Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Okázalý Pchjongjang s širokými pustými bulváry
 • Tradiční městečko Kesong a pohoří Mjohjangsan
 • Demilitarizovaná zóna s pohledem do Jižní Koreje
 • Jihokorejský Soul a DMZ s pohledem zpět do KLDR

Tušíte, jak se žije v jedné z posledních bašt komunismu? Vydejte se s námi do jedné z nejhůře přístupných zemí na světě. Projedeme se a trochu i projdeme jejím hlavním městem Pchjongjangem, jeho širokými bulváry, kde jediným dopravním prostředkem je bicykl nebo limuzína. Navštívíme monumentální památníky komunismu a pokloníme se s korejskými pionýry u soch milovaných vůdců Kim Ir-sena a Kim Čong-ila. A což takhle oslavit svátek 1. Máje piknikem v parku? V Severní Koreji je však také nádherná příroda, kterou poznáme v turistikou nedotčeném pohoří Mjohjangsan. Krátce také navštívíme hraniční 38. rovnoběžku, jež rozděluje Korejský poloostrov na dva zcela odlišné světy. A pokud jste ještě nebyli v Jižní Koreji, cestu si můžete prodloužit o výlet do Soulu a nahlédnout přes nejstřeženější hranici světa zpět do KLDR, a rozšířit si tak předchozí poznání o pohled z druhé strany.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Peking – Pchjongjang: přílet do Pekingu a následně odpoledne přelet do Pchjongjangu – Vítězný oblouk o 10 m vyšší než v Paříži; památník Kim Ir-sena a Kim Čong-ila v Mansudae.

3. den

Pchjongjang – Mjohjangsan: výlet do pohoří Mjohjangsan – prohlídka Expozice mezinárodního přátelství s dary korejským vůdcům (na 300 000 exponátů); krátká procházka turisty téměř nedotčenou přírodou – návštěva buddhistického chrámu Pohjon; po návratu návštěva zábavního parku Mangjongdae.

4. den

Pchjongjang – Kesong :  monumentální Mauzoleum "věčného prezidenta" Kim Ir-sena,přejezd do Kesongu, kdysi hl. m. korejského království – prohlídka města s tradiční architekturou nepostiženou korejskou válkou, hrob krále Kongmina ze 14. stol.; nocleh v tradičním stylu na vyhřívané podlaze.

5. den

Kesong – Pchjongjang: Pchanmundžom – návštěva demilitarizované zóny a možnost překročení hranice několika kroky do Jižní Koreje; příjezd zpět do Pchjongjangu – USS Pueblo (americká špionážní loď ukořistěná za studené války), Muzeum korejské války s pohyblivými modely vojáků za doprovodu revoluční hudby, Galerie korejského umění.

6. den

Pchjongjang: ráno oslavy svátku 1. Máje v parku Taesongsan spojené s piknikem; hřbitov Mučedníků revoluce, Mezinárodní výstava květin s kimirseniemi a kimčongiliemi, procházka po náměstí Kim Ir-sena s mládeží na in-line bruslích; pchjongjangská filmová studia, návštěva rodného domu Kim Ir-sena; pchjongjangské metro s budovatelskými motivy, 105 pater vysoký hotel Rjongjong, památník založení strany, 50 m vysoká věž Čučche – symbol severokorejského režimu; podvečerní vystoupení pionýrů v Paláci dětí.

7. den

Pchjongjang – hranice: ráno odjezd lůžkovým vlakem – přejezd severokorejskou krajinou s občasnými výhledy na místní vesnice; odpoledne překročení korejsko-čínské hranice.

8. den

Peking: ráno příjezd; výlet na Dlouhou zeď  , největší stavbu lidstva – procházka po Zdi usnadněná výjezdem lanovkou; večer místní specialita – pekingská kachna a procházka starým Pekingem.

9. den

Peking – Praha: ráno odlet domů (přílet týž den večer), nebo pokračování dalším programem v Jižní Koreji.

 

PRODLOUŽENÍ V JIŽNÍ KOREJI:

9. den

Peking – Soul: dopoledne přelet do hl. m. Jižní Koreje; odpoledne návštěva bývalého královského paláce Čchangdokkung a procházka nádhernými zahradami a zákoutími; největší korejský trh s možností ochutnávek místních specialit; večer rorozhledna Namsan s vyhlídkou na celý Soul. 

10. den

Soul: dopoledne výlet do DMZ – park Imdžingak s mostem Osvobození a zvonem Sjednocení; prohlídka 3. infiltračního tunelu armády KLDR, Dorasan Observatory s možností dohlédnout až do Kesongu; odpoledne přesun do Pchanmudžomu (organizováno OSN) a návštěva hraničních konferenčních domků s možnosti vkročit pár metrů do KLDR.

11. den

Soul: celodenní výlet k pevnosti Suwon s téměř 6 km dlouhými hradbami – prohlídka skanzenu tradiční korejské folklorní vesnice s domy s doškovými střechami, představení tradičních řemesel a „lidových“ hudebníků. 

12. den

Soul – Praha: letecký návrat do ČR; přílet domů tentýž den večer.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3335181026. 4. – 4. 5. 2018 (9 dní) 74 800 Kč 71 808 Kč   sleva 2 992 Kč
sleva za včasnost do 26. října 2017
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Jednolůžkový pokoj - 5 960 Kč
   čínské vízum (2 vstupy) - 2 200 Kč
   severokorejské vízum - 1 200 Kč
3335181126. 4. – 7. 5. 2018 (12 dní) 88 800 Kč 85 248 Kč   sleva 3 552 Kč
sleva za včasnost do 26. října 2017
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Jednolůžkový pokoj - 9 380 Kč
   čínské vízum (2 vstupy) - 2 200 Kč
   severokorejské vízum - 1 200 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Peking/Soul–Praha (vč. všech poplatků), 1x přelet Peking–Pchjongjang (+ 1x v prodloužení přelet Peking–Soul), 1x denní + noční lůžkový vlak I. třídy, mikrobus, metro, 6x hotel *** (+ 3x v prodloužení), 1x lehátko ve vlaku, 5x plná penze – S. Korea, 2x polopenze – Čína a vlak (+ 3x v prodloužení), vstupné do památkových objektů dle programu, český korejsky mluvící odborný průvodce China Tours, v KLDR ještě místní průvodce.

Upozornění:

Návštěvu Pchanmundžomu  lze uskutečnit jen se skupinou pro 30 osob organizovanou jednotkami OSN (netýká se části do DMZ). Může dojít ke změně termínu nebo i úplnému zrušení skupiny, v tom případě by byl náhradní poznávací program. 

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–18 účastníků

Fotogalerie
Zajímavosti

Číňané Zeď nazývají Wanli Chang cheng (Wan-li čchang-čcheng), což znamená doslova „Zeď dlouhá deset tisíc li“. Jelikož výraz „deset tisíc“ je pro ně tradičně synonymem nezměrného množství, nabízí se výstižnější překlad „nekonečně dlouhá zeď“, zkráceně Dlouhá zeď. V angličtině se však ujalo označení „Great Wall of China“, jehož překladem vznikl nepřesný, avšak nejrozšířenější název „Velká čínská zeď“.

 

Katalog 2017/18 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů