Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Nejposvátnější pagoda Shwedagon a Mandalajská hora
 • Tajuplné chrámy starého královského města Pagan
 • Životodárná řeka Iravádí, jezero Inle a horské kmeny
 • Odpočinek na plážích Bengálského zálivu

Zveme vás do úžasné a tajuplné země plné kontrastů. Na jedné straně je Barma jedna z nejchudších zemí světa a na straně druhé země plná pozlacených pagod a Buddhů posázených drahokamy. Ačkoliv zemi vládne vojenská junta, každé důležité rozhodnutí musí schválit astrolog a v každém domě lze nalézt oltářík zasvěcený natům – místním duchům. Přestože týden má sedm dní jako u nás, mají v Barmě osm znamení pro dny v týdnu. Muži tu chodí v sukních a pádlují nohama. To vše a mnoho dalšího uvidíte a zažijete na tomto zájezdu. Na závěr si můžete cestu po této zajímavé zemi prodloužit pobytem u moře na krásných plážích Bengálského zálivu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Rangún: přílet do Barmy, další program dle času příletu.

3. den

Rangún: prohlídka města – 98 m vysoká pagoda Shwedagon (nejposvátnější buddhistický stánek v Barmě), obrovská socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi; možnost návštěvy trhu Bogyoke Aung San – úžasné panoptikum barmského života.

4. den

Rangún – Kyaiktiyo: přesun na jedno z nejvýznamnějších poutních míst v zemi, tzv. Zlatý viklan se stúpou s Buddhovým vlasem – částečně pěší výstup a nocleh na vrcholku hory.

5. den

Kyaiktiyo – Pegu (Bago): přejezd do města Pegu – prohlídka 55 m dlouhého ležícího Buddhy; Shwemawdaw – nejvyšší stúpa v zemi (114 m); noční autobus.

6. den

Mandalaj: celodenní prohlídka – chrám Mahamuni s nejuctívanější sochou Buddhy, pokrytou 15 cm silnou vrstvou zlatých plátků, návštěva řemeslnických dílen; západ slunce na Mandalajské hoře s výhledem na řeku Iravádí.

7. den

Mandalaj: celodenní výlet po okolí s krátkou plavbou po Iravádí do Mingunu – pozůstatky největší pagody na světě (zamýšlená výška 150 m), největší funkční zavěšený zvon na světě (90 tun); podvečerní Amarapura se slavným 1,2 km dlouhým mostem z týkového dřeva.

8. den

Mandalaj – Pugam (Pagan): svítání na Iravádí a brzy ráno nalodění – celodenní plavba po Iravádí do města Pugam a pozorování rušného života na řece.

9. den

Pugam – staré královské město s více než 2000 pagodami, chrámy a svatyněmi z 11.–13. stol.: okruh s prohlídkou nejvýznamnějších pagod – nejkrásnější pagoda Ananda ad., návštěva dílny lakérů nádobí; pohled z některé z pagod na západ slunce nad chrámy Pugamu.

10. den

Pugam – Kalaw: celodenní přejezd barmským venkovem se zastávkou na předbuddhistických svatyních natůnahoře Popa, tyčící se 737 m nad planinou – výstup na vrchol odměněný úžasným výhledem do krajiny; večer příjezd do Kalaw.

11. den

Kalaw: celodenní nenáročný pěší výlet do horských vesniček národnostních menšin Palaung a Pa-O.

12. den

Kalaw – Inle: přesun k jezeru Inle se zastávkou v Pindaya – krasový jeskynní komplex s více než 8000 postavami Buddhy z alabastru, týku, mramoru a dalších materiálů.

13. den

Jezero Inle: plavba loďkou po horském jezeře (875 m n.m.) – plovoucí trhy a zahrady, rybáři pádlující nohama, prohlídka vesnice Indein s komplexem svatyní a stúp.

14.–15. den

Inle – Praha: transfer na letiště a let přes Rangún domů, přílet do ČR 15. den.

 

PRODLOUŽENÍ NA PLÁŽÍCH NGAPALI:

14. den

Inle – Ngapalitransfer na letiště, přelet do města Thandwe a krátký přesun do některého z rezortů na jedné z nejkrásnějších pláží v Barmě.

15.–16. den

Ngapali: dvoudenní odpočinek na bělostných plážích – možnost šnorchlování, výletů pěšky či na kole po okolních vesničkách, pozorování rybaření a sušení ryb.

17.–18. den

Ngapali – Praha: během dne přelet do Rangúnu a následný let domů, přílet do ČR 18. den.

Termíny zájezdu

Podmínky

Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3337572019. 10. – 2. 11. 2017 (15 dní) 72 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Jednolůžkový pokoj - 7 800 Kč
   Barmské vízum - 1 400 Kč
3337572119. 10. – 5. 11. 2017 (18 dní) 82 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Jednolůžkový pokoj - 11 600 Kč
   Barmské vízum - 1 400 Kč
333758108. 3. – 22. 3. 2018 (15 dní) 72 800 Kč 69 888 Kč   sleva 2 912 Kč
sleva za včasnost do 8. září 2017
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 7 800 Kč
   barmské vízum - 1 400 Kč
333758118. 3. – 25. 3. 2018 (18 dní) 82 800 Kč 79 488 Kč   sleva 3 312 Kč
sleva za včasnost do 8. září 2017
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 9 980 Kč
   barmské vízum - 1 400 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Rangún–Praha (vč. všech poplatků), 1x přelet Heho–Rangún (základní verze), 2x přelet Heho–Thandwe–Rangún (prodloužená verze), 1x noční autobus na sezení, 1x celodenní loď po Iravádí, mikrobusy, rikši, 11x hotel ** se snídaní (+ 3x v prodloužení), český odborný průvodce China Tours.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Zajímavosti

Natové, bůžci, jsou nedílnou součástí barmského náboženství a díky králi Anawrahtovi běžnou součástí buddhistických chrámů. Mají velmi pestrý původ a málokdy se jedná o ctnostné postavy (na rozdíl od asketického Buddhy), vždy se ale jedná o silné osobnosti, z nichž většina zemřela násilnou smrtí. Zajímavý je například „opilecký duch“ Min Kyawzwa, obvykle k vidění ověšený láhvemi whisky a cigaretami – připomínkami jeho života.

 

Něco navíc

Jaktože má barmský kalendář osm dní, když v Barmě počítají týden od pondělí do neděle jako u nás? Středa je totiž rozdělena na dva dny – na dopoledne a odpoledne. Každý Barmánec pak musí vědět, ve kterém dni se narodil, aby mohl chodit obětovat do chrámu svému ochrannému zvířeti, které ke každému dni přináleží.

Katalog 2017/18 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů