Najít na mapě
Stručně o zájezdu
 • Néwarské chrámy a paláce v Káthmándském údolí
 • Britské kluby a plantáže čaje v příjemném Dárdžilingu
 • Starý klášter Pemajangce a všudypřítomná Kančendženga
 • Muži v sukních a „Tygří hnízdo“ ukryté ve skalách

Cestu začneme v Nepálu, nové demokracii s dlouhou a bouřlivou minulostí, jež zde zanechala stopy v podobě zdobných paláců, vyřezávaných chrámů a pestrých zvyků. V Indii se svezeme vláčkem zapsaným na Seznamu světového dědictví UNESCO, jehož úzkorozchodné koleje vedou do horského střediska Dárdžiling, někdejšího letního sídla Britů. Právě zde prožil větší část svého života legendární šerpa Tenzing Norgay a právě ze zdejších plantáží putují do světa tisíce tun proslulého čaje Pekoe. V závěru putování navštívíme Bhútán – poslední buddhistické království a jednu z mála zemí světa, jež si uchovává díky své politice a nelehké dostupnosti neopakovatelnou kulturu. Ukáže nám své tajemné kláštery a starověké pevnosti, uchvátí svými lesy pokrytými údolími ve stínu Himálaje.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Káthmándú: přílet a první seznámení s hl. m. Nepálu a jeho starým centrem – káthmándské náměstí Darbar s palácem žijící bohyně Kumárí a nespočtem chrámů.

3. den

Káthmándú – Nagarkót: celodenní okruh Káthmándským údolím – hinduistické centrum Pašupatináth s posvátným Šivovým chrámem, buddhistická stúpa Svajambhunáth obklopená houfy opic; nocleh v Nagarkótu s výhledem na Himálaj.

4. den

Bhaktapur – Káthmándú – Siliguri: přes nádherné bývalé hlavní město Bhaktapur , proslulé svými náměstími a vyřezávanými okny, zpět do Káthmándú; odlet do Bhadrapuru a dále přes hranici s Indií do Siliguri.

5. den

Siliguri – Dárdžiling: výjezd parním úzkorozchodným vláčkem z koloniálních dob do půvabného hájemství čaje a někdejšího letního britského sídla Dárdžilingu.

6. den

Dárdžiling: brzy ráno vyjížďka za svítáním na Tiger Hill, odkud se nabízejí výhledy na osmitisícovku Kančendžengu; toulky městem – Himálajské horolezecké muzeum a hrob Tenzinga Norgaye; gompy tibetských usedlíků i plantáže proslulých odrůd čaje Pekoe.

7. den

Dárdžiling – Pelling: odjezd do Sikkimu – vesnička Pelling usazená na horském hřbetu, jeden z nejstarších sikkimských buddhistických klášterů Pemajangce a opět dechberoucí výhledy na osmitisícovou Kančendžengu.

8. den

Pelling – Gangtók: přejezd malebnými údolími s úchvatnými výhledy do Gangtóku – hl. m. indického Sikkimu; večerní procházka starým centrem.

9. den

Gangtók: návštěva tibetské gompy Rumtek z 16. stol., orchidejová zahrada a Ústav tibetologie s bohatými sbírkami umění.

10. den

Gangtók – Džajgáon: celodenní přesun na hranice s Bhútánem.

11. den

Phuentšoling – Thimpu: stoupání krajem lesů, hor a údolí po první bhútánské silnici přes gompu Kharbandi – cestou zastávka u odvážného projektu vodní elektrárny Čhukha, jež zásobuje vodou celý Bhútán; vpodvečer příjezd do hl. m.

12. den

Thimpu: národní zvíře takin a chrám Čangangkhang, památný čorten, ženský klášter Dubthob s vyhlídkou na nejrozlehlejší bhútánskou pevnost Tašičhodzong, 51 m vysoký Buddha Dordenma; Zorig Chusum – 13 tradičních uměleckých řemesel, archiv Národní knihovny s kolekcí starověkých buddhistických textů a největší kniha na světě.

13. den

Thimpu – Paro: přejezd údolím Paro – pevnosti Rinpung (tzv. "kupa drahokamů”) a Drukgjel dzong (obě ze 17. stol.), Ta dzong – Národní muzeum (dříve strážní věž), Kjiču Lhakhang – jedna ze 108 posvátných himálajských svatyní ze 7. stol.

14. den

Paro: čorten Satsam; výstup k nejznámějšímu klášteru Taktsang Pelphug – „Tygří hnízdo“, sestup do údolí a piknik v jabloňovém sadu.

15. den

Paro – Dillí: dopoledne přelet do Dillí; odpoledne individuální volno nebo fakultativně prohlídka města.

16. den

Dillí – Praha: letecký návrat do ČR.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
333105205. 11. – 20. 11. 2015 (16 dní) 94 660 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 8 860 Kč
   bhútánské vízum - 1 200 Kč
   indické vízum - 1 000 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Káthmándú / Paro–Dillí–Praha (vč. všech poplatků), historický vláček, mikrobusy, auta/džípy, 14x hotel *** se snídaní, plná penze v Bhútánu, vstupné do památkových objektů dle programu, český odborný průvodce China Tours, v Bhútánu navíc místní, anglicky mluvící.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

nepálské vízum – 25 USD

Poznámka:

Zájezd lze prodloužit pobytem u moře v Thajsku – více informací v kanceláři.

Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Užitečné informace
Informace o zemích
Fotogalerie
Zajímavosti

Víte, co je bratrská polyandrie? V celé himálajské oblasti přetrvává tento model soužítí dvou pohlaví. Žena si bere skupinu bratrů, vdává se však povětšinou jen za jednoho – tradičně nejstaršího, který zastupuje všechny bratry (i nenarozené). Všichni mají stejné právo na sex, ale otcovství přiznává jen jeden. Pokud je žena neplodná, mohou si vzít jinou ženu, většinou její sestru.

Další informace o zemích

Nevybrali jste si? Nevíte si rady?

Napište nám

Kontaktujte nás

+420 222 958 203
Jana Pavlištíková
Petra Fliegelová
info@chinatours.cz

Radka
Podpěrová

Vaše ohlasy

Ladislav Š., Šlapanice, 26.2.2015

Chtěl bych touto cestou poděkovat našemu průvodci Liboru Bednářovi za super práci na zájezdu do jižní Indie. Zájezd proběhl absolutně bez problému a poznal jsem, že Indie je krásná země a má svá krásná specifika.

Luděk Beňo, Březenec, 3.12.2014

Parádní dovolená, která zanechává zážitky na celý život.

Luděk Beňo, Jirkov-Březenec, 30.8.2014

V červenci jsme s manželkou absolvovali parádní dovolenou, která zanechává zážitky na celý život. Jeli jsme s vámi cestu Čínou a Tibetem do Indie. Zpracoval jsem videa, která jsem cestou pořídil, a umístil na YouTube. Jsou veřejně přístupná.

Jana B., 25.3.2009

Indie a Nepál, březen 2009 Dobrý den, přeposílám Vám mail, který jsem pposlal všem spolucestovatelů ze zájezdu do INdie a Nepálu. Nepodařilo se mi však dostihnout Zdeňka Štipla na jeho mailové adrese, protože jsme mu chtěli poděkovat za vzorné průvodcování zájezdu. A tak bych chtěla i Vaší CK sdělit, že i když jsem se sešli na zájezdu většinou samí zkušení cestovatelé, tak jsme se shodli, že doposud jsme lepšího průvodce nikdy neměli. Zdeněk má nejenom výborné znalosti o Indii a i jazykové znalosti, ale je i výborný organizátor a především má lidský přístup k jednotlivým účastníkům zájezdu. Jeden kolega pronesl, že se o nás staral jako o vlastní rodiče. A to přesně sedí. Takže na tento zájezd velmi rádi vzpomínáme a považujeme to za zásluhu našeho průvodce Zdeňka.

Simona B., Opava, 28.5.2008

Dobrý den, využívám této příležitosti a dovoluji si doby účastník zájezdu "Z Pekingu do Dillí (po stopách památek UNESCO) organizovaného Vaší cestovní kanceláří "zapět trochu chvály" na vynikajícně odvedenou práci našich průvodkyň - Kláry Kučerové a Jany Tomíškové i na celou organizaci akce a její průběh. Možná jsme měli trochu štěstí - sešlo se nás jen sedm a už po dvou dnech jsme byli "dobrá parta" včetně obou zmíněných. Tyto nám věnovaly nadstandartní péči včetně organizování společných večeří - na naše přání - po celou dobu zájezdu. Přijížděli jsme do navštívených zemí všichni poprvé, více či méně teoreticky vybaveni. Všichni jsme byli místy v šoku, místy nadšeni, ale hlavně" otevření přívalu informací, kterého se nám dostalo. Vzhledem k tomu, co jsme si už po návratu s ostatními účastníky stačili e-mailem sdělit, myslím, že jsem všichni pozměnili názory na dnešní Čínu, které zde dostáváme z oficiálních médií, na její vztah s Tibetem, názory na to, co je vlastně opravdu chudoba ... a spoustu dalších otázek. Opravdu budeme asi hodně dlouho na tuto cestu vzpomínat, troufnu si předpovídat, že se tyto destinace možná stanou naším oblíbeným dalším cílem za účelem jejich hlubšího poznání. Ještě jednou za všechny mockrát děkuji a přeji hodně dalších takto spokojených klientů. Srdečné pozdravy, prosím, předejte i Kláře a Janě, které tímto přeji ještě také mnoho radosti z už brzo se narodivšího miminka.

Kateřina K., Praha 6, 14.11.2005

Gratulujeme CK China tours, že zaměstnává příkladné, vysoce kvalifikované průvodce Mgr. Barbaru Andelovou a Mgr. Jana Pospíšila. Oslňovali nás svými hlubokými znalostmi lokalit, které jsme navštívili. Krom vysoké úrovně odborné, jsme ocenily jejich organizační schopnosti, lidské pochopení a kamarádkou pomoc. Věříme, že by se připojili i ostatní účastníci zájezdu Čínou a Tibetem do Indie. Prosíme o předání našich díků oběma jmenovaným.

Další zajímavé zájezdy
Katalog 2015/16 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů