Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Starobylý George Town a moderní metropole Kuala Lumpur
 • Cameron Highlands – procházka čajovými plantážemi
 • Kdysi "perla Orientu" – ostrov Penang
 • Vítání Nového roku na písečné pláži 

Co takhle oslavit letos Nový rok trochu jinak? Exotická Malajsie nabízí nepřeberné množství památek, přírodních krás a kilometry písečných pláží. V úvodu vás pozveme do malajsijské metropole Kuala Lumpuru s pestrou směsicí tradičních kultur, moderních staveb a skvělé kuchyně. Ruch velkoměsta vystřídá zpěv ptáků a šustění čajových lístků v kopcích Cameron Highlands. Naše putování zakončíme na ostrově Penang, nazývaném kdysi "Perlou Orientu". Zdejší starobylé uličky čínských kupeckých domů na závěr vystřídá odpočinek na písečných plážích ostrova.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Kuala Lumpur: přílet a první seznámení s hl. m. Malajsie – večer u majestátních Petronas Twin Towers (nejvyšší "dvojčata" světa – 452 m).

3. den

K. Lumpur – Cameron Highlands: hlavní pamětihodnosti – Náměstí nezávislosti, Národní mešita, staré nádraží; pokračování do někdejší  horské stanice Cameron Highlands (1300 m n.m.) – cestou zastávka u vodopádu Iskandar a u pitoreskních jeskyní Batu, v nichž je ukrythinduistický chrám střežený houfy opic.

4. den

Cameron Highlands: nenáročné výlety po kopcích v příjemném horském podnebí – procházka mechovým pralesem, návštěva motýlí farmy, květinových a zeleninových zahrad či buddhistického kláštera.

5. den

Cameron Highlands o. Penang: zářivě zelené čajové plantáže – návštěva továrničky na výrobu čaje s ochutnávkou; půldenní přejezd (přes 13 km dlouhý most) do George Townu – úžasná atmosféra starobylého města s koloniální architekturou, mnoha mešitami a čínskými chrámy.

6. den

Penang George Town : britská pevnost Cornwallis, hodinová věž, okázalý shromažďovací dům klanu Khoo, bohatě zdobený jihoindický chrám, největší buddhistický chrám v Malajsii Kek Lok Si; večer přivítání Nového roku v exotickém prostředí tropické země.

7.–8. den

Penang: volný program – odpočinek na písečných plážích, možnost vodních sportů a individuálních výletů po ostrově.

9.–10. den

Penang – Praha: přesun na letiště v Kuala Lumpuru a odlet zpět do Prahy, přílet do ČR 10. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
3338421226. 12. 2021 – 4. 1. 2022 (10 dní) 59 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Jednolůžkový pokoj - 7 800 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Kuala Lumpur–Praha (vč. všech poplatků)
 • pronajaté mikrobusy
 • 7x hotel *** se snídaní
 • 1x slavnostní silvestrovská večeře
 • vstupné do památkových objektů a přírodních lokalit dle programu
 • český odborný průvodce China Tours.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Zajímavosti

Už jste ochutnali durian? Toto v jihovýchodní Asii velmi oblíbené ovoce má oválný plod dorůstající velikosti kolem 30 cm. Barva se pohybuje mezi odstíny žluté, zelené a hnědé. Silná slupka s ostrými výrůstky pak ukrývá jedlou hmotu kašovité konzistence a poměrně lahodné chuti. Slávu si durian získal zejména pro svůj svébytný odér. Někteří mají pro jeho "vůni" slabost, jiní ji popisují jako zápach hniloby či použitých ponožek. Něco na tom bude, protože na mnoha místech platí zákaz vstupu s durianem do veřejných dopravních prostředků, hotelů a veřejných budov vůbec.

Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů