Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Okázalý Pchjongjang s širokými pustými bulváry
  • Tradiční městečko Kesong a pohoří Mjohjangsan
  • Demilitarizovaná zóna s pohledem do Jižní Koreje
  • Jihokorejský Soul a DMZ s pohledem zpět do KLDR

Tušíte, jak se žije v jedné z posledních bašt komunismu? Vydejte se s námi do jedné z nejhůře přístupných zemí na světě. Projedeme se a trochu i projdeme jejím hlavním městem Pchjongjangem, jeho širokými bulváry, kde jediným dopravním prostředkem je bicykl nebo limuzína. Navštívíme monumentální památníky komunismu a pokloníme se s korejskými pionýry u soch milovaných vůdců Kim Ir-sena a Kim Čong-ila. A což takhle oslavit svátek 1. Máje piknikem v parku? V Severní Koreji je však také nádherná příroda, kterou poznáme v turistikou nedotčeném pohoří Mjohjangsan. Krátce také navštívíme hraniční 38. rovnoběžku, jež rozděluje Korejský poloostrov na dva zcela odlišné světy. A pokud jste ještě nebyli v Jižní Koreji, cestu si můžete prodloužit o výlet do Soulu a nahlédnout přes nejstřeženější hranici světa zpět do KLDR, a rozšířit si tak předchozí poznání o pohled z druhé strany.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Peking – Pchjongjang: přílet do Pekingu a následně odpoledne přelet do Pchjongjangu – Vítězný oblouk o 10 m vyšší než v Paříži; památník Kim Ir-sena a Kim Čong-ila v Mansudae.

3. den

Pchjongjang – Mjohjangsan: výlet do pohoří Mjohjangsan – prohlídka Expozice mezinárodního přátelství s dary korejským vůdcům (na 300 000 exponátů); krátká procházka turisty téměř nedotčenou přírodou – návštěva buddhistického chrámu Pohjon; po návratu návštěva zábavního parku Mangjongdae.

4. den

Pchjongjang – Kesong :  monumentální Mauzoleum "věčného prezidenta" Kim Ir-sena,přejezd do Kesongu, kdysi hl. m. korejského království – prohlídka města s tradiční architekturou nepostiženou korejskou válkou, hrob krále Kongmina ze 14. stol.; nocleh v tradičním stylu na vyhřívané podlaze.

5. den

Kesong – Pchjongjang: Pchanmundžom – návštěva demilitarizované zóny a možnost překročení hranice několika kroky do Jižní Koreje; příjezd zpět do Pchjongjangu – USS Pueblo (americká špionážní loď ukořistěná za studené války), Muzeum korejské války s pohyblivými modely vojáků za doprovodu revoluční hudby, Galerie korejského umění.

6. den

Pchjongjang: ráno oslavy svátku 1. Máje v parku Taesongsan spojené s piknikem; hřbitov Mučedníků revoluce, Mezinárodní výstava květin s kimirseniemi a kimčongiliemi, procházka po náměstí Kim Ir-sena s mládeží na in-line bruslích; pchjongjangská filmová studia, návštěva rodného domu Kim Ir-sena; pchjongjangské metro s budovatelskými motivy, 105 pater vysoký hotel Rjongjong, památník založení strany, 50 m vysoká věž Čučche – symbol severokorejského režimu; podvečerní vystoupení pionýrů v Paláci dětí.

7. den

Pchjongjang – hranice: ráno odjezd lůžkovým vlakem – přejezd severokorejskou krajinou s občasnými výhledy na místní vesnice; odpoledne překročení korejsko-čínské hranice.

8. den

Peking: ráno příjezd; výlet na Dlouhou zeď  , největší stavbu lidstva – procházka po Zdi usnadněná výjezdem lanovkou; večer místní specialita – pekingská kachna a procházka starým Pekingem.

9. den

Peking – Praha: ráno odlet domů (přílet týž den večer), nebo pokračování dalším programem v Jižní Koreji.

 

PRODLOUŽENÍ V JIŽNÍ KOREJI:

9. den

Peking – Soul: dopoledne přelet do hl. m. Jižní Koreje; odpoledne návštěva bývalého královského paláce Čchangdokkung a procházka nádhernými zahradami a zákoutími; největší korejský trh s možností ochutnávek místních specialit; večer rorozhledna Namsan s vyhlídkou na celý Soul. 

10. den

Soul: dopoledne výlet do DMZ – park Imdžingak s mostem Osvobození a zvonem Sjednocení; prohlídka 3. infiltračního tunelu armády KLDR, Dorasan Observatory s možností dohlédnout až do Kesongu; odpoledne přesun do Pchanmudžomu (organizováno OSN) a návštěva hraničních konferenčních domků s možnosti vkročit pár metrů do KLDR.

11. den

Soul: celodenní výlet k pevnosti Suwon s téměř 6 km dlouhými hradbami – prohlídka skanzenu tradiční korejské folklorní vesnice s domy s doškovými střechami, představení tradičních řemesel a „lidových“ hudebníků. 

12. den

Soul – Praha: letecký návrat do ČR; přílet domů tentýž den večer.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Peking/Soul–Praha (vč. všech poplatků), 1x přelet Peking–Pchjongjang (+ 1x v prodloužení přelet Peking–Soul), 1x denní + noční lůžkový vlak I. třídy, mikrobus, metro, 6x hotel *** (+ 3x v prodloužení), 1x lehátko ve vlaku, 5x plná penze – S. Korea, 2x polopenze – Čína a vlak (+ 3x v prodloužení), vstupné do památkových objektů dle programu, český korejsky mluvící odborný průvodce China Tours, v KLDR ještě místní průvodce.

Upozornění:

Návštěvu Pchanmundžomu  lze uskutečnit jen se skupinou pro 30 osob organizovanou jednotkami OSN (netýká se části do DMZ). Může dojít ke změně termínu nebo i úplnému zrušení skupiny, v tom případě by byl náhradní poznávací program. 

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–18 účastníků

Fotogalerie
Zajímavosti

Číňané Zeď nazývají Wanli Chang cheng (Wan-li čchang-čcheng), což znamená doslova „Zeď dlouhá deset tisíc li“. Jelikož výraz „deset tisíc“ je pro ně tradičně synonymem nezměrného množství, nabízí se výstižnější překlad „nekonečně dlouhá zeď“, zkráceně Dlouhá zeď. V angličtině se však ujalo označení „Great Wall of China“, jehož překladem vznikl nepřesný, avšak nejrozšířenější název „Velká čínská zeď“.

 

Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů