožárem pro každoroční festival Saga Dawa; nocleh v ubytovně u kláštera Diraphuk (5050 m).

12. den

Diraphuk – Dzutulphuk: 9–10hodinová túra s překročením nejvyššího bodu cesty, sedla Dolma (5630 m) – cestou nesčetné svatyně a poutní místa nebo jezero Thugdže Čhenpo; nocleh v ubytovně u kláštera Dzutulphuk (4835 m).

13. den

Dzutulphuk Darčhen: 4–5hodinová túra přes planinu Barkha zpět do Darčhenu; odpočinek nebo možnost výletu ke klášteru Gjandrag.

14. den

Darčhen – Zanda: celodenní přejezd do městečka nacházejícího se v nádherném zerodovaném údolí řeky Satladž.

15. den

Zanda: celodenní návštěva pozůstatků tajuplného království Guge z 9. stol., tyčících se vysoko na skále nad řekou Satladž.

16. den

Zanda – Manasarovar: přejezd zpět přes Darčhen k jezeru Manasarovar (4560 m) s výhledem na 7728 m vysokou horu Gurla Mandata – návštěva kláštera Čchiu, nebo termálních pramenů; nocleh v ubytovně u jezera.

17.–18. den

Manasarovar  hranice: dvoudenní přejezd na tibetsko-nepálské hranice – odbočkou u města Saga okolo jezera Palkul (4600 m), a s výhledem na 8012 m vysokou horu Šišapangma.

19. den

Hranice – Káthmándú: celodenní přejezd do hlavního města Nepálu – obchodní čtvrť Thamel, seznámení s okolím.

20. den

Káthmándú: celodenní okruh – starobylé hl. m. Bhaktapur, hinduistické centrum Pašupatináth, tzv. opičí chrám Svajambhunáth s vyhlídkou na celé údolí.

21.–22. den

Káthmándú – Praha: dopoledne volno na nákupy, nebo fakultativně let k Everestu či další královské město Pátan; transfer na letiště a odlet, přílet do ČR 22. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3334391227. 5. – 17. 6. 2019 (22 dní) 92 800 Kč 89 088 Kč   sleva 3 712 Kč
sleva za včasnost do 27. listopadu 2018
Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj (jen v hotelech) - 5 880 Kč
      čínské vízum - 2 200 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Peking / Káthmándú–Praha (vč. všech poplatků), 1x přelet Peking–Lhasa, pronajatý mikrobus, MHD, 10x hotel **, 3x hotel *, 6x dvou a vícelůžková ubytovna se spol. soc. zař., český odborný průvodce China Tours, v Tibetu i místní průvodce.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

nepálské vízum – 25 USD (platí se při vstupu)

Poznámka:

Zájezd lze prodloužit individuálním programem v Bhútánu – více informací v kanceláři.

Upozornění:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu zejména z důvodu několikadenního pobytu ve vysoké nadmořské výšce. Součástí zájezdu je také 3denní pěší přechod. Více podrobností naleznete v záložce "Praktické".

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–14 účastníků

Náročnost:

Zájezd je náročný pro nadmořskou výšku, která se pohybuje okolo 4500 m a více! Není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a zkušenosti s aklimatizací. Součástí zájezdu je třídenní poutní okruh (až 53 km) s dosažením nadmořské výšky 5630 m!

Zájezd je náročný také procestovanou vzdáleností (téměř 3000 km), stavem silnic a jednoduchými hygienickými a ubytovacími podmínkami v odlehlých oblastech Tibetu.

Fotogalerie
Zajímavosti

Jak domácí je pro Tibeťany naprosto nenahraditelné zvíře. Především pro ty, kteří žijí daleko na pláních severního a západního Tibetu. Dává jim samozřejmě maso a mléko, z něhož vyrábějí máslo a sýr, ale také kůži a srst na výrobu oblečení a stanů. V neposlední řadě je tu také sušený jačí trus, který má v chladných zimních nocích vynikající výhřevnost.

 

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů