Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Poznejte za 16 dní 19 úžasných památek UNESCO!
 • Paláce, chrámy, kláštery, hrobky, pagody a mešity
 • Himálajská panoramata a nejvyšší hora světa
 • Užijte si pestrost kuchyní jižní a východní Asie

Vydejte se s námi na putování z Číny až do Indie a navštivte ta nejzajímavější a nejznámější místa východní a jižní Asie. Místa, jež se pro svou jedinečnost dostala pod ochranu UNESCO. V Číně uvidíme vyhlášené památky: tajuplné Zakázané město, slavnou Dlouhou zeď či "osmý div světa", tzv. Hliněnou armádu. V Tibetu si prohlédneme bývalé sídlo dalajlamů Potálu a nádherně položený klášter Gandän. Pak přeletíme nad hlavním himálajským hřebenem a při troše štěstí uvidíme z letadla i nejvyšší horu světa – Mt. Everest. V Nepálu se projdeme po starých královských městech Káthmándského údolí. Na závěr se v Indii necháme okouzlit Tádž Mahalem, nejslavnějším pomníkem lásky, pokocháme se růžovými zdmi Džajpuru a užasneme u nerezavějícího sloupu nad technologiemi starých civilizací.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Peking: procházka po náměstí Tian'anmen (Tchien-an-men) a prohlídka tzv. Zakázaného města  – sídlo čínských císařů do r. 1911, které bylo téměř 500 let uzavřeno běžným smrtelníkům; moderní bulváry i zapadlé mizející uličky; večer místní specialita – pekingská kachna.

3. den

Peking: celodenní výlet na Dlouhou zeď  , přezdívanou také Velká čínská zeď – procházka po Zdi usnadněná výjezdem lanovkou; cestou zastávka (jen z venku) u olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka.

4. den

Peking: chrám Nebes, místo, kam se chodili císařové modlit za dobrou úrodu; Letní palác  – letní sídlo čínských císařů v podhůří Západních hor na břehu jezera Kunming (Kchun-ming) s nesčetnými altány a pavilony; noční přejezd lůžkovým vlakem.

5. den

Xi'an (Si-an): ráno příjezd; Hliněná armáda  – „posmrtná armáda“ prvního čínského císaře; monumentální 14 km dlouhé hradby; Velká mešita a večerní muslimská čtvrť s tržišti a jídelní stánky s typickými specialitami.

6. den

Xi'an – Lhasa: dopoledne přelet do hl. m. Tibetu – nejposvátnější tibetský chrám Džokhang  v samém srdci starého města, náměstí Barkhor s poutním okruhem, uličky staré Lhasy.

7. den

Lhasa: palác Potála  – monumentální bývalé sídlo dalajlamů tyčící se 130 m nad městemklášter Sera – jeden z největších klášterů sekty Gelugpa.

8. den

Lhasa – Gandän: půldenní výlet ke klášteru Gandän, umístěnému v nádherné scenérii přírodního amfiteátru vysoko nad řekou Kjičchu (4300 m n.m.); odpoledne bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka.

9. den

Lhasa – Káthmándú: dopoledne přelet přes hlavní himálajský hřeben do hl. m. Nepálu; seznámení s obchodní čtvrtí Thamel.

10. den

Celodenní okruh po Káthmándském údolí – starobylé hlavní město Bhaktapur , hinduistické centrum Pašupatináth  se spalovacími gháty, tzv. opičí chrám se stúpou Svajambhunáth s nádherným výhledem na celé údolí.

11. den

Káthmándú – Dillí: ranní přelet do hl. m. Indie; okruh po městě – „věž vítězství“ Kutub mínár  s nerezavějícím železným sloupem, Humájúnova hrobka , moderní chrám bohyně Lakšmí, India Gate i prezidentský palác.

12. den

Dillí – Džajpur: dopoledne návštěva nejdůležitějšího islámského centra Páteční mešity s vyhlídkou na dillískou Červenou pevnost , místo zpopelnění Mahátmy Gándhího – Rádžghát; odpoledne přejezd do hl. m. Rádžasthánu.

13. den

Džajpur – tzv. "Růžové město"  (nový zápis UNESCO v r. 2019): středověká astronomická observatoř Džantar Mantar , sídlo rádžů City Palace (Městský palác), symbol města Havá Mahal – tzv. "palác větrů"; jantarová pevnost Ámbér  – fakultativní možnost projížďky na slonech.

14. den

Džajpur – Ágra: přejezd se zastávkou u nádherně zachované stupňovité studny ve vesnici Ábhanérí; prohlídka Fatéhpur Síkrí  – opuštěného města velkého mughalského císaře Akbara.

15.–16. den

Ágra – Dillí – Praha: nejslavnější hrobka láskyTádž Mahal  zalitá ranním sluncem; mohutná Červená pevnost  – sídlo mughalských císařů, málo známá, ale překrásná hrobka Itimád-ud-daula, předchůdce Tádžmahalu; odpoledne návrat do Dillí – volno na nákupy a poslední večeři; 16. den ráno odlet do ČR, přílet večer.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
333450128. 4. – 23. 4. 2020 (16 dní) 82 800 Kč 81 144 Kč   sleva 1 656 Kč
sleva za včasnost do 8. prosince 2019
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 8 760 Kč
   čínské vízum - 3 300 Kč
   indické vízum - 1 100 Kč
3334502227. 7. – 11. 8. 2020 (16 dní) 82 800 Kč 79 488 Kč   sleva 3 312 Kč
sleva za včasnost do 27. ledna 2020
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 8 760 Kč
   čínské vízum - 3 300 Kč
   indické vízum - 1 100 Kč
333450322. 9. – 17. 9. 2020 (16 dní) 82 800 Kč 79 488 Kč   sleva 3 312 Kč
sleva za včasnost do 2. března 2020
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 8 760 Kč
   čínské vízum - 3 300 Kč
   indické vízum - 1 100 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Peking / Dillí–Praha (vč. všech poplatků)
 • 3x přelet (Xi'an–Lhasa–Káthmándú–Dillí)
 • 1x noční lůžkový vlak I. třídy
 • mikrobusy / metro
 • 13x hotel *** se snídaní
 • 1x večeře (pekingská kachna)
 • vstupné do památkových objektů dle programu
 • český odborný průvodce China Tours (v Tibetu navíc i místní průvodce).
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

nepálské vízum – 30 USD (platí se při vstupu)

Poznámka:

Zájezd lze prodloužit individuálním programem v Bhútánu – více informací v kanceláři.

Upozornění:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu několikadenního pobytu ve vysoké nadmořské výšce – více podrobností naleznete v záložce "Praktické".

Pořadatel:
CK China Tours
Nástupní místa:
Praha-Ruzyně
Velikost skupiny:

8–18 účastníků

Náročnost:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu – ve Lhase a okolí se pohybujeme v nadmořské výšce přes 3500 m. Pro zájezd není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace.

Fotogalerie
Zajímavosti

Nepálští hinduisté i buddhisté uctívají dívku Kumárí jako ztělesnění hinduistické bohyně Durgy. Jedná se o dívku velmi mladou, která titulu Kumárí (dívka, panna) a s ním spojené funkce pozbývá s příchodem první menstruace. Malá děvčátka jsou vybírána podle složitých pravidel, která mohou v lecčem připomínat hledání nového dalajlamy. Funkce Kumárí je především obřadní, dívka hraje významnou roli hlavně při náboženských slavnostech, jinak ze svého domu prakticky nevychází. Možná ji ale zahlédneme za vyřezávaným oknem jejího paláce na náměstí Darbar v Káthmándú.

Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů