Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
  • Hanojí po stopách vietnamské historie i Ho Či Mina
  • Do hor za etnickými menšinami
  • Největší plovoucí trh v deltě Mekongu
  • Nejkrásnější vietnamské pláže ostrova Phu Quoc

Pojeďte si nakoupit na skutečnou vietnamskou tržnici – kromě známých i nezvyklých druhů ovoce a zeleniny, třeba ptačí hnízda na proslulou polévku. Navštivte zemi, kde moderní a rušná velkoměsta střídají vesničky v nekonečné zeleni rýžových políček. Projdeme se v horách severu, poplujeme lodí v mekongské deltě a všude tam se budeme setkávat s rozmanitou a pestrou přírodou i milými místními obyvateli. O silném kulturním vlivu sousední Číny se přesvědčíme na vlastní oči i chuťové pohárky. Bohaté zážitky z exotické cesty vstřebáme se zájemci na Phu Quocu – ostrově nejlepších vietnamských pláží a výtečné rybí omáčky.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Hanoj: procházka starou Hanojí – jezero Navráceného meče s Želví věží, chrám Ngoc Son s mostem Jitřních paprsků; večer slavné hanojské vodní loutkové divadlo.

3. den

Hanoj: prohlídka města – Chrám písemnictví, Pagoda na jediném sloupu – symbol Hanoje, mauzoleum Ho Či Mina, pagoda Založení státu, katedrála Sv. Josefa; noční vlak do Sapy.

4. den

Sapa – horské městečko na úpatí nejvyšší vietnamské hory Fansipan (3143 m): průsmyk Tram Ton, 100 m vysoký Stříbrný vodopád.

5. den

Sapa: nenáročné pěší výlety vesnicemi národnostních menšin – terasovitá rýžová políčka, vodní buvoli a tradiční obydlí.

6. den

Vietnamsko-čínské pohraničí: tradiční víkendový trh; noční vlak do Hanoje.

7. den

Halong  – zátoka Zanořujícího se draka: více než dva tisíce vápencových homolí vystupujících z vody – plovoucí vesnice a nezapomenutelný nocleh na lodi.

8. den

Halong – Hanoj: návštěva jedné z mnoha krasových jeskyní, možnost koupání v zátoce; návrat do Hanoje a noční vlak do Dong Hoi.

9. den

Dong Hoi – Vinh Moc – Hue : jeskyně Phong Nha , tunely Vinh Moc – "podzemní vesnice" u demilitarizovaného pásma; Hue – "město harmonie" a sídlo posledních vietnamských císařů: pagoda Thien Mu na břehu Voňavé řeky; nejlepší vietnamská kuchyně.

10. den

Hue: areál císařského paláce, tzv. Zakázaného města, rozsáhlé hrobky císařů dynastie Nguyen.

11. den

Hue – Hoi An : přejezd do Hoi Anu – malebné uličky starobylého přístavu, shromažďovací domy čínských kongregací, japonský krytý most.

12. den

My Son : výlet do starého náboženského centra mocného státu Čampa – pozůstatky hinduistických chrámů ze 4.–13. stol.; noční vlak do Nha Trangu.

13. den

Nha Trang: nejlepší městská pláž ve Vietnamu; fakultativně výlet na ostrov Hon Mieu s akváriem.

14. den

Nha Trang: areál čamských věží Po Nagar z 8.–12. stol., chrám Long Son s 14metrovým Buddhou, novogotická katedrála; noční vlak do Saigonu.

15. den

Saigon – Can Gio: příjezd do Ho Či Minova města, celodenní výlet do biosférické rezervace Can Gio – plavba lodičkami, mangrovovy a hnízdiště ptactva.

16. den

Výlet do delty Mekongu: projížďka lodí po hlavním toku řeky i po bočních ramenech pohlcených tropickou přírodou – malé výrobny produktů z rýže.

17.–18. den

Can Tho – Saigon: plovoucí trh Cai Rang; návrat do Saigonu – koloniální francouzská architektura (pošta, radnice, katedrála Notre Dame, Prezidentský palác); noční odlet, přílet domů 18. den.

PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ PHU QUOC:

18. den

Saigon – Phu Quoc: přelet na ostrov Phu Quoc, odpočinek u moře.

19.–20. den

Phu Quoc: průzračně modrá voda s bohatým podmořským životem a nejkrásnější vietnamské pláže, ale také krajina s původním pralesem – koupání, vycházky, či návštěva továrničky na výrobu rybí omáčky.

21.–22. den

Letecký návrat: Phu Quoc – Saigon – Praha.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
letenka Praha–Hanoj / Saigon–Praha (vč. všech poplatků), 2x přelet v prodloužení (Saigon–Phu Quoc a zpět), 5x noční lehátkový vlak, 2x celodenní výlet lodí (1x s noclehem), 2x loďka, mikrobusy, 10x hotel ** se snídaní (+ 3x v prodloužení), plná penze v zátoce Halong, český odborný průvodce China Tours.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
China Tip
Symbolem Hoi Anu je krytý most postavený japonskými obchodníky na konci 16. století. Vtiskli mu nejen tradiční japonský vzhled, ale mysleli i na nebezpečí zemětřesení – možná i proto se most zachoval dodnes. I když třeba za to mohou jeho strážci – dvojice opic na jedné straně a dva psi na straně druhé.
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů