Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Luang Phrabang – jedno z nejkrásnějších měst Asie
  • Loďkou mezi ostrovy v jižním Laosu a divoká příroda východní Kambodže
  • Angkor Wat – opuštěné khmerské chrámy v husté džungli
  • Sambor Prei Kuk – soubor chrámů chráněný UNESCO od r. 2017

Ochutnejte skutečnou lahůdku připravenou pro zkušené cestovatele. Zavedeme vás na atraktivní, a přesto neznámá místa s bohatou historií, zasazená v nádherné přírodě. První chrámy navštívíme v severním Laosu a pokračovat budeme povodím Mekongu až na jih. Projedeme se mezi čtyřmi tisíci ostrovy a při troše štěstí spatříme i místní sladkovodní delfíny. V Kambodži nás kromě proslulého Angkoru čekají i další, neprávem opomíjené klenoty khmerské civilizace, např. i jeden zcela čerstvě zapsaný na seznam Světového dědictví UNESCO. Zavítáme také na málo navštěvovaný východ země – poznat zajímavá etnika a spatřit kráterová jezera a vodopády.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–3. den

Praha – Luang Phrabang: letecký přesun do Laosu; Luang Phrabang – jedno z nejkrásnějších měst Asie na březích veletoku Mekong, starobylé sídlo králů s mnoha buddhistickými chrámy, francouzskou koloniální architekturou a jedinečnou atmosférou.

4. den

Luang Phrabang: výlet lodí k jeskyním Pak Ou – místo stovek Buddhových soch; vodopády Kuang Si a možnost koupání v přírodních jezírkách; procházky královským městem.

5. den

Luang Phrabang – Vang Vieng: přejezd krajinou serpentin s úchvatnými výhledy.

6. den

Vang Vieng: odpočinek v krásné krajině mohutných skalních masivů – výlety do okolí s mnoha krasovými jeskyněmi; koupání v Modré laguně – možnost zapůjčení kol či nenáročné plavby na kajacích.

7. den

Vang Vieng – Vientiane: hornatou krajinou přes malebné vesničky do hl. m. – široké bulváry lemované stromy, Zlatá stúpa Pha That Luang, chrám Wat Si Saket.

8. den

Vientiane – Čampasak: ranní přelet na jih do Pakse; jízda náhorní plošinou Bolaven s vesnicemi etnických menšin – plantáže laoského čaje a proslulé kávy, vodopády Tat Fan v nedotčené džungli; příjezd do Čampasaku.

9. den

Čampasak ostrov Khong: prohlídka khmerského chrámového komplexu Wat Phu z 8.–11. stol.; mohutnévodopády Khon Pha Pheng; Si Phan Don – jízda loďkou mezi proslulými "4000 ostrovy" na řece Mekong, železniční most klenoucí se nad ostrovy, procházka k půvabnému vodopádu Li Phi; nocleh na ostrově Khong.

10. den

O. Khong – Banlung: přechod hranic do Kambodže a pokračování do Banlungu – hl. m. provincie Ratanakiri proslulé panenskou přírodou.

11.–12. den

Ratanakiri: výlety v okolí Banlungu – tyrkysové vody kráterového jezera Yeak Laom, plavba po řece Se San – vesnice etnických menšin, vodopády Ka Chhang a Katieng.

13. den

Banlung – Kratie: celodenní přejezd do Kratie; v podvečer jedna z největších atrakcí tohoto úseku Mekongu – pozorování sladkovodních delfínů.

14. den

Kompong Cham – Kompong Thom: pokračování dále do nitra Kambodže – živoucí chrám Wat Nokor; pokračování podél řeky Sen k proslulému souboru chrámů Sambor Prei Kuk rozesetých uprostřed džungle.

15. den

Sambor Prei Kuk  (chráněný UNESCO od r. 2017) – Siem Reap: desítky chrámů v komplexu bývalého hl. m. kdysi mocného království Čenla; pokračování do Beng Mealea – prohlídka chrámu ukrytého před zraky většiny turistů v husté džungli – předobraz Angkor Watu s unikátní atmosférou; pokračování do Siem Reapu.

16. den

Angkor Wat : toulky mezi ruinami jedinečného komplexu chrámů – Angkor Thom, Bayon, Sloní terasa, Ta Prohm, Banteay Kdei a mnohé další; fakultativně možnost letu horkovzdušným balonem nad Angkorem.

17.–18. den

Siem Reap – Praha: zakončení pobytu projížďkou po jezeře Tonle a návštěva plovoucích vesnic; odlet do ČR, návrat 18. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3337691228. 2. – 17. 3. 2019 (18 dní) 72 800 Kč 70 616 Kč   sleva 2 184 Kč
sleva za včasnost do 28. září 2018
Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj - 6 800 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Luang Phrabang / Siem Reap–Praha (vč. všech poplatků), 1x přelet Vientiane–Pakse, 4x plavba lodí, mikrobusy, tuk-tuky, džípy, 15x hotel ** se snídaní, český odborný průvodce China Tours.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

laoské vízum – 30 USD, kambodžské vízum – 30 USD

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–16 účastníků

Fotogalerie
Zajímavosti

Voda je základ života a pro jihovýchodní Asii to platí beze zbytku. Vodní živel, jak sladkovodní, tak mořský, byl vždy klíčovým aspektem pro život v oblasti. Vedle své funkce dopravních tepen a potřebnosti pro zavlažování rýžových polí hraje voda významnou roli i v náboženství (očistné obřady, festivaly). Na některých místech potkáme i tzv. plovoucí trhy či celé plovoucí vesnice.

Něco navíc

V úseku mezi ostrovy Si Phan Don na jihu Laosu a městem Kratie v Kambodži se můžeme setkat se sladkovodními delfíny. Správný přírodovědný název tohoto tvora je orcela tuponosá a dlouho byla považována za vyhynulou. Žije v řekách jihovýchodní Asie a živí se rybami. Dorůstá až do délky dvou metrů, má vyklenutou hlavu a typický delfíní "zobák" je jen naznačený.

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů