Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Nejposvátnější pagoda Shwedagon a Mandalajská hora
 • Tajuplné chrámy starého královského města Pagan
 • Životodárná řeka Iravádí, jezero Inle a horské kmeny
 • Odpočinek na plážích Bengálského zálivu

Zveme vás do úžasné a tajuplné země plné kontrastů. Na jedné straně je Myanmar jedna z nejchudších zemí světa a na straně druhé země plná pozlacených pagod a Buddhů posázených drahokamy. Ačkoliv zemi de facto stále vládne vojenská junta, každé důležité rozhodnutí musí schválit astrolog a v každém domě lze nalézt oltářík zasvěcený natům – místním duchům. Přestože týden má sedm dní jako u nás, mají v Myanmaru osm znamení pro dny v týdnu. Muži tu chodí v sukních a pádlují nohama. To vše a mnoho dalšího uvidíte a zažijete na tomto zájezdu. Na závěr si můžete cestu po této zajímavé zemi prodloužit pobytem u moře na krásných plážích Bengálského zálivu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Rangún: přílet do Myanmaru, další program dle času příletu.

3. den

Rangún: prohlídka města – 98 m vysoká pagoda Shwedagon (nejposvátnější buddhistický stánek země), obrovská socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi; možnost návštěvy trhu Bogyoke Aung San – úžasné panoptikum barmského života.

4. den

Rangún – Kyaiktiyo: přesun na jedno z nejvýznamnějších poutních míst v zemi, tzv. Zlatý viklan se stúpou s Buddhovým vlasem – částečně pěší výstup a nocleh na vrcholku hory.

5. den

Kyaiktiyo – Pegu (Bago): přejezd do města Pegu – prohlídka 55 m dlouhého ležícího Buddhy; Shwemawdaw – nejvyšší stúpa v zemi (114 m); noční autobus.

6. den

Mandalaj: celodenní prohlídka – chrám Mahamuni s nejuctívanější sochou Buddhy, pokrytou 15 cm silnou vrstvou zlatých plátků, návštěva řemeslnických dílen; večer na Mandalajské hoře s výhledem na řeku Iravádí.

7. den

Mandalaj: celodenní výlet po okolí s krátkou plavbou po Iravádí do Mingunu – pozůstatky největší pagody na světě (zamýšlená výška 150 m), největší funkční zavěšený zvon na světě (90 tun); podvečerní Amarapura se slavným 1,2 km dlouhým mostem z týkového dřeva.

8. den

Mandalaj – Pugam (Pagan): svítání na Iravádí a brzy ráno nalodění – celodenní plavba po Iravádí do města Pugam a pozorování rušného života na řece.

9. den

Pugam – staré královské město s více než 2000 pagodami, chrámy a svatyněmi z 11.–13. stol.: okruh s prohlídkou nejvýznamnějších pagod – nejkrásnější pagoda Ananda ad., návštěva dílny lakérů nádobí; pohled z některé z pagod na západ slunce nad chrámy Pugamu.

10. den

Pugam – Kalaw: celodenní přejezd barmským venkovem se zastávkou na předbuddhistických svatyních natůnahoře Popa, tyčící se 737 m nad planinou – výstup na vrchol odměněný úžasným výhledem do krajiny; večer příjezd do Kalaw.

11. den

Kalaw: celodenní nenáročný pěší výlet do horských vesniček národnostních menšin Palaung a Pa-O.

12. den

Kalaw – Inle: přesun k jezeru Inle se zastávkou v Pindaya – krasový jeskynní komplex s více než 8000 postavami Buddhy z alabastru, týku, mramoru a dalších materiálů.

13. den

Jezero Inle: plavba loďkou po horském jezeře (875 m n.m.) – plovoucí trhy a zahrady, rybáři pádlující nohama, prohlídka vesnice Indein s komplexem svatyní a stúp, západ slunce nad jezerem.

14.–15. den

Inle – Praha: transfer na letiště a let přes Rangún domů, přílet do ČR 15. den.

 

PRODLOUŽENÍ NA PLÁŽÍCH NGAPALI:

14. den

Inle – Ngapalitransfer na letiště, přelet do města Thandwe a krátký přesun do některého z rezortů na jedné z nejkrásnějších pláží v Myanmaru.

15.–16. den

Ngapali: dvoudenní odpočinek na bělostných plážích – možnost šnorchlování, výletů pěšky či na kole po okolních vesničkách, pozorování rybaření a sušení ryb.

17.–18. den

Ngapali – Praha: během dne přelet do Rangúnu a následný let domů, přílet do ČR 18. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3337582011. 10. – 25. 10. 2018 (15 dní) 72 800 Kč 72 072 Kč   sleva 728 Kč
sleva za včasnost do 11. července 2018
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 7 800 Kč
   barmské vízum - 1 400 Kč
3337582111. 10. – 28. 10. 2018 (18 dní) 82 800 Kč 81 972 Kč   sleva 828 Kč
sleva za včasnost do 11. července 2018
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 9 980 Kč
   barmské vízum - 1 400 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Rangún–Praha (vč. všech poplatků), 1x přelet Heho–Rangún (základní verze), 2x přelet Heho–Thandwe–Rangún (prodloužená verze), 1x noční autobus na sezení, 1x celodenní loď po Iravádí, mikrobusy, rikši, 11x hotel ** se snídaní (+ 3x v prodloužení), český odborný průvodce China Tours.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–16 účastníků

Fotogalerie
Zajímavosti

Natové, bůžci, jsou nedílnou součástí barmského náboženství a díky králi Anawrahtovi běžnou součástí buddhistických chrámů. Mají velmi pestrý původ a málokdy se jedná o ctnostné postavy (na rozdíl od asketického Buddhy), vždy se ale jedná o silné osobnosti, z nichž většina zemřela násilnou smrtí. Zajímavý je například „opilecký duch“ Min Kyawzwa, obvykle k vidění ověšený láhvemi whisky a cigaretami – připomínkami jeho života.

 

Něco navíc

Jaktože má barmský kalendář osm dní, když v Barmě počítají týden od pondělí do neděle jako u nás? Středa je totiž rozdělena na dva dny – na dopoledne a odpoledne. Každý Barmánec pak musí vědět, ve kterém dni se narodil, aby mohl chodit obětovat do chrámu svému ochrannému zvířeti, které ke každému dni přináleží.

Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů