Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
  • Metropole Soul i starodávné buddhistické kláštery
  • Malebné pohoří Soraksan a přímořský Pusan
  • Poklady z pekingského Zakázaného města a "bambusová" Taipei 101
  • Unikátní horská železnice a fascinující soutěska

Už jste jedli "kimči"? Vydejte se s námi do Jižní Koreje a poznejte zemi, která si uchovala vlastní kulturu, ač byla po tisíciletí sevřená mezi Čínou a Japonskem. Seznámíte se s ní blíže v tajuplných buddhistických klášterech, nedotčených horách nebo prostřednictvím nezaměnitelné korejské kuchyně. Taiwan – "jiná Čína" se pyšní kdysi nejvyšší budovou světa a jednou z nejdynamičtějších ekonomik, ale i poklady z pekingského Zakázaného města. Portugalci jej kdysi nazvali Formosa, tedy Nádherný ostrov, a nikoliv neprávem. Ostrov nabízí divokou tropickou přírodu – hluboké soutěsky, křišťálová jezera, pobřeží modelovaná divokým mořským příbojem či uklidňující termální prameny.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Soul: případný program dle času příletu – historická čtvrť Insadong, buddhistický klášter Čongjesa.

3. den

Soul: prohlídka hl. m. Jižní Koreje, třináctimilionové metropole – královský palác Čchangdokkung , výjezd na 556 m vysokou dominanta města Lotte World Tower s vyhlídkou na celý Soul ze 117. patra, největší soulské tržiště Namdemun a nedaleká stejnojmenná městská brána.

4. den

Soul – pohoří Soraksan: přesun na východní pobřeží do nejkrásnějších korejských hor, které byly předlohou mnoha tušových maleb – rozeklané skalní štíty a borovicové lesy, jejichž malebné scenérie budeme moci obdivovat po výjezdu lanovkou v centrální části.

5. den

Soraksan – Andong: půldenní přejezd do města Andong se zastávkou v malebné tradiční korejské vesniciHahoe ; procházka po vesnici a jejím malebném okolí.

6. den

Andong – Kjongdžu: centum vzdělanosti konfuciánská akademie Tosan Sowon klášter Heinsa , kde je po staletí uchovávána korejská rarita – nejstarší buddhistická písemná památka rytá do dřevěných destiček; krátká procházka po okolí; večer příjezd do Kjongdžu.

7. den

Kjongdžu – „Zlaté město“: historické hl. m.  dávného království Silla – královské hrobky, stará observatoř aj.; klášter Buddhovy zeměPulguksa , jeskyně Sökkuram se sochařským pokladem – nádhernou sochou Buddhy.

8. den

Kjongdžu – Pusan: přesun do největšího korejského přístavu – skvělé akvárium, největší rybí trh v zemi; prohlídka zajímavě položeného kláštera Haedong Jonggungsa přímo na břehu moře

9. den

Pusan – Taipei (Tchaj-pej): přelet na Taiwan (Tchaj-wan) a prohlídka hl. m. – monumentální areál Čankajškova památníku; Taipei 101 – do r. 2009 nejvyšší budova světa (509 m), pohled na Taipei z 91. patra (391 m); večer návštěva buddhistického chrámu Longshan (Lung-šan).

10. den

Taipei – pohoří Alishan (A-li-šan): celodenní přejezd východním pobřežím ostrova a závěrečný výjezd klikatou silnicí vinoucí se mezi čajovými plantážemi (na 70 km nastoupá 2000 m) do horské přírodní rezervace Alishan.

11. den

Alishan – j. Slunce a Měsíce: časně ráno výjezd vláčkem pod vrchol posvátné hory Chushan (Čhu-šan) – „Slavnostní hora“ (2489 m)s východem slunce; pěší výlet po přírodní rezervaci – jezírka, magnóliová zahrada, obří stromy (nejstarší přes 2000 let); odpoledne přejezd k jezeru.

12. den

Jezero Slunce a Měsíce – Taroko: ráno prohlídka okolí jezera – 46 m vysoká pagoda Cien (Cch'-en) s panoramatickým výhledem na jezero; odpoledne přejezd vyhlídkovou horskou trasou s překročením nejvyššího průsmyku ostrova (3275 m) kústí soutěsky Taroko.

13. den

Taroko – Taipei: průjezd dramatickou soutěskou se zastávkami (i krátkými pěšími) v nejzajímavějších pasážích impozantních skal; dále přejezd zpět do Taipei scenerickou trasou severovýchodního pobřeží s výhledy z až 800 m vysokých Útesů čistých vod na Tichý oceán; večer návštěva pravého jídelního trhu.

14.–15. den

Taipei – Praha: Palácové muzeum ukrývající poklady z pekingského Zakázaného města; odpoledne výlet k Tichému oceánu – mořem vytvořené skalní útvary v Yehliu (Královnina hlava, Kouzelný střevíc...), skvělá mořská kuchyně; večer odlet do ČR, přílet 15. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • letenka Praha–Soul / Taipei–Praha (vč. všech poplatků)
  • 1x přelet Pusan–Taipei
  • mikrobusy a historická úzkokolejka
  • 12x hotel *** a 1x hotel ** (Alishan) – vždy se snídaní
  • vstupy do památkových objektů dle programu
  • český odborný průvodce China Tours.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Fotogalerie
Zajímavosti

Zakázané město je chybný, nicméně vžitý název pro císařský palác v centru Pekingu. Čínsky se jmenuje Gugong (Ku-kung) – Starý palác. Císařský palác byl v dobách dynastií Ming a Qing (Čching) centrem obrovského "Zakázaného města" – komplexu, do kterého byl povolen vstup pouze osobám, jež měly co do činění na císarském dvoře. Většinu cenných předmětů z Gugongu můžeme dnes shlédnout v nádherném moderním, speciálně vybudovaném, Palácovém muzeu na předměstí Taipei, kam se dostala s kuomintangskou vládou prchající před čínsko-japonskou válkou a následně v souvislosti s občanskou válkou. 

Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů